ספורט זה חיוני, תרבות זה חיוני – רמלה פתחה את הבועה ביורוקאפ בהצגה שהסתיימה בניצחון 80:61 על מישקוליץ’

ינו 19, 2021 | כדורסל, נשים

על ידי Elior Gitler

נתחיל מהשורה התחתונה: יופי של ניצחון לאליצור רמלה בפתיחת היורוקאפ – 80:61 על היריבה ההונגרית, מישקוליץ’. בבית שכולל שלוש קבוצות בלבד, ניצחון מרשים כזה, בתשע עשרה נקודות הפרש ייתן “פוש” רציני לנציגת ישראל במפעל.

המשחק התחיל בהיסוס של שתי הקבוצות והסל הראשון הגיע רק לאחר שתי דקות ואחת עשרה שניות. רמלה המשיכה ל-7:2 בזכות 5 נקודות של לייני בנייג’ה, אמנם ריצת 5-0 של ההנוגריות בהנהגת הייס הראו שוויון בלוח הנקודות, אבל רמלה לא נקלעה לפיגור במהלך כול הרבע הראשון שנגמר בתוצאה צמודה – 16:15 לטובת הישראליות. הרבע הזה התאפיין בעיקר בהתרגשות ובלאגן שבא לידי ביטוי עם 17 איבודי כדור של שתי הקבוצות (תשע לרמלה).

Photo Credit: FIBA

בפתיחת הרבע השני מישקוליץ’ עלו ליתרון ראשון, שהחזיק כמה שניות בלבד. הרמלאיות הגבירו קצב ועם דקות טובות של מיטשל ונעמה שפיר (שלוש משלוש לשלוש) נתן יתרון של שמונה נקודות. ברבע הזה בונר החלה להראות מה היא שווה וראו את האיכות שלה בכול חדירה לסל. איבודי כדור של מויוביץ’ וכן עבירה בלתי ספורטיבית שביצעה, השאירו את ההונגריות בעניינים והמחצית הסתיימה בתוצאה 37:34 לרמלה. בנייג’ה הוליכה את הקלעיות בשלב זה עם 12 נקודות.

בחצי השני הייתה רק קבוצה אחת על המגרש. למעט פיגור קצר בתחילת הרבע (40:39), החניכות של שירה העליון נראו פשוט נהדר. לייני בנייג’ה המשיכה את המשחק הטוב שלה, אבל הכוכבת האמיתית הייתה בונר, שלקחה על עצמה את המשחק בדקות האלו: 6 נקודות, ארבע סחיטת עבירות ושלושה ריבאונדים נתנו לרמלה אוויר והרבע המצוין הסתיים ב-21:12, ו-58:46 ישראלי על לוח התוצאות.

Photo Credit: FIBA

על אף היתרון הגדול שהגיע בשיאו לעשרים ושש נקודות הפרש בין הקבוצות, העליון המשיכה לשחק עם השחקניות הבכירות שלה. המאמנת הסבירה את השיקול שלה בסיום: “כול נקודה חשובה במשחקים כאלה. ייתכן בית משולש שכל קבוצה מנצחת פעם אחת ולכן גוררים תוצאה מהמשחק הקודם. להפרש יש משמעות רבה!”.

בכך, הרבע האחרון נתן את הבמה להמשך ההצגה של בונר ולייני אבל מי שבלטה מעל כולן הפעם הייתה מיטשל שסיימה רבע מפלצתי עם תשע נקודות, שבע סחיטות עבירות, חמישה כדורים חוזרים ושני אסיסטים. בסיום כבר ראו את סימני העייפות עליה והיא איבדה שלושה כדורים, אבל זה כבר היה בגארבג’ טיים.

Photo Credit: FIBA

כשארבע שחקניות מתוך השבע שלקחו חלק במשחק מסיימות עם דאבל פיגרס (מיטשל 24, לייני 20, בונר 16 ושפיר 11), ובצד השני רק שחקנית אחת (הייס 22) קולעת במספרים כפולים אי אפשר שלא להיות מרוצים. מלבד עמודת האסיסטים שהייתה זהה בין הקבוצות, רמלה שלטה בכול פרמטר והובילה במשחק לאורך שלושים וארבע דקות ועשרים ושש שניות לעומת דקה אחת בלבד של פיגור.

Photo Credit: FIBA

טיפאני מיטשל ציינה לאחר המשחק שההגנה הייתה המפתח לניצחון: “ידענו שאם נבוא אגרסיביות בהגנה, ההתקפה תזרום מעצמה. היינו מוכנות היטב ולמדנו אותן טוב. הפרש הנקודות חשוב כי אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה במשחקים האחרים”. הגארדית האמריקאית הוסיפה: “זה הרגיש נהדר לחזור לשחק סוף סוף”.

Photo Credit: FIBA

נראה שההפרש הזה אמור להספיק להתמקם באחד משני המקומות הראשונים, אבל רמלה לא רוצה טובות מאף אחת. המשחק ביום חמישי מול אורמנספור המארחת הולך ככל הנראה להיות תסריט אחר לגמרי, אבל הניצחון הזה ייתן ללא ספק רוח גבית. המאמנת שירה העליון, סיכמה: “הרגשה מדהימה לנצח משחק ראשון באירופה, ועוד מול יריבה טובה. שמחה שהוצאנו לפועל את תוכנית המשחק שלנו בהגנה. מגיע קרדיט גדול לשחקניות שהיו ממושמעות טקטית ונלחמו מהדקה הראשונה. ביום חמישי צפוי משחק מול הפייבוריטית בבית במגרש הביתי שלה. נצטרך לשחק טוב יותר”.

עם כדורסל כמו שהן שיחקו במחצית השנייה, בהחלט יש מקום לאופטימיות בדרך להשגת המטרה והעפלה לשלב הבא. השחקניות והצוות המקצועי הראו כמה הן צמאות להצלחה. בימים בהן הספורט הישראלי והתרבות בארץ סגורים – ההצגה של אליצור רמלה נתנה הרבה נחת לצופים בבית.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!