ניתוח מצבו של דני אבדיה: נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, מדווח

אפר 30, 2021 | דני אבדיה

על ידי Neil Dalal

כשדני אבדיה נבחר בדראפט בנובמבר, הוא בוודאות לא יכול היה לדמיין איזו חוויה וניסיון הוא יצבור במהלך חמשת החודשים הבאים שהסתיימו בעינויים ובסבל ב-21 לאפריל  במשחק נגד גולדן סטייט ווריורס, אבדיה סבל משבר סיבי ימני שסיימה עבורו את עונת 2020-21 במדי הוויזארדס. לאחר שדני אבדיה יצא בכיסא גלגלים מחוץ למגרש, דני צפוי להחלים מהפציעה באופן מלא תוך 12 שבועות בלי צורך בניתוח שהיה יכול לגרום להתאוששות יותר ארוכה. הסנסציה הישראלית נחושה ומוכנה לחזור לעונה השנייה שלה בסתיו הבא כשהיא יותר טובה, בזכות הניסיון שאבדיה צבר כרוקי. 

Deni Avdija – Photo Credit: Washignton Wizards


בעונת NBA רגילה, בחירות דראפט, יודעות בדרך כלל את היעד שלהן בחודש יוני ויש לשחקנים כמה חודשים להתכונן לקראת העונה הבאה אליהם, דרך מיני מחנות אימונים של רוקיז, ליגת הקיץ וחודש ארוך של מחנה אימונים. עונת ה-NBA הנוכחית הייתה הרבה מעבר לעונה נורמלית בעקבות מגפה עולמית, שהכריחה את דני לעבור לארץ חדשה, להישאר לבד ולהתחיל בחמישייה במשחק ה-NBA הראשון שלו במרווח של חודש. מחנה האימון היה ממש צפוף והתמקד בשילובו של ראסל ווסטברוק בקבוצה החדשה מפני שהוא הצטרף לקבוצה אפילו בשלב יותר מאוחר מהזמן שדני אבדיה נבחר בדראפט. 

דני אבדיה השיג ממוצעים של 6.3 נקודות למשחק וקטף 4.9 ריבאונדים ב-23.3 דקות בממוצע למשחק ב-54 משחקים בעונת הרוקי שלו. הוא התחיל את העונה כשחקן חמישייה וסיים אותה בתפקיד מצומצם מהספסל, באמצע העונה לאחר שאובחן כחיובי לקורונה בעקבות דאגה לפרטיות, הוויזארדס לא אמרו אלו שחקנים פיתחו סימפטומים לאחר ששישה שחקנים שלהם נאלצו לצאת לפגרה כפויה, אבל סקוט ברוקס רמז שזה לקח יותר זמן לדני אבדיה לחזור לכושר משחק בעקבות שלושה שבועות של בידוד וסגר. 

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


למרות כל הקשיים שדני אבדיה נאלץ לעבור, הוא הולך להיות שחקן NBA יותר טוב בשנים הבאות בעקבות זאת. בראדלי ביל אמר לו במהלך אחת השיחות הראשונות שניהלו, ״חבק כל רגע ורגע של העונה הזאת״. ראסל ווסטברוק הראה לו מוסר עבודה שעשוי לדחוף אותו להיות מועמד לתואר ה-MVP, מה שייצר בסיס נהדר למחמאות על ההתמדה והחריצות שדני משקיע שידועה עוד בזמן שהיה במכבי תל אביב. עדיין לא ידוע איך צוות האימון של וושינגטון ייראה בעונה הבאה, אבל דיוויד אדקינס עובד ללא לאות במגרש ומחוץ למגרש עם דני אבדיה והישראלי מפיק תועלת מכך.
 

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


יש עוד מספר תחומים בהם דני אבדיה יצטרך לשפר במשחק שלו כולל שיפור בקליעה מטווח השלוש ולא לקבל שריקות לעבירות קלות לשריקה ועבירות זולות. אבל זה לא אמור לכסות על מספר דוגמאות שבהם דני אבדיה הראה את הכישורים שלו שהראו מדוע הוא פוטנציאל לבחירה בדראפט. התפקיד שלו כקלעי שמתבסס על המיקום שלו בפינות תחת סקוט ברוקס לא הולך להימשך לנצח ויהיו לו יותר הזדמנויות שהכדור יהיה בידיים שלו כדי לנוע קדימה. כשהוא חטף כדורים ולקח ריבאונדים בהתקפה, דני אבדיה הראה הרבה פעמים במהלך העונה את היכולת שלו להגביר ולהכתיב את הקצב שהובילו את הוויזארדס לקלוע סלים בהתקפות המעבר. הוא גם קיבל מבחינה הגנתית במאצ’פים שלו משימות לא קלות לביצוע ועמד בהם ברוב המקרים למרות ידע מוגבל בנתונים של 400 פלוס השחקנים ב-NBA הוא צריך לקבל את הדוחות של הסקאוטים לעיתים קרובות יותר בליגה המתחלפת.
 
דני אבדיה עדיין לא הבין איך עונת ה-NBA מתנהלת בעונת הבכורה שלו, מעטים מאוד הבינו זאת, אבל היסודות הונחו ויובילו אותו למקומות יותר גבוהים בעונה הבאה ומעבר לה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!