ניסיון מרשים בפיתוח שחקנים: נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, על המאמן החדש של דני אבדיה והוויזארדס

יול 22, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

הוושינגטון וויזארדס מצאו מאמן ראשי שיירש את סקוט ברוקס בדמותו של וס אנסלד ג’וניור, הבן של וס אנסלד, כנראה השחקן הכי טוב ששיחק בוושינגטון מעולם שהיה MVP ואלוף הליגה לפני שגם היה למאמן הקבוצה והמנהל המקצועי שלה. טד לאונוסיס, בעלי הקבוצה, וטומי שפארד, המנהל המקצועי ראו באנסלד ג’וניור כמועמד הראוי ביותר לתפקיד גם בלי להתייחס לסיפור מחמם הלב על העבר המשפחתי.

“אני מאוד נרגש וחש כבוד רב שיש לנו את וס פה. זה לא היה בגלל הרקע המשפחתי המוצלח פה, אלא, זה היה בגלל התהליך ותכנון המשחק וצפייה בוידאו יחד עם וס שפשוט היה ברמה מרשימה מאוד, דבר שהראה לנו כמה הוא מבין מה אנחנו צריכים ומה ניתן לעשות בעתיד באופן שונה”, אמר לאונוסיס במסע”ת שנערכה ביום שני האחרון.

Wes Unseld Jr. – Photo Credit: Washington Wizards

אנסלנד, 49, התחיל את הקריירה שלו תחת אביו בוושינגטון (שגרם לו לעבוד קשה יותר בגלל הקשר המשפחתי בין השניים) ב1997 כסקאוט ראשי, תפקיד כפוי טובה, לפני שהגיע לתפקיד עוזר מאמן משני ביותר תחת אדי ג’ונסוןן ב2005. הבחור מDMV המשיך הלאה והפך לעוזר באורלנדו, גולדן סטייט ודנבר במשך העשור האחרון כאשר הוא שיחק תפקיד מרכזי בפיתוחם של טוביאס האריס, ניקולה ווצ’ביץ’, סטף קרי, קליי תומפסון, ניקולה יוקיץ’, ג’מאל מארי ומייקל פורטר ג’וניור, המהווים רשימה חלקית. עובדה זו אמורה להיות מוזיקה נעימה עבור דני אבדיה כאשר הוא מקווה לעשות קפיצה משמעותית בשנתו השנייה בNBA אחרי שנת רוקי כאוטית.

המאמן החדש של וושינגטון ידוע בקפדנותו בין השאר בזכות לשעות הרבות של צפייה בוידאו שהוא צפה בהם ב24 השנים האחרונות בNBA. הוא תיאר שהניואנסים שאתה עולה עליהם נכנסים לתוך הפילוסופיה שלך עצמך בהתקפה ובהגנה. זה הולך להוות שינוי מבורך עבור קבוצה חלשה בצד ההגנתי במשך 5 העונות האחרונות ושהמשחק ההתקפי בשתי העונות האחרונות היה פשוט משחק על קצב גבוה. אנסלד יודע שהתקרה של הקבוצה יעלה עם שיפור משחקניו הצעירים הכוללים את הרעיון של אבדיה שלא רק יעמוד בפינה אחרי שהוא קיבל תקופת טרום עונה עם מחנה אימונים יותר נורמלי.

“בשיחות עם בראדלי, ווסטברוק, אני חושב ששניהם מסתכלים על דני ורוי כמי שיכולים להעלות את רמת הביצוע שלנו כקבוצה וכל השאלה היא איך אנחנו לוקחים אותם איתנו”, אנסלד תיאר.

כמי שכבר מכיר את היטב את הסגל שלו, אנסלד הבין כי אבדיה לא זרק היטב בעונה האחרונה. זה לא היה דבר בלתי צפוי כשוליקו פרוביץ’ ניחש שיקרה גם כן כמשהו שייקח זמן. אנסלד רואה באבדיה נשק ורסטילי עם הפיתוח הנכון.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

“אני חושב שלדני יש הרבה פוטנציאל. אני מאוד שמח שיש לי את ההזדמנות לאמן מישהו כמוהו. יש אצלו הרבה ורסטיליות. אני חושב שיש לו הרבה כלים פיזיים. כמובן שהוא התקשה מעט עם הזריקה שלו, אני חושב שהוא קלעי, הוא הולך לקלוע זריקות. הוא יחזור לממוצע, אבל בשבילו, רק המשחק קצת צריך להאט. עם הקורונה, כל כך הרבה הגבלות שהיו על הקבוצה, פציעות, לא היה הרבה זמן אימון על הפרקט ממש ובעקבו כך הוא לא צבר מספיק ניסיון אז אני חושב שזה קצת לא הוגן לשים בן אדם בקטגוריה מסוימת כרגע, אבל מרחוק אני חושב שיש לו פוטנציאל עצום”.

בין החוסר בטרום עונה או מחנה אימונים עד לקורונה ופציעות, שנת הרוקי של דני אבדיה הייתה די קשוחה. הכיוון היחיד מכאן זה למעלה ואנסלד ג’וניור מגיע עם רזומה מרשים שיכול לגרום לנו לחשוב שאבדיה יכול להרוויח מהעונה השנייה שלו בNBA הרבה.

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!