סקוטי ווילבקין, טאריק בלאק, ואסיליס ספאנוליס – 3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לאולימפיאקוס

פבר 8, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לאולימפיאקוס:
1. סקוטי ווילבקין. כמה שסקוטי ווילבקין רצה לנצח את אולימפיאקוס. לפעמים, הוא עשה גם יותר מדי בשביל זה ובמינון לא נכון, במיוחד בשלשות, כאשר לקח 7 כאלה וקלע רק זריקה אחת. אבל לסקוטי ווילבקין היה הרבה יותר מלב ונשמה. הוא אמנם נפגע מעט בסוף הרבע השלישי, אבל חזר כמו גדול עם זריקה מדוברת שאולי תגשים למכבי תל אביב בעתיד הלא רחוק הישגים משמעותיים כמו עלייה להצלבה ביורוליג. ווילבקין לקח את הכדור במצב של 64-63 לטובת אולימפיאקוס, וקלע בזריקת קלאץ' אדירה בדרך ל2 נקודות ויתרון של 1 לקבוצתו, 4.4 שניות לסיום, כשעד הסוף חבריו מצליחים להגן על היתרון. זה היה מנת חלקו של ווילבקין, שעם 17 נקודות הראה לדיויד בלאט הגדול שגם מי שמכיר אותו הכי טוב בעולם אחרי זמן משותף וזכייה ביורוקאפ עם דרושפאקה, לא יוכל לעצור אותו. ווילבקין הזכיר עכשיו ביורוליג מול קבוצה איכותית את הווינריות שהציג במשחקים גדולים ביורוקאפ, ועוד מול מאמנו לשעבר שטיפח אותו ככוכב.

Euroleague.net

2. טאריק בלאק. כמה שהעסקים של מכבי תל אביב יכלו להתרסק ברבע הרביעי אם לא היה לה את טאריק בלאק. בלאק לקח 7 ריבאונדים במשחק, אבל השליטה שלו מתחת לסלים גם בתפוקת נקודות הייתה הרבה יותר מרשימה. הוא עשה ברגעים מסויימים במיוחד ברבע הרביעי ככל העולה על רוחו לניקולה מילוטינוב, והיה הקלע המצטיין במשחק עם 19 נקודות, וגם השחקן עם הכי הרבה נקודות מדד (23). בלאק קלע 10 נקודות מתוך ה20 של מכבי תל אביב ברבע הרביעי והוביל אותה לניצחון מרשים גם במשחק מותח שהפך לטעון במיוחד ברגעים מסויימים. אם בלאק ימשיך בתנופה שלו מתחילת המשחקים, מכבי תל אביב גם תוכל לעשות את הדברים נכון מוקדם יותר במשחקים הגדולים ולא רק ברבע הרביעי.

Euroleague.net

3. ואסיליס ספאנוליס. לא בכל יום דורך ביד אליהו שחקן ווינר עם קבלות בטופ של אירופה כמו ואסיליס ספאנוליס. ספאנוליס, שבדקות הראשונות שלו על הפרקט לא היה חד מספיק, הוכיח עד כמה הוא מנוסה ביורוליג במיוחד ברבע הרביעי. הוא אמנם קלע 16 נקודות, אבל הסיפור הגדול הוא הדקות האחרונות שלו בסוף הרבע הרביעי. ספאנוליס ואולימפיאקוס היו בפיגור 5, אלא שאז הכוכב הוותיק צלף 2 שלשות כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 64-63 ולהשלים 9 נקודות רצופות ששייכות רק לו באולימפיאקוס, מה שכאמור לא הספיק לקבוצה שלו בסופו של דבר. ספאנולים גרם לצופים ביד אליהו להרגיש מתח רב כשקשה לאנשים לנשום ולהתמודד עם הפיגור, אבל למזלם של אוהדי מכבי תל זה לא היה מספיק, במיוחד כשהקבוצה שלך ברוב המשחק רדומה וחלשה בדומה ליריבה. רמת הכדורסל אמנם לא הייתה בשיאה, אבל לוואסיליס ספאנוליס יש הרבה מאוד נקודות זכות בכך שהפך את הדקות האחרונות של המשחק לסרט מתח אחד גדול.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך