ספרופולוס ינצח בטווח הקצר אך יפסיד במרתון: דעה

ספט 30, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב ניצחה בקושי 68:69 את באיירן מינכן. הקבוצה של המאמן יאניס ספרופולוס הצליחה לפתוח את עונת היורוליג עם ניצחון דרמטי וחשוב בבית, אך עם זאת יש הרבה נקודות פחות טובות שהיא יכולה לקחת מהמשחק.

ספרופולוס החליט להפקיד את המשחק בידיו של הכוכב סקוטי ווילבקין, שעבר באופן אישי תקופת הכנה רעה יותר מאשר זו שקבוצתו עברה כחבורה בעקבות ההידבקויות בקורונה. ווילבקין הראה שאין מה לדאוג לגבי מצבו הפיזי, כשהשווה את שיא הקריירה עם 28 נקודות (4 מ-6 לשלוש) תוך כדי שהוא התעלה בקלאץ’ והיה היחיד שסיים בדאבל פיגרס במכבי. למרות שהיה נדמה כלפי חוץ שמכבי בנתה קבוצה שיכולה לקבל נקודות מהרבה שחקנים ולפנות את ווילבקין לקליעה בלבד, ספרופולוס בחר לסמוך על המוכר (והטוב?) בדרך לניצחון, וזה דבר שלא יעבוד בשביל הקבוצה מול יריבות חזקות יותר ובעלות סגל מלא. באיירן, חשוב לזכור, סבלה מלא מעט חיסורים בגלל פציעות וקורונה.

Scottie Wilbekin – Photo Credit: Dov Halickman

גבוהים כמו ג’יילן ריינולדס ורומן סורקין היו צריכים להשקיע הרבה אנרגיה בהגנה, ולכן ראינו מהם פחות דברים חיוביים בהתקפה. ההצטרפות של מתיאס לסורט כתחליף זמני (לפחות) לאנטה ז’יז’יץ’ הפצוע אמורה לסייע בצבע, ולפנות את ריינולדס וסורקין למשימות התקפיות רבות יותר. נדמה שספרופולוס לא בוטח לגמרי בג’ייק כהן מבחינה מקצועית, בטח בצד ההגנתי, שכן למרות ההיעדרות של ז’יז’יץ’ הוא אפילו לא שותף.

למרות כמה רגעים מעט מביכים, ספרופולוס יכול לשאוב עידוד מדריק וויליאמס, שרשם את מדד הפלוס מינוס הגבוה בקבוצה (פלוס 13) ותרם בריבאונד. ברגע שישתפר מצבו הפיזי, וויליאמס יוכל גם לסייע יותר בהתקפה. ואיך אפשר בלי הקפטן ג’ון דיברתולומיאו, שנכנס היטב למשחק וקלע 8 נקודות. הרכזים קינן אוואנס (פתיחה טובה) ויפתח זיו הראו מעט ניצוצות לצד סממנים של חוסר ניסיון ביורוליג, וספרופולוס יהיה חייב להיות סבלני לגביהם. הבעיה היא שהוא לא לגמרי נתן להם להשתפשף כמו שצריך במשחק הראשון, כשווילבקין השתלט על העניינים אחרי שהקבוצה נקלעה לפיגור רציני (9 הפרש, 54:63 במהלך הרבע האחרון) דווקא לאחר שהובילה בפער עצום (17 הפרש במהלך הרבע השני). בהזדמנות זו אפשר להגיד: חבל שמכבי לא גמרה את המשחק בשלב מוקדם ביחד עם האנרגיות של הקהל. היא הייתה יכולה לחסוך דפיקות לב.

אפשר להגיד שלא ראינו שום דבר חדש מספרופולוס. הקבוצה ראויה לשבח על עוד משחק הגנה נפלא, ולצד זה לא ראינו שום יצירתיות בהתקפה. ספרופולוס ממשיך לסמוך אך ורק על ווילבקין, ובלעדיו (13 נקודות מתוך 15 של מכבי ברבע האחרון) הקבוצה הייתה מפסידה ונקלעת לסיר לחץ. כל עוד ימשיך ללכת עם ווילבקין ולא ימצא דרכים לגרום להתקפה של מכבי לשטוף את הפרקט, ספרופולוס אולי ינצח בטווח הקצר בזכות לו”ז נוח אך יפסיד במרתון. יש לו תירוצים טובים בגלל ההכנה הלקויה שבה מכבי לא התמודדה מול אף קבוצת יורוליג, אך הבעיה היא שלא רואים שום טביעת אצבע שלו, גם לא הקטנה ביותר, על משחק ההתקפה של הקבוצה. הניצחון נותן במיוחד לו אוויר לנשימה, שכן לפחות כרגע הוא לא צריך לחיות מחמישי לחמישי, אך לא מעבר לכך. איזה מזל (או חוסר מזל…) יש למכבי שהיריבה הבאה שתגיע להיכל היא הכוכב האדום בלגרד.

Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!