נועם יעקוב זכה בדאבל עם עמק חפר: “הרגשה מדהימה”

יונ 22, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הפועל עמק חפר זכתה בגביע המדינה לנוער בזכות ניצחון 60:81 על מכבי ראשון לציון. המשחק שנערך ברמלה נפתח דווקא עם רבע ראשון נהדר של ראשל”צ (11:23) אך משם הייתה רק קבוצה אחת על הפרקט בדמות עמק חפר, שהשלימה זכייה בדאבל לאחר שגברה על אותה יריבה בקרב על האליפות. את עמק חפר של המאמן יהוא אורלנד הוביל יואב ושלר עם 19 נקודות, כשמי שנבחר למצטיין הגמר הוא אריאל אייזיק שסיפק 18 נקודות ו-7 ריבאונדים. גם שוהם גת היה טוב מאוד עם 14 נקודות, והשם החם נועם יעקוב סיפק דאבל-דאבל של 10 נקודות ו-10 ריבאונדים יחד עם 7 אסיסטים.

בצד של ראשל”צ, רק שלושה שחקנים הופיעו בקבוצה של המאמן רועי קארש. לעיני קפטן הקבוצה הבוגרת נועם דוברת שישב ביציע, החבר הקרוב והכוכב העולה טל פלד צלף 18 נקודות, כאשר יוגב עובדיה (15 נקודות) ועומר חממה (12 נקודות) שגם שותפו בגמר הגביע של הקבוצה הבוגרת היו לא רעים ועשו כפי יכולתם.

Noam Yaacov – Photo Credit: IBBA

נועם יעקוב סיכם את הזכייה של עמק חפר בדאבל:
“הרגשה מדהימה, זאת הייתה המטרה שלנו מתחילת השנה ובאנו ועשינו את זה באמת פעמיים נגד ראשון שהיא קבוצה מעולה, היה מאוד קשה אבל עשינו את זה”.

על כך שלא קלע ברבע הראשון אך לא כפה את עצמו על המשחק ותרם רבות בהמשך:
“כמובן שלא היה לי רבע ראשון טוב מדי אבל ניסיתי להיכנס למשחק יותר מהאסיסטים ולהכניס את החברים וזה באמת עבד ורצנו, ויצא טוב בסוף”.

על מאמנו, שחקן העבר יהוא אורלנד:
“יהוא הוא מאמן מדהים, גם בגלל שהוא שחקן עבר אז הוא מבין אותך יותר טוב ממאמן רגיל. פשוט נהניתי בשנה הזאת איתו כל כך, גם עם רמון (וולפסון), מאמנים מדהימים”.

העונה הבאה: “אני עוד לא יודע בדיוק איפה אני אהיה אבל נראה לי שאני לא אשחק בנוער פה בישראל, יש לי החלטות גדולות לעשות ועוד מעט נדע”.

איך הוא מצליח להתמודד עם כל הציפיות והלחץ מסביב: “זה קשה מאוד אבל כשאני עולה למגרש אני משתדל לשכוח מזה ופשוט לשחק כדורסל, לעשות את מה שאני אוהב”.

המטרה המרכזית שלו: “המטרה הכי גדולה היא תמיד להגיע הכי רחוק שאני יכול, אני לא אגיד עכשיו לאן אני רוצה להגיע, אני פשוט אעבוד הכי קשה שאני יכול ולאן שאני אגיע אני אגיע”.

המודל לחיקוי: “במנטליות אני מאוד אוהב את קובי, אני רואה סרטונים שלו ואת הספרים שלו קורא הרבה, אני משתדל לקחת הרבה דברים משחקנים שונים”.

Ariel Aizik – Photo Credit: IBBA

השחקן המצטיין, אריאל אייזיק, גם כן דיבר על הזכייה בדאבל:
“מטורף, מטורף, אני האמנתי כבר מתחילת השנה ובאמת הקבוצה הזאת ממש מיוחדת, יש פה שחקנים מטורפים ומדהימים שעוד תשמעו עליהם בעתיד, אני בטוח. פשוט הרגשה מטורפת”.

הזכייה בתואר השחקן המצטיין: “זה מיוחד אבל זה תואר קבוצתי, לא הייתי יכול לעשות את זה בלי הקבוצה שלי ובגלל זה גם עליתי עם כל המאמנים (לקבל את הפרס). הם עזרו לי להשיג את האמ.וי.פי הזה וזה שלהם כמו שזה שלי”.

על יהוא אורלנד: “מדהים, המאמן הכי טוב בארץ בפער, שהוא לא ישמע אותי… הוא יצליח, אני בטוח, עכשיו הוא עוזב את עמק חפר, הוא מאמן מדהים, פשוט מדהים, כיף לשחק תחתיו”.

