“נועם יעקב ודני הם כמו מארי ויוקיץ'”: המאמן האישי של וולף בראיון מיוחד

יול 16, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Joshua Halickman

דני וולף הוא ללא ספק המרענן הרשמי של נבחרת העתודה. המתאזרח, שאותו רבים לא הכירו עד השבוע האחרון, מספק יכולת יוצאת מן הכלל בהצלחה הגדולה של נבחרת העתודה באליפות אירופה, וכעת המאמן האישי סטייסי מורייני, ששיחק בישראל ועבד עם וולף במשך מספר שנים, ערך ראיון מיוחד עם אתר “ספורטס רבי”, כאשר הוא דיבר על הכל. הפודקאסט המלא מצורף להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי


ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על הקשר ארוך השנים שלו עם המשפחה של וולף: “זה האח הקטן שלי. הוא הכי צעיר במשפחה הזאת, ואני מכיר אותה כבר 15 או 20 שנה. עבדתי במחנה הכדורסל הצפון-מערבי עם אחיו הגדול ג’וש, ואימו באה אליי ואמרה לי שג’וש אומר עליי דברים טובים ושהיא רוצה שנמשיך להיות בקשר. התחלתי לאמן את ג’וש ואז התחלתי לאמן את ג’ייק, והדבר הבא שקורה זה שאני מאמן את דני ונמצא בבית שלהם 4 פעמים בשבוע, רק כדי לדבר עם המשפחה ולהיות איתה במערכת יחסים טובה. ההורים שלו ואחיו הגדולים שמרו עליו אחראי, והוא למד מטעויות של אחרים. זו זכות לשחק בכל נבחרת, אבל הדרך שבה דני משחק כרגע – אני רואה את הפוקוס שיש לו כרגע וזה יהיה גדול מזה. אני מתרגש לראות את המסע שלו, בסופו של יום זה המסע שלו ואני רק חתיכה בפאזל כדי לסייע לו להגשים את המטרה שלו”.

מתי הוא עבד לראשונה עם וולף: “דני בן 19 אז כנראה בגיל 8 או 9, וכולם ראו מה הוא יכול להיות, הוא תמיד היה ילד מוכשר. פתאום הוא התחיל לגבוה, בקיץ אחד הייתי גבוה יותר ובקיץ הבא הוא היה הרבה יותר גבוה”.

על ההצלחה של וולף: “זה מגיע מכל מי שסביבו, לא רק ממני. לדני יש דברים שאי אפשר ללמד – איי קיו כדורסל וגובה. כשמערבבים את שני אלה עם סט יכולות של גארד אז מקבלים מקצוען ברמה גבוהה. השמיים הם הגבול בשביל דני, הוא יגיע כמה רחוק שהוא יילך”.

Danny Wolf – Photo Credit: FIBA

על יכולת המסירה של וולף: “ראיית הפרקט שלו היא מגוחכת. הוא תמיד היה ילד שאוהב למסור, והייתי צריך להגיד לו לזרוק את הכדור, הוא אפילו לא הראה את זה עדיין באליפות אירופה עד גיל 20. הוא מתחיל לשחק הגנה עכשיו, הוא יכול להזיז את הרגליים. הוא בחור מושלם לקבוצה הזאת. ידעתי שהוא יפרוח במצב הזה כי הוא מסתגל לכל סביבה שבה הוא נמצא. לפעמים כשהמשחק בא אליך בקלות אתה צריך למצוא דרך לאתגר את עצמך, ודני מצא את זה”.

על שיתוף הפעולה של וולף עם נועם יעקב: “אני צופה בנועם ואני נמצא בקשר רציף איתו באינסטגרם ואומר לו להמשיך כך כי אני רואה את התשוקה שיש לו. כשהתקשרתי לדני הוא אמר שנועם הוא כל כך מגניב ושהוא כבר משחק ברמה הזאת, אז להיות סביב מישהו שכבר משחק כמקצוען ברמה גבוהה אומר הרבה, כך שהוא גם לומד ממנו ולהיפך. אני מסתכל עליהם כעל מארי ויוקיץ’ של עד גיל 20. יש להם גם הרבה בחורים אחרים, רון (ציפר) ממש טוב, זו פשוט קומבינציה מצוינת של אנשים. ממה שאני רואה הם נהנים אחד מהשני מחוץ לפרקט, וכשזה קורה אז אתה תיהנה אחד מהשני על הפרקט. אתה קודם בונה מערכת יחסים מחוץ לפרקט ואחרי זה אתה בונה מערכת יחסים על הפרקט”.

על חלום ה-NBA של וולף: “יש לנו דרך ארוכה ללכת. כמובן שזו המטרה הסופית, אתה רוצה שלילדים יהיו מטרות ושהם יגיעו אליהן. בין אם הוא יגיע לשם ובין אם לא, ואני חושב שהוא יגיע לשם, אני אהיה גאה בו”.

על האפשרות שוולף ישחק בקרוב בנבחרת הבוגרת: “מה שיקרה יקרה, כמובן שזה כבוד. אחד החברים הישראלים שלי התקשר אליי ואמר לי שהוא אולי יקבל טלפון מהנבחרת, ואמרתי שדני מנסה לזכות בטורניר ושהוא לא יכול לדאוג לגבי זה. להגיע מלהיות במצב שאולי תשחק בנבחרת עד גיל 20 לזה שאתה משחק שם ועכשיו אולי לקבל זימון לנבחרת זו הוכחה לעבודה הקשה שלו ושל חבריו לקבוצה”.

Danny Wolf – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!