נדב זילברשטיין: “מאמן גדול בכדורסל הישראלי אמר לי שנועם יעקב מזכיר לו את עדי גורדון ואפיק ניסים”

מרץ 10, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נדב זילברשטיין ייזכר בספר דברי הימים של הכדורסל הישראלי בין היתר כמאמן שנתן לנועם יעקב את ההזדמנות הראשונה בנבחרת הבוגרת של ישראל. מאמן הנבחרת בחלון המשחקים האחרון של מוקדמות אליפות העולם זימן לראשונה את יעקב בן ה-18 לסגל, וקיבל ממנו שני משחקים מצוינים כולל תצוגת שיא בניצחון החוץ על סלובניה. לאחרונה, זילברשטיין התייחס לרכז הצעיר של הפועל ירושלים בראיון בלעדי לפודקאסט של כותב שורות אלו, “התשיעית באירופה” מבית אתר “ספורטס רבי”, כאשר הציטוטים המרכזיים שלו בנוגע לכוכב נמצאים לפניכם. הפרק המלא כמובן זמין כאן להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על ההחלטה לזמן את יעקב, אמר זילברשטיין: “נועם יעקב זה שחקן שיכול להיות שחקן גדול ומוביל בכדורסל הישראלי, החלטנו שזו הזדמנות מאוד טובה לתת לו לטעום נבחרת בגלל הסיטואציה שאין לחץ והמשחקים הם פחות קריטיים כי למעשה לא עלינו כבר לפני כן אז הרגשנו שזו הזדמנות טובה לתת לו להיכנס, להבין מה זו נבחרת, להבין מה מצופה ממנו ולהתחיל את הדרך בנבחרת, ואני שמח שהוא נענה לאתגר ועשה קמפיין טוב”.

Noam Yaacov – Photo Credit: Yehuda Halickman

על הפוטנציאל של יעקב: “אני חושב שלנועם יש אפסייד מאוד גדול. הוא מאופיין בבגרות שלא אופיינית לשחקן בגילו, וזה היה מדהים לראות. אם זה בכמות טעויות קטנה, אם זה ביכולת יפה מאוד לא ליפול אחרי טעויות, לא להיכנס לתסכולים אחרי החטאות או אחרי חוסר הצלחה אלא כל הזמן לשחק את ההווה מה שנקרא ולא להיות מוסח. הוא היה מאוד-מאוד ממוקד ומאוד חזק מנטאלית – וזה מה שמאפיין שחקנים גדולים. מה שהיה מאוד יפה לראות זה את העיניים שלו, הוא כל הזמן רוצה ללמוד לאו דווקא בהכרח מאיתנו המאמנים, זה גם, אבל המון מהשחקנים המנוסים, הוא כל הזמן עם העיניים עם תשוקה מאוד גדולה ללמוד, להיות טוב, להבין ולתרום, וזה מאוד יפה לראות. דיברתי אתמול עם איזשהו מאמן גדול בכדורסל הישראלי, בלי שמות, והוא אמר לי שהוא מאוד-מאוד מזכיר לו את עדי גורדון ואת אפיק ניסים שאני יכול להבין על מה הוא מדבר, אם זה באינטנסיביות ואם זה בידיים החזקות, אם זה ביכולת לעשות נקודות כי הוא רכז סקורר”.

מתי הוא יהפוך לרכז הבכיר של הנבחרת: “לגבי הסיטואציה הספציפית בנבחרת, תהיה לו תחרות גדולה עם שני שחקני יורוליג מצוינים, אם זה תמיר ואם זה ים ביחד עם החבר’ה שמשחקים בליגה הישראלית שהיו כבר עכשיו בנבחרת כמו הובר. תהיה תחרות גדולה ותחרותיות זה טוב כי זה כל הזמן משאיר אותך חד וכל הזמן גורם לך להשתפר. אני מניח שבאיזשהו שלב מאחר שהוא יותר צעיר, משהו כמו 3-4-5 שנים, המושכות יהיו שלו, אבל זה טוב לנבחרת שיש תחרות כזאת, תחרות בריאה שהיא על מקום, וחובת ההוכחה עליו. אני מניח שאם הוא יישאר בקו ההתקדמות שלו, ימשיך לעבוד כמו שאני שומע שהוא עובד, ימשיך להראות את אותם דברים וישפר את הדברים שהוא צריך לשפר אני צופה שהוא ישחק ברמות הגבוהות, בטח ובטח באירופה”.

זילברשטיין הוסיף: “ברמה המקצועית ברור שלא ידעתי למה לצפות מנועם, זה לא הפתיע אותי כי אני מאמן שאוהב לתת הזדמנויות לצעירים וללכת עם צעירים שבאים בגישה הנכונה, אבל אני אהיה יומרני אם אני אגיד שחשבתי שככה הוא יהיה, חשבתי שהוא יתרום לנו אבל לא ברמה כזאת”.

Nadav Zilberstein – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!