“ננסה לשחק כאילו אנחנו הם אלו שבפיגור 1:0”: מכבי תל אביב מוכנה לפנאתינייקוס

אפר 25, 2024 | אירופה, כדורסל

על ידי Nate Dror

נייט דרור הוא שליח אתר “ספורטס רבי” לאתונה (קרדיט לתמונה הראשית: Andreas Papakonstantinou / Tourette Photography)

יממה לפני המשחק השני מול פנאתינייקוס, ג’ייק כהן, ג’וש ניבו ועודד קטש הגיעו לדבר ולענות לשאלות שלנו באימון הפתוח של מכבי לתקשורת.

הנה מה שהיה להם להגיד.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

ג’ייק כהן התראיין ראשון ותחילה נשאל לגבי הדברים שמכבי מתכננת לשמר ולשנות לקראת המשחק השני: “יש הרבה דברים שאנחנו יכולים לשפר מהמשחק הראשון. נכון, זה היה ניצחון גדול, אבל אנחנו יודעים שמשחק 2 אפילו יהיה יותר קשוח. מן הסתם נצטרך לעשות כמה התאמות הגנתיות. סלוקאס ולסור היו מאוד אפקטיביים, ננסה למצוא דרכים שהם יקלעו פחות… אנחנו יודעים שהם קבוצה מאוד טובה, יש להם שחקנים מצוינים, אוהדים נהדרים… אנחנו יודעים שזו תהיה משימה קשה, אבל אנחנו מאמינים שנוכל לנצח גם במשחק השני”.

לאחר מכן, כהן נשאל האם הוא מצפה שהמשחק השני יהיה יותר קשה מהמשחק הראשון וענה: “משחק 1 היה ברמה קושי מקסימלית, העניין הוא להצליח את העליות והירידות בזמן המשחק. אני חושב שעשינו זאת מצוין אתמול. נשארנו רגועים בכל שלב. גם כשהלך לנו וגם כשלא. זה מאוד חשוב ונצטרך להביא את זה למשחק השני”.

לאחר מכן כהן נשאל על ההצלחה של מכבי ברבע הרביעי ללא בולדווין ועל מה שזה אומר על זהות הקבוצה וענה:

“עברנו המון במהלך השנה הזאת, זה חישל אותנו. יש לנו בקבוצה יסודות של אמון, חברות, ביטחון אחד בשני, וזה מאוד עוזר לנו להתמודד. לורנזו, בונזי, קליבלנד, ניבו. כולם היו מדהימים ברבע האחרון”.

בשלב זה, אני שאלתי את ג’ייק איך זה לשחק באואקה, והאם האווירה המוטרפת שהקהל של פאו מייצר הופכת אותם דווקא לטובים יותר, או משפיעה עליהם לרעה.

“זו שאלה טובה”, ענה ג’ייק. “יש כאן אווירה נהדרת, האוהדים של פאו מדהימים. הם כל כך רועשים. זו אווירה שכל שחקן כדורסל חייב לאהוב. ועדיין, בין השורות אנחנו דואגים להיות מפוקסים, ולעשות את מה שצריך מבחינתנו. אני יודע שמשחק 2 יהיה אפילו משוגע יותר. יהיה כיף”.

“יש לך מה להגיד לאוהדי מכבי?” המשכתי ושאלתי את ג’ייק. “הלוואי שהייתי יכול לקבל אותם במשחק מספר 3 בתל אביב. זה מה שיש לי להגיד, אבל עכשיו אנחנו לפני משחק מספר 2, וננסה לעשות אותם גאים”.

לאחר מכן, הגיע ניבו לעמדת הריאיונות, ושאלתי אותו האם לדעתו מכבי יכולה להגיע למשחק השני עם אותה “תחושת דחיפות” איתה הגיעה למשחק הראשון.

ניבו ענה: “כן. אני חושב שאנחנו חייבים. זה טבעי שזה לא יקרה אחרי שהשגת ניצחון גדול, וזה טבעי שבשלב זה הקבוצה שהפסידה תהיה יותר רעבה. אבל ננסה לבוא רעבים והכי ממוקדים שאפשר, ולשחק כאילו אנחנו הם אלו שבפיגור 1:0”.

ניבו גם הוסיף שהוא מאוד נהנה מהאווירה ושזו חוויה אדירה מבחינתו לשחק בפלייאוף. עוד הוא אמר שלדעתו המשחק השני יהיה קשה יותר מהמשחק הראשון.

בשלב זה, הגיע עודד קטש לעמדת הראיונות ואמר שצריך לצפות שפאו תגיע אפילו עוד יותר אגרסיבית מהמשחק הראשון, ושבאופן כללי, המשחק השני יהיה צפוי להיות הרבה יותר קשה מהראשון.

בהמשך, עודד נשאל איך הוא מצליח להישאר רגוע עם כל הרעש שיש כעת מסביב, ואמר שהוא משתדל להתעסק בכדורסל ולהימנע מלקרוא מה כותבים תוך כדי הסדרה.

בנוסף, עודד הוסיף ואמר שהוא לא היה מרוצה מההגנה של מכבי במשחק הראשון, וגם שם דגש מיוחד על סלוקאס ונאן לקראת המשחק הערב.

בשלב זה, אני שאלתי את עודד לגבי משחק ההתקפה של מכבי: “הזכרת את ההגנה, אבל זה הרגיש שבמשחק הראשון גם מבחינה התקפית לא ממש שיחקתם את המשחק שלכם. מה אתה מתכוון לשפר בעניין הזה?”

עודד השיב: “מצד אחד, אני יכול להבין למה אתה מתכוון, כי זה באמת לא היה משחק בשטף כמו שהיה מול באסקוניה למשל… אבל מצד שני, חשוב לזכור שזה פלייאוף, אף אחד לא מתכוון לתת לנו דברים בקלות… צריך לתת להם קרדיט. גם בסוף כן הצלחנו להגיע ל-90 נקודות, אבל אני מסכים, אנחנו יכולים לשחק טוב יותר, אבל יש להם ליין אפים טובים, ובמחצית הראשונה במשחק הראשון הם הצליחו להפריע לנו יותר משאנחנו הצלחנו להפריע להם”

לאחר מכן הוספתי ושאלתי את עודד האם יש לו מסר מיוחד לאוהדי מכבי בשלב זה, ועודד ענה: “לאורך כל השנה שלחנו הרבה מאוד מסרים לאוהדי מכבי דרך התקשורת, ואחרי משחקים. אנחנו מתגעגעים אליהם! אנחנו מתגעגעים אליהם, אנחנו אוהבים אותם, וננסה לעשות אותם שמחים”.

בנוסף, כשנשאל לגבי האווירה באואקה והמפגש הפינקטי מול פאו, עודד אמר שהוא מאוד אוהב את זה ושזו הסיבה שהוא מאמן כדורסל ונמצא בענף.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!