”סיטואציה שאולי לא תחזור”: עודד קטש עובר לפנאתינייקוס ונפרד מירושלים ב”לב חצוי” עם מונולוג מרגש אחרי הפסד מאכזב 77:78 לטלקום

ינו 14, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

1. עודד קטש נפרד מהפועל ירושלים עם הפסד 77:78 לטורק טלקום בליגת האלופות. המאמן הישראלי שלט לאורך המשחק מול היריבה הטורקית, אלא שהמחצית השנייה הרעה של ירושלים עלתה לה ביוקר והיא ירדה לפיגור לראשונה מקליעת עונשין של קמאר בולדווין כשנותרו 3.7 שניות עד הסיום אחרי שהיא הובילה בשיאה ב-19 הפרש, מה שגרם לה להפסיד בצורה הכי אכזרית שיש אחרי החטאה של ג’ייקובן בראון בשניות האחרונות. עוד נגיע לעניינים המקצועיים וסביר להניח שהמאמן החדש דאיניוס אדומייטיס שישב ביציע יכול להיות מעט מודאג, אבל חשוב להתייחס קודם כל לקטש. המאמן, שמבצע התקדמות גדולה עם המעבר לפנאתינייקוס מהיורוליג אחרי שהסכים להצעה של מועדון הפאר, לא רצה לסיים בצורה הזאת את הקדנציה השנייה שלו בירושלים. קטש רצה להראות את המחויבות שלו במשחקו האחרון עם ניצחון ביתי בהיכל הפיס ארנה,

אך הוא נכנע בפוטו פיניש ליריבה הטורקית, דבר שמציב את הקבוצה במצב בעייתי מאוד בליגת האלופות, כשירושלים זקוקה לניצחון בצרפת במחזור האחרון של שלב הבתים מול לימוז’ ושבאותו התרחיש איגוקאה תפסיד לטורק טלקום כדי לעלות לשלב הבא. ירושלים עומדת כעת על מאזן של 2 ניצחונות בלבד ו-3 הפסדים במפעל, כשהיא כבר לא תלויה רק בעצמה כדי להעפיל לשמינית הגמר.

אחרי המשחק נערך בכל זאת אירוע פרידה באולם לקטש, כשאנשי ירושלים הקרינו סרטון עם מיטב הקטעים של המאמן בבירה בנוסף לברכות מצידם של אנשי המפתח במועדון, ומעבר לכך גם ג’יימס פלדין וראיין פאנון שלחו סרטוני ברכה. קטש עצמו נאם בסיום וקיבל במתנה שעון חדש עם הקדשה.

במסיבת העיתונאים שאחרי ההפסד, קטש פתח במונולוג מרגש על הקדנציה השנייה שלו בירושלים שהחלה אי שם בפברואר 2018, מה שהפך אותו עד רגע עזיבתו למאמן שכיהן הכי הרבה זמן ברצף בתפקיד בראש אחת מקבוצות ליגת העל. אז הבטחנו מונולוג של קטש. לא נגענו.

Oded Katash – Photo Credit: Champions League


”אני בעצם מסיים תקופה ארוכה, ברור שרצינו לסיים בדרך אחרת עם תחושה אחרת, זה היה משחק שיכולנו להבטיח בו את העלייה. פספסנו את ההזדמנות הזו, הייתה לנו הזדמנות באמת טובה, שלטנו במשחק בחצי הראשון ולא נתנו להם להיכנס למשחק, אז התחושה היא קשה, זה לא רגע לסיכומים במיוחד אחרי הפסד, אני מניח שאחרי ניצחון היה לי הרבה יותר קל. כמו שאמרתי מקודם, אני מקווה שהשחקנים יעשו את העבודה גם בשבילי, אמרתי להם את זה בחדר ההלבשה, מאוד חשוב לי לראות שהמשחק הזה בסופו של דבר כבר לא יהיה זה שמשפיע, אבל קשה לבחון דרך על סמך משחק אחד.

”אני בעיקר זכיתי, אני מרגיש באמת שזכיתי להיות כאן, על ההזדמנות הזאת, החיבוק הגדול שקיבלתי מההנהלה עד אחרון השחקנים, הקהל כמובן, כולל השבוע האחרון שבאמת מברכים ומבינים, זה לא היה שבוע קל בשבילי, זה לא משהו שתכננתי או צפיתי, ואחרי הרבה התלבטויות בעצם ובלב חצוי החלטתי לקחת את הדבר הזה. בעצם אני יוצא לעוד אתגר גדול, אני די מבין לאן אני הולך ולאיזו קבוצה, אני מכיר את המדינה, את העיר, את הקהל, מכיר את הקבוצה ויודע עד כמה האתגר גדול, היום אני מרגיש באמת מוכן מתמיד לאתגר הזה. אי אפשר לדעת, בסוף צריך גם טיפה מזל ושדברים יעבדו בכיוונך אבל אני בהחלט היום מרגיש מוכן עם הכלים הנכונים להתמודד עם הרבה מאוד מצבים.

