סקוטי ווילבקין, נוריס קול, ג׳ון דיברתולומאו – 3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לבודצ׳נוסט

ינו 10, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לבודצ׳נוסט: 

1. סקוטי ווילבקין. מומחי הכדורסל ממשיכים לטעון שמשחקים נגד קבוצות דוגמת בודצ׳נוסט הם משחקים שחובה להשיג בהם ניצחון. האנשים האלה גם טוענים שאלה קבוצות יורוקאפ. אמרתם יורוקאפ? בין אם הטענה הזאת נכונה או לא, סקוטי ווילבקין דאג לכך שקבוצתו תנצח גם את קבוצת ה״יורוקאפ״ הזאת, ועם 16 נקודות היה המצטיין בשורות מכבי תל אביב. במהלך המשחק כאשר ג׳ון דיברתולומאו להט במכבי תל אביב ואז יאניס ספרופולוס הוריד אותו לספסל וווילבקין נכנס במקומו, הקהל, שלא מחבב יתר על המידה את ווילבקין, שרק בוז לחילוף. לזכותו של ווילבקין יאמר שהוא נכנס בדקות החשובות וקלע זריקות חשובות מאוד כדי להבטיח את הניצחון. לווילבקין היה מה להגיד על המשחק ועל השמירה של מכבי תל אביב על נוריס קול במחצית השניה, ״אני לא מאוכזב, ניצחנו זה מה שחשוב. היה נהדר להשיג ניצחון בבית. נוריס קול בא מאוד חם, ניסינו לעצור אותו, עשינו עבודה טובה עליו במחצית השנייה״. אם יהיה עקבי ככה גם מול הקבוצות הגדולות, אין ספק שווילבקין יקבל יותר הערכה.

2. נוריס קול. לנוריס קול היה הרבה מה להוכיח כשחזר לישראל, הפעם במדי בודצ׳נוסט ולא במדי מכבי תל אביב, שם שיחק בעונה שעברה. קול לא ראה אף אחד בעיניים והחליט שמהיכל מנורה מבטחים החביב עליו, בו זכה באליפות, הוא ייצא עם ניצחון ועם הרבה נקודות. אז אולי את המשימה הראשונה הוא לא צלח, אבל את השניה הוא צלח ובענק. עם 25 נקודות ענקיות עם 10 מ14 מהשדה הוא מתח את האקסית שלו ואף הוביל במשך רוב חלקי המשחק, אך זה לבסוף לא הספיק. קול שהה דקות ארוכות אחרי המשחק עם אוהדי מכבי תל אביב ואמר שלום לכל העובר בדרכו והחליף לא מעט חוויות עם חבריו מהתקופה בישראל. גם היה לו הרבה מה להגיד, “רציתי להיות אגרסיבי ולתת את הטון במשחק זה העבודה שלי וזה מה שניסיתי לעשות. יש לי חברים טובים בקבוצה ורצינו ביחד להצליח. חבריי ראו שהולך לי הלילה והכדור היה הרבה בידיים שלי, המטרה הייתה לנצח במשחק היינו קרובים לנצח אך לא הצלחנו, אך זה היה משחק כיפי ומהנה לשחק בו.התרגשתי לחזור לתל אביב לראות פנים מוכרות, להיות בהיכל הזה שבו שיחקתי הרבה משחקים וקלעתי הרבה נקודות, המון כיף, זכיתי באליפות וזה היה כיף לחזור לפה.”

הוא גם דיבר על אם רצה להוכיח משהו למכבי תל אביב, “לא באתי להוכיח למכבי באתי לשחק ברמה גבוהה, אני יודע מה אני יכול לעשות, ומכבי יודעים מה אני יכול לעשות, אני לא החלטתי את ההחלטה לא להישאר זה לא היה משהו שהיה בשליטתי. אין לדעת אם הייתי חוזר למכבי רק העתיד יגיד. לא שכחתי לשיר את המנון התקווה שרתי כמה מילים״.
בינתיים, מכבי תל אביב עוברת עונה לא טובה בלשון המעטה, ואין ספק שנוריס קול, שחקן שזכה באן בי איי וכבר התרגל ליורוליג, היה יכול וראוי לעזור לה גם העונה לפני שהמצב לא ניתן לתיקון ויהיה מאוחר מדי. 

3. ג׳ון דיברתולומאו. 6 נקודות ב5:44 דקות, זה ההספק הנהדר של קפטן מכבי תל אביב. אבל מה קרה כדי שאהוב הקהל הצליח להגיע לזה בכלל? יש לא מעט הסברים. עד קרוב לסוף הרבע השלישי ג׳ון די יובש על הספסל אבל יאניס ספרופולוס, באלתור מעניין, הכניס אותו דווקא לדקות חשובות במיוחד למרות שנכנס חלוד. הוא קלע 2 שלשות קריטיות בסוף הרבע השלישי והיה הסיבה המרכזית לכך שמכבי תל אביב הצליחה להפוך את הפיגור שהיא הייתה מצויה בו ליתרון. לפעמים שחקן יכול להתבטל במשך 25 דקות, ולפעמים גם שחקן יכול לתת את המקסימום שלו ב5 דקות ולשנות את המשחק.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!