נוק אאוט לקורונה: מי יהיה אלוף האלופים? ליגת אומנויות הלחימה יוצאת לדרך – Athletic Martial Arts – VIP Home Championships

אפר 22, 2020 | ענפים נוספים

על ידי Joshua Halickman

ירדן ג’רבי, נילי בלאק ועוד אלופים ואלופות מעולמות אומנויות הלחימה השונים בקרב על יוקרה של ענף שלם שייערך מהבית ויועבר לזירה וירטואלית באמצעות קונסולת פעילות אקטיבית חדשנית Combat Simulator שפיתחה חברת הסטארט אפ הישראלית Ludus Alliance שמודדת פרמטרים כמו מהירות תגובה וקבלת החלטות נכונה, עוצמה, גובה וכושר עמידה בטכניקות קרב שונות ומאפשרת להתאמן ולהתחרות באופן מקצועי גם בימי הקורונה

כל שלבי האליפות ישודרו ברשתות החברתיות של החברה ושל המתחרים- FB Instagram

בצל התפרצות הקורונה, גם עולם הספורט חווה טלטלות כמותן לא זכורות בהיסטוריה אפילו בתקופות של מלחמות העולם. ספורטאים בכל הענפים וכלל ליגות הספורט בעולם, עצרו את פעילותן, כמו גם חוגי הספורט לילדים והאימונים המקצועיים למבוגרים. גם אוהדי הספורט מרגישים על בשרם את הגעגוע לריגוש שיש בספורט התחרותי שהיה חלק מרכזי בחייהם עד פרוץ המשבר.

למרות שמדינות בעולם וגם בישראל, מתחילות ליישם אסטרטגיות יציאה שונות, כולם מבינים שייקח עוד זמן עד שעולם הספורט יחזור לפעילות מלאה וסדירה, שכוללת מגע בין אנשים והתקהלות של קהל רב, נושא שמטריד מאוד את כל חובבי הספורט התחרותי בכל הענפים מסביב לעולם.

בעוד מאמני כושר ומדריכי ספורט החלו להעביר שיעורים והדרכות מקוונות באמצעות זום או כל פלטפורמה אחרת, טרם נמצא פתרון לקיום תחרות ספורט אקטיבי מקצועית בתנאי ההסגר והריחוק החברתי שנכפו על כולנו.

החל מהשבוע, התמונה הולכת להשתנות עם השקתה של ליגת Athletic Martial Arts – VIP Home Championships, ליגת הספורט האקטיבי הראשונה בעולם שתתקיים ברשת הביתית ובזירה הווירטואלית, את האליפות יוזמת חברת לודוס אלאיינס (Ludus Alliance) חברת מדיה בינ”ל שפיתחה פלטפורמה המבוססת על טכנולוגית ספורט ייחודית. הסטראט אפ Ludus Materials הוקם לפני כארבע שנים ע”י צוות של שלושה יזמים: ניר יכין, עמית כינור ואדווה פלד.

באליפות ישתתפו 15 לוחמים, אלופים בתחומם בארץ ובעולם ומדליסטים אולימפיים מאומנויות לחימה שונות וביניהם: בין הספורטאים שיתחרו באליפות ניתן למצוא את הג’ודוקאים ירדן ג’רבי, מדליסטית אולימפית ואלופת העולם וישראל לשעבר, נילי בלוק, אלופת העולם באגרוף תאילנדי וקיקבוקס, מיכל זריהן חמישית בעולם בטאקוונדו, יוליה סצ’קוב אלופת עולם בקיקבוקסינג , בר אלראי, סגן אלוף עולם בג’יו ג’יטסו, שי ברנד,​ אלוף אירופה חמש פעמים בג’יו ג’יטסו ועוד.

כיצד תתנהל האליפות?
כל אחד מהספורטאים קיבל לביתו את קונסולת הפעילות החדשנית ה- Combat Simulator, ובכל אחד משלבי התחרות יתמודד בביצוע תרגילים בטכניקות שונות ע”פ כללים וחוקים שהוגדרו מראש.

ה- Combat Simulator , שפותח ע”י צוות המהנדסים של לודוס אליינס מאפשר לכל אתלט למדוד פרמטרים שונים של כל חבטה, בעיטה או אגרוף. הקונסולה מודדת גם פרמטרים כמו מהירות תגובה וקבלת החלטות נכונה, עוצמה, גובה וסטמינה (כושר עמידה) בטכניקות קרב שונות. התוצאות יעודכנו אונליין בלוח התוצאות והתרגילים ישודרו ויסוקרו בהרחבה בזירה הווירטואלית ברשתות החברתיות של החברה ושל הספורטאים עצמם, שגם יאתגרו את הקהל בבית ואת היוזרים של ה- Combat Simulator בביצוע טכניקות ותרגילים שונים מכל הענפים.

התחרות תתפרש על פני 4 שבועות כשאירוע הגמר יתקיים בתאריך 7 במאי כשבסופו יוכרז האלוף או האלופה שיביאו גם הרבה כבוד לענף אומנות הלחימה ממנה הגיעו.

ניר יכין, מייסד ומנכ”ל החברה, המחזיק בעצמו בחגורה שחורה בטאקוונדו ובקראטה עם ניסיון של עשרות שנים באומנויות לחימה: “העולם סביבנו משתנה כל הזמן. בעולם הישן שהכרנו עד לא מזמן, כמות הצופים היא זו שקובעת את רמת

הפופולריות של ענף הספורט. בעולם אליו אנחנו מכוונים, עוצמת ענף הספורט והפופולאריות שלו תיקבע לא רק על פי מספר האתלטים העוסקים בפועל בספורט אלא על פי מגוון, כמות ואכות התכנים וארועי הספורט שהענף יציע לאתלטים ולאוהדים”.

ירדן ג’רבי “אני מתאמנת כל יום ולומדת את הקונסולה החדשה, אין ספק שזה פתרון מושלם לאימונים ותחרויות בימי הקורונה ובכלל, זו מערכת מעולה לאימונים בבית, בפארק וניידת כדי להצטרף לציוד האימונים בחו״ל.

זה תמיד טוב לספורטאי/ת לקבל נתונים מידתיים בזמן אמת, דבר שאנו לא תמיד מקבלים באימונים הרגילים והאפשרות להשתתף בתחרות ספורט אקטיבית ואינטראקטיבית מוסיפה את רכיב התחרות שתמיד מוסיף עניין גם אם את ספורטאית חובבת. כמובן שאני רוצה לנצח עבורי ועבור ענף הג’ודו כולו.

אני מאחלת בהצלחה לכל המתחרים, כולם לוחמים חזקים וקשוחים מאוד ובעיקר בכושר תחרותי, זה יהיה מאוד מאתגר עבורי, ואני מכורה לאתגר״.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!