סוף לסאגה הארוכה: אליצור נתניה תשחק בליגת העל

אוג 19, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

אליצור נתניה תשחק בעונה הקרובה ליגת העל. כזכור, אחרי שנתנה לנתניה הארכת זמן מנהלת הליגה לא אפשרה לקבוצה לעלות לליגת העל בשל חוסר ההתקדמות שלה בתוכנית לבניית אולם חדש למרות שעשתה את המוטל עליה על הפרקט בליגה הלאומית, ולאחר שנתניה ערערה לבית הדין של איגוד הכדורסל על ההחלטה, קיבלה הארכה נוספת והציגה את המסמכים הנדרשים, המנהלת קיבלה את הקבוצה בליגה הבכירה כדי לסיים את הסאגה הארוכה.

ממנהלת הליגה נמסר: “מנהלת ליגת העל מכבדת את החלטת בית הדין ומברכת את אליצור נתניה על עלייתה לליגת העל, בכפוף כמובן לאישור הבקרה התקציבית. טובת הכדורסל הישראלי והליגה עומדות לנגד עיניה של המנהלת בכל עת ולכן הוצגו הדרישות והתנאים אל מול ראשי אליצור נתניה, אנו שמחים שגם בית הדין הבין את חשיבותו של האולם הביתי עבור קבוצה שמשחקת בליגת העל והתנה את הישארותה של נתניה בליגה בהתקדמות בניית אולם חדש בעיר. עבור מנהלת הליגה מדובר בהישג גדול, זה לא סוד שאחת המטרות העיקריות של יו”ר המנהלת שמואל פרנקל, היא הקמת אולמות ראויים לקבוצות הכדורסל בליגה ואנו שמחים שעמידתה של המנהלת על העיקרון החשוב של אירוח באולם ביתי ראוי, נענה בנכונות של ראשת העיר מרים פיירברג להקים אולם כדורסל חדש בנתניה. בנוסף, אנו מאמינים כי בעקבות הדרישות של המנהלת והחלטת בית הדין, כל אחת מקבוצות הליגה הלאומית שרואה עצמה כמועמדת להגיע לליגת העל, תדאג טרם ההעפלה לליגה להקים אולם ביתי ראוי.
אנו מאחלים לנתניה להצליח לבנות קבוצה חזקה שתוכל להתמודד בליגת העל ומקווים כי בניית האולם בעיר תתקדם בצורה מהירה”.

יו”ר המנהלת, שמואל פרנקל, סיפר: “בירכתי את ראשת העיר של נתניה מרים פיירברג על ההחלטתה להקמת ההיכל החדש בעיר ואני בטוח שהיא תדחוף את הקמתו על מנת שיעמוד לרשות הקבוצה בהקדם”.

נתניה פרסמה פוסט חגיגי: “נתניה בליגת העל! מועדון אליצור ״קוסמוס נדלן״ נתניה מברך על פסיקת בית הדין של איגוד הכדורסל. מקומנו בליגה בזכות ונוכיח זאת גם על הפרקט. אנחנו רוצים להודות לעיריית נתניה ולעומדת בראשה, הגב׳ מריים פיירברג איכר, על התמיכה והמאמצים הרבים שהושקעו על מנת לעזור לנו. אנחנו בלוחות זמנים צפופים ומתחילים עכשיו בעבודה הרבה שיש לפנינו בהמשך בניית פרויקט כדורסל ישראלי אמיתי שמגיע העונה לבמה הגדולה ביותר. אנו תקווה שהעיר והאוהדים בנתניה יתגייסו סביב הקבוצה כמו שעמדו מאחרוני במהלך ההחלטה של המנהלת”.

עו״ד בני קוזניץ, שייצג את הקבוצה בבית הדין של האיגוד, מסר: “אני שמח שבית הדין קיבל את עמדתנו שעליית ליגה מתרחשת על הפרקט ולא ניתן למנוע אותה בפרשנויות תקנוניות כאלה או אחרות. במהלך הטיפול בעתירה למדתי שמדובר בקבוצה שנתמכת על ידי עיר שלמה, כל גורמי העיריה נרתמו למאמץ על מנת להוכיח לכל הספקנים שבעיר יוקם אולם ראוי לקבוצה ראויה”.
אבידן נגר, יו”ר הקבוצה: “אנו שמחים שנעשה צדק בכדורסל. יש לפנינו אתגר לא פשוט בלוחות זמנים. אנחנו צריכים את התגייסות של הקהל לטובת הכדורסל הישראלי האמיתי!”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!