סים-סנדר ונה: “אני עדיין חולם שאוכל לשחק שוב ביורוליג”

ספט 1, 2022 | כדורסל, ליגה, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

סים-סנדר ונה הוא בהחלט אחד השחקנים האירופאים הכי מדוברים הקיץ בישראל. הפורוורד האסטוני חתם בהפועל ירושלים, ועד שיצטרף לאימונים הוא ישחק במדי נבחרתו ביורובאסקט. כעת, משה ברדה מ-ONE ערך ראיון עם השחקן.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts ואל תשכחו לדרג אותנו באפליקציות הפודקאסטים

על ההכנות ליורובאסקט, אמר ונה: “כמו תמיד נרצה שיהיה לנו עוד שבוע או שניים ולשפר מספר דברים, אבל אני חושב שבסך הכל אנחנו עומדים בדיוק בלוח הזמנים ונראה איך יילך”.

על ההתרגשות לפתוח את העונה בהפועל ירושלים: “מאוד, מאוד, ללא ספק. עבורי זו ליגה חדשה, מקום שלא הייתי בו, אבל בו זמנית זה משהו שהוא מעניין ואני יודע איך האוהדים שם. שיחקתי שם פעמיים כששיחקתי בקבוצה אחרת, כך שזה נחמד ואני כבר מצפה לזה”.

על תפקידו בקבוצה: “אני צריך להיות שחקן הדבק, תמיד הייתי זה שעוזר לעשות ורואה את הדברים השונים”.

האם הוא רואה את עצמו חוזר ליורוליג או ליורוקאפ: “טוב לי איפה שאני, אבל באותו הזמן כן איפשהו עמוק בפנים אני עדיין חולם שאולי יום אחד אני אוכל לשחק שוב ביורוליג. אף פעם לא יודעים איך הדברים יקרו, אבל אפשר להתקדם קדימה בכל עונה עם קבוצה טובה. עכשיו זו ליגת האלופות, אבל אולי בשנה הבאה אתה יכול להיות ביורוקאפ, נראה איך הדברים יתקדמו. זאת אומרת, הדבר הכי חשוב הוא לשחק עבור משהו והפועל ירושלים משחקת עבור המקום בגמר או כדי להיות בראשות הליגה וזה חשוב יותר”.

על הדבר שהוא הכי מצפה אליו העונה: “אני רוצה לזכות במשהו, לא זכיתי בתואר תקופה ארוכה – בין אם זה בגביע או בליגה, אבל לפחות במשהו. אבל כמו שאמרתי קודם, שיחקתי בירושלים כאורח וראיתי את האוהדים, אבל אני רוצה להרגיש את זה, את ההתרגשות הזו כקבוצה ביתית כך שזה מרגש עכשיו וזה מרגיש נחמד”.

על כך ששיחק בהרבה קבוצות: “כן, זה התחיל כי היה לי חוזה ארוך טווח כשהייתי צעיר, כך שבאותה התקופה יצא שהשאילו אותי הרבה. לאחר מכן אתה פשוט רוצה לנסות ולמצוא את ההתאמה הכי טובה, לנסות וללכת לליגות היותר טובות, אז נאמר שלאחר תקופה ארוכה בליטא עברתי לשחק ברוסיה. לאחר מכן עשיתי צעד קדימה והלכתי לליגה האיטלקית, ואז שוב רציתי לעשות צעד קדימה אז הלכתי לספרד כך שדברים כאלו קורים”.

המקום שהכי זכור לו לטובה: “זו עדיין קובנה, כי ביליתי שם תקופה ארוכה ובגדול גדלתי שם. זה חייב להיות המקום כי ביליתי שם כמעט עשר שנים, כך שזה שונה במעט”.

על האישיות שלו מחוץ לפרקט: “לא יודע, אני חושב שאני די רגוע. אני אוהב לקרוא ולהירגע עם חברים, לא באמת מתחבר למשחקי וידאו או דברים מהסוג הזה. אני ‘אולד סקול’, קורא ספרים ומבלה עם חברים”.

המסר שלו לאוהדי ירושלים: “(צוחק), יאללה הפועל”.

על היריבות שהוא הכי מצפה לה: “אני לא יודע כי זו ליגה חדשה אז כולן מעניינות, אבל יש רק קבוצת יורוליג אחת שלבטח כולם מצפים אליה, מבלי לנקוב בשמה (צוחק)”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!