על שיתוף הפעולה עם כישרון ענק בדמותו של נועם יעקוב: “מדהים, מדהים, הרכז הכי טוב בארץ בפער, כל מה שמדברים עליו מוצדק, פשוט שחקן מטורף, אי אפשר לעצור אותו”.

המטרות שלו: “המטרות שלי הן להיות הכי טוב שאני יכול בשנה הבאה, לאט-לאט, צעד אחרי צעד ואני מאמין שאני אשיג את המטרות, אני חולם הכי גבוה שאפשר”.

האם הוא ישחק בקיץ הקרוב בנבחרת הנוער (עד גיל 18):
“אני מקווה מאוד, אני יצאתי מהקדטים ואני מקווה מאוד לצאת גם לטורניר של הנוער”.

Yehu Orland – Photo Credit: IBBA

מאמן עמק חפר, יהוא אורלנד, התייחס לזכייה בדאבל:
“מדהים, זה משהו שהמועדון הזה לא עשה, הגעתי אליו לפני ארבע שנים, חלמתי הכי רחוק בעולם, אנשים צחקו עליי ולא האמינו אבל סיום התקופה עבורי מדהימה, ארבע שנים של עבודה ופחות דיבורים, לזכות בדאבל זה מטורף”.

על פתיחת המשחק הפחות טובה בגמר הגביע:
“אנחנו משחקים 40 דקות באותו קצב, אנחנו משחקים בקצב מהיר, אנחנו מזיזים את הכדור ואנחנו מוכנים לקליעה. התוצאה פחות חשובה לנו בהתחלה, אנחנו יכולים להוביל הרבה ואנחנו יכולים להיות בפיגור, זה לא משנה. את הקצב שלנו ואת סגנון המשחק אנחנו לא משנים”.

על כך שהקבוצה נראתה באותה מוכנות שבה היא הייתה במשחק הקודם נגד ראשל”צ:
“אנחנו משחקים כל הזמן וכל השנה מה-12 באוגוסט באותו קצב ובאותו סגנון משחק. סגנון המשחק מהיר ועם הרבה יכולות אישיות, אנחנו מפרגנים אחד לשני וזה בדיוק קרה, אחרי חמישה ימים זה לא משנה, זה גם היה קורה אחרי עשרה ימים”.

על כך שנועם יעקוב לא כפה את עצמו על המשחק ותרם לא מעט אסיסטים:
“אני חושב שמה שמיוחד בנועם אבל לא רק בנועם אלא בכלל בקבוצה זה שאנחנו לוקחים את מה שהמשחק נותן לנו. נועם בשני המשחקים הקודמים היה צריך לקלוע הרבה נקודות אז הוא קלע הרבה נקודות, והיום הוא לא היה צריך לקלוע הרבה נקודות אז הוא זרם עם המשחק. אנחנו מחבקים אותו”.

על כך שיעקוב פתח את המשחק פחות טוב, ירד לספסל לזמן קצר וחזר באופן מצוין:
“את האמת שנועם כל כך בוגר והוצאתי אותו רק כדי שייקח אוויר כי הוא עבד נורא קשה לפני חמישה ימים, לא אמרתי לו שום דבר על המשחק, הוא חזר והוא קשוח, הוא ילד קשוח והוא ילד מוכשר. אני מנסה לא להפריע להם”.

Tal Peled – Photo Credit: IBBA

על כוכב היריבה, טל פלד:
“לטל גם אמרתי בסוף המשחק, אני מכיר את טל ועוקב אחרי טל שלוש שנים, אני חושב שטל צריך לחלום רחוק, אני חושב שהשמיים בשבילו הם באמת הגבול, הקליעה שלו היא פנומנלית ומיוחדת נורא, הכישרון שלו. הוא חייב-חייב לדחוף לקצה את עצמו ולעבוד קשה, כמובן שהוא צריך לשפר עוד אספקטים במשחק אבל אני בתור מאמן שאימן השנה צעירים רואה את טל ופשוט נהנה לראות אותו, הוא ילד מוכשר בצורה יוצאת דופן. שיהיה לו בהצלחה”.

החלומות שלו בתור מאמן:
“אני לא יודע אם חלומות, אני ממשיך הלאה לבוגרים בשנה הבאה, אני עוד לא יודע איפה אני אאמן, אני יכול להבטיח דבר כזה שאני אמשיך בדרך שלי של המשחק עם היכולות האישיות והריווח המקסימלי, יש עוד מאמנים שעושים את זה, גדולים ממני בוודאי. בסופו של יום אני חושב שצריך פחות לדבר ויותר לעשות ואיפה שאני לא אהיה אני פשוט אעבוד קשה והשחקנים יעבדו קשה, לא על המגרש כל יום לקרוע אותם, יעבדו קשה גם עם הראש ולשם אני מכוון. חלומות? אני לא יודע, אני רוצה להגיע הכי רחוק שאני יכול ולא בזה אני מתרכז”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!