Oded Katash – Photo Credit: Champions League


”אחת הסיבות שאני מרגיש מוכן זו הפועל ירושלים ומה שעברתי כאן. למדתי המון דברים, חוויתי המון דברים וזו באמת הזדמנות להגיד שוב תודה על בעצם שלוש שנים מדהימות, מרגשות, שלוש שנים של הרגשת משפחה, ממש ככה. יום-יום להגיע בשנתיים וחצי האחרונות, גם האופי המיוחד של השחקנים היה באמת מרגש, בנינו משהו שהוא הרבה יותר גדול מסך החלקים. ”קשה לראות את זה בימי הקורונה, בימי הקורונה קרו המון-המון דברים, אנחנו התקשינו כולל המשחק הזה אבל נאחזנו בשיניים, דברים הפכו להיות הרבה יותר קשים, אני חושב שזה גם בגלל הקהל המדהים וגם בגלל החיבור לשחקנים, אני חושב שזה היה חשוב לנו יותר אפילו מקבוצות אחרות. כמו תמיד לפעמים יש תחושת פספוס, אבל מסתכלים אחורה ואפשר להיות מאוד גאים, אני באופן אישי מאוד גאה ותמיד אני ארגיש חלק ממשפחת הפועל ירושלים, ואני די בטוח מהיכרות עם האנשים שכאן שהפועל ירושלים תמשיך להצליח לדעתי”.

כשנשאל קטש האם הוא מרגיש סגירת מעגל במעבר ליוון ולפאו שאיתה כיכב וזכה כשחקן בגביע אירופה בשנת 2000, המאמן ענה: ”לא יודע אם להסתכל על זה ככה, יכול להיות שיש לקשר שלי ופנאתינייקוס איזשהו חלק בהזדמנות שקיבלתי. כמובן שהייתי מעדיף אם דברים היו קורים במסודר בקיץ ואני לא אצטרך לעשות את הצעד הזה שהוא לא היה פשוט בשבילי, אבל אחרי מחשבה שיכולה להיות סיטואציה שאולי לא תחזור, אז החלטתי ללכת לזה. אני יותר מסתכל על זה ברמה של האתגר, זה דברים שנשארים יום, יומיים, שבוע, אחרי זה יש הרבה עבודה והרבה אתגרים. בסוף צריך להביא תוצאות”.

Oded Katash – Photo Credit: Dov Halickman


קטש גם ענה על השאלה למה בירושלים הוא הכי יתגעגע: ”וואו, זה בעיקר אנשים ובאמת יש הרבה למה להתגעגע, לקהל, לחוויות שהיו כאן עם הקהל, על התמיכה, עדיין השירים מתנגנים בערבים המיוחדים האלה שלנו. מתקופת אורי אלון, חומסקי וגיא (הראל) וכל הצוות, היום-יום זאת פשוט הרגשה של משפחה. השחקנים המיוחדים באמת זה לא משהו מובן מאליו, דיברנו על זה, אני חושב שגם כולם מרגישים את זה, להגיע למקום עבודה, להרגיש את השייכות הזו, להרגיש את האהבה הזו, להרגיש את המשפחה, להרגיש את התמיכה, וגם הזכות לעבוד עם השחקנים האלה.

”היו לנו רגעים של אכזבות, אולי התחושה הכי קשה שהייתה ב-3 השנים האלה זו באמת הקורונה שתפסה אותנו, אני חושב שבנינו באמת ביחס למימדים שלנו קבוצה מחוברת אבל זה ימשיך ככה. מאז הקורונה קרו הרבה דברים שעושים קצת קשיים אבל אין לי ספק שההמשך יהיה זהה. בדרך שבה המועדון מנוהל, אין לי ספק שהוא יצליח אבל אני אתגעגע להרבה דברים וזה בעיקר לאנשים”.

Sam Dekker – Photo Credit: FIBA. Champions League


2. והיה גם משחק. ירושלים רשמה מחצית ראשונה מעולה (12:19 ברבע הראשון, 22:30 ברבע השני, 34:49 בסיום המחצית), אך במחצית השנייה היא נכנעה בקלות לטורק טלקום (21:17 ברבע השלישי, 23:11 ברבע הרביעי ובסך הכל 44:28 במחצית השנייה). ירושלים דווקא קלעה בצורה טובה מחוץ לקשת (12 מ-27 לשלוש, 44%) ביחס לטורק טלקום (7 מ-26, 27%) ורשמה משחק קבוצתי שוטף (23 אסיסטים לעומת 13 של היריבה), אך ניכר שמה שעשה את ההבדל היה האחוזים לשתיים (47:61 לטלקום) והשליטה מתחת לסלים (26:42 לטלקום בריבאונדים, 7:14 בריבאונד ההתקפה).

את ירושלים הובילו תמיר בלאט (4 מ-5 לשלוש) וטיישון תומאס (6 ריבאונדים) עם 15 נקודות כל אחד, כשכריס קרמר קלע 14 נקודות, מלקולם היל תרם 12 נקודות וג’ייקובן בראון (1 מ-7 בלבד לשלוש, 6 אסיסטים) הוסיף 10 נקודות.

J’Covan Brown – Photo Credit: FIBA. Champions League


בפעם האחרונה שלו כמאמן ירושלים ועוד לפני המונולוג הארוך קטש התייחס לצד המקצועי:
”זה באמת הפסד קשה ותחושה מאכזבת. זה היה משחק מאוד חשוב בעונה הזאת עבור הקבוצה, אני מקווה שהבחורים יעשו את המאמץ הכי גדול להעפיל לשלב הבא, יש להם עוד הזדמנות אחת ואני מקווה שהם יסיימו את העבודה בצרפת. הרגשתי ששלטנו במשחק ובמחצית השנייה לא הצלחנו להרוג אותו, התקשינו מבחינה התקפית. ברבע הרביעי הרגשתי שאיבדנו ביטחון ושחווינו לחץ, החטאנו 5-6 לייאפים קלים במהלך המשחק, אני מרגיש שהדברים הקטנים יכלו בקלות ללכת לכיוון שלנו אבל פספסנו את זה. זה הפסד קשה בשבילנו”.

תומאס סיכם: ”אהבתי את הצורה שבה פתחנו את המשחק. עשינו עבודה טובה מאוד בהגנה, אני מרגיש שהם חזרו כי הרגשנו יותר מדי בנוח, זו הייתה הבעיה שלנו ואני לוקח אחריות על זה. אני מאוד מאוכזב, זה די כואב”.

Hapoel Jerusalem – Photo Credit: FIBA. Champions League


בסיום דבריו נפרד תומאס מקטש, שהפך אותו לשחקן הרבה יותר שלם וטוב בשנתיים וחצי האחרונות: ”השם עודד אומר הרבה בשבילי, כולם אוהבים את הצורה שבה הוא מחזיק את עצמו, אתה מקבל את אותו עודד בכל יום וכולנו התרגלנו אליו בירושלים. הוא עזר לי לפתח את המשחק שלי ולהסתכל על דברים בצורה שונה, עכשיו שהוא עוזב אני בוחר לקחת הרבה דברים שלמדתי ממנו ואמשיך לשדרג את המשחק שלי ולגדול מזה”.

Kyle Wiltjer – Photo Credit: Champions League


3. טורק טלקום רשמה ניצחון גדול בירושלים. הקבוצה של המאמן בוראק גורן סיפקה קאמבק אדיר, והיא לא הייתה יכולה ליצור תסריט יותר משוגע ביחס לצורה שבה היא ניצחה על הפרקט בירושלים. סם דקר שיחק במשך כל 40 הדקות והצטיין עם 20 נקודות (4 מ-8 לשלוש) ו-8 ריבאונדים, ניק ג’ונסון קלע 15 נקודות, קייל ווילטייר סיפק 13 נקודות וקמאר בולדווין תרם 11 נקודות.

”זה ניצחון גדול, זאת הייתה הופעה אדירה של הקבוצה שלנו במשחק חוץ, הגבנו לסיטואציות קשות עם האופי שלנו, המסע היה קשה ואני שמח עם איך שהבחורים הגיבו. עשינו את מה שצריך כדי לנצח את המשחק הזה, הבחורים הצעירים נכנסו ותרמו. אני גאה בבחורים והעפלנו לשלב הבא”, אמר המצטיין דקר אחרי המשחק, כאשר כעת טלקום ממוקמת במקום הראשון בבית עם מאזן של 4 ניצחונות והפסד בודד.

Sam Dekker – Photo Credit: Champions League


בראיון שערך עם האתר לפני המשחק, דקר אמר שהקבוצה שלו חייבת לשחק בצורה טובה במשך כל 40 הדקות. אלא שבמציאות, הקבוצה שלו הופיעה רק למחצית השנייה, מה שעדיין הספיק לה לניצחון.

”כנראה ששיקרתי לך, באמת שיחקנו טוב רק במשך 16 דקות, הם קבוצה ממש טובה, יש להם הרבה מקצוענים בקבוצה הזאת עם בחורים ששיחקתי נגדם ב-NBA ובמכללות. להגיב ולהשיג ניצחון באווירה הזו זה קשה, הלוואי שהאוהדים היו פה כי שמעתי דברים מדהימים על הקהל”, הוסיף דקר.

המאמן גורן סיכם את הניצחון הגדול, כשטלקום כבר ניצחה את ירושלים גם במחזור הראשון בטורקיה: ”הפועל היא אחת הקבוצות הטובות במפעל וידענו שזה הולך להיות די קשה בשבילנו. הגענו רק עם 7 שחקנים רגילים ו-3 שחקנים צעירים. קרו לנו הרבה דברים רעים במחצית הראשונה וביצענו הרבה איבודי כדור. בהפסקת המחצית דיברנו על זה ובמחצית השנייה חלקנו את הכדור ומצאנו את הדרך לנצח. זה ניצחון ענק בשבילנו”.

Turk – Photo Credit: FIBA. Champions League

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!