נדב זילברשטיין: “להוכיח? בכל יום אני מנסה להיות הגרסה הכי טובה של עצמי”

פבר 20, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת ישראל ערכה הערב (שני) מסיבת עיתונאים באולם הדרייב אין לקראת חלון המשחקים הקרוב במוקדמות אליפות העולם. ישראל, שאיבדה סיכוי להעפיל לטורניר, תארח ביום שישי הקרוב (14:30) את פינלנד וביום שני הבא (19:00) תתארח בחוץ אצל סלובניה.

הצטרפו לקהילת ספורטס רבי בלינק הבא: https://chat.whatsapp.com/DxcewEZbtu79vTeeGOsAMk


ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

המאמן הזמני של הנבחרת, נדב זילברשטיין, דיבר: “כמו כל חלון אנחנו מתרגשים ושמחים להיות פה. נבחרת ישראל זה חלון הראווה של הכדורסל הישראלי, המשחקים האלה מאוד-מאוד חשובים לנו וכמו בכל משחק אנחנו רוצים לנצח. נרצה לשחק ביחד ולהביא אגרסיביות ואינטנסיביות. פינלנד באה בסגל קרוב למלא לזה שהיה לה באליפות אירופה, היא נבחרת טובה שמשחקת המון שנים ביחד ומשחקת כדורסל שונה מנבחרות אחרות. נצטרך לבוא מאוד מוכנים ולבוא עם תוכנית משחק די דומה לזו שהייתה באליפות אירופה”.

על ההתרגשות שלו לקראת הבכורה כמאמן הראשי של הנבחרת: “בשבילי, כל מה שקשור בכדורסל, בין אם זה באימון בכלל או כל מה שקשור לנבחרת בפרט מרגש אותי. הסיטואציה ברורה וידועה ואנחנו לא נתיימר לספר סיפורים, אבל הנבחרת היא הדבר הכי חשוב בכדורסל הישראלי ובכל תפקיד שהוא נעשה הכל כדי לנצח את כל המשחקים האלה”.

על זימון הבכורה של נועם יעקב אמר זילברשטיין: “הנבחרת משופעת ברכזים מצוינים, ונועם יעקב אמור להיות אחד מהם. השיטה של החלונות לצערי כנראה תימשך והיא קצת בעייתית, ואחד הדברים שחשוב זה יהיה זה בסיס רחב ופול רחב של שחקנים. בכל חלון יש חיים אחרים, לא יודע אם שחקני יורליג יהיו, מי פצוע ומי בריא, וכשיש בסיס אז יותר קל להתנהל. אני מעריך שהקריירה של נועם תלך לאן שהיא אמורה ללכת וזה בסיס טוב להתחיל”.

זילברשטיין נשאל מה יחזיר את הקהל לנבחרת: “אני חושב שהרוח של הנבחרת הזאת, הדי אן איי שאיתו הנבחרת משחקת המון שנים, הביחד, האנרגיות הגבוהות ומשחק הריצה שאפיין את הנבחרת הרבה שנים, היכולת להוציא מהחלקים משהו שהוא קצת גדול מהשלם. כשאתה מנצח משחק אחד הגלגל מתהפך”.

על ההתפטרות של המאמן הראשי לשעבר גיא גודס והעובדה שלנבחרת עדיין אין מאמן ראשי: “לנו כצוות גיא מאוד חסר פה. חבל לנו שזו ההחלטה שהוא קיבל, אבל אנחנו מכבדים אותה ומקבלים אותה כי ידענו טוב-טוב מה היה ביומיום. בחירה של מאמן לאומי היא עניין עם משקל מאוד גדול וההחלטה צריכה להתקבל בזהירות ובאחריות, והאיגוד עושה את מה שצריך. הנבחרת בשבילי זו שליחות, לא משנה באיזה תפקיד ובאיזו סיטואציה”.

לשאלת אתר “ספורטס רבי” על האם זה רגע השיא שלו בקריירה ועד כמה הוא רוצה לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים ולהוכיח למבקרים נגד המהלך: “מן הסתם לאמן את הנבחרת ולהיות חלק מהצוות של הנבחרת זו פסגת השאיפות של כל מאמן. להוכיח? בכל יום אני מנסה להיות הגרסה הכי טובה של עצמי ולא מנסה להוכיח לאף אחד, אני בא בכל יום במלוא המחויבות עם כל הצוות שמסביבי כדי לעזור לנבחרת לנצח. אנחנו לא האישיו פה”.

Tomer Ginat and Nadav Zilberstein – Photo Credit: Sports Rabbi

קפטן הנבחרת, תומר גינת, גם כן דיבר: “זה תמיד כבוד גדול וכיף גדול לבוא לנבחרת ישראל. יש לנו שני משחקים שאנחנו מתייחסים אליהם כדבר הכי חשוב מול העיניים שלנו כרגע. אנחנו רוצים להציג את הכדורסל הכי טוב ובטוחים שנדב יכין אותנו”.

גינת המשיך וגם התייחס לצעירים שיערכו בכורה: “נבחרת ישראל זה הדבר החשוב ביותר. דרייב לא חסר, בסופו של דבר אנחנו רוצים לייצג את המדינה ולעשות את הדבר הכי חשוב ונכון שזה לנצח את המשחקים. לא חסרות אנרגיות. אין דבר יותר מרגש מלבוא בפעם הראשונה לנבחרת וחד משמעית יש פה סגל עם פוטנציאל גדול לעתיד”.

גינת הוסיף על הצעירים כמי שכיום מדבר מנקודת מבט של שחקן וותיק אך בעבר היה בעצמו חלק מההצערה בנבחרת: “לכל שחקן שמתחיל את הדרך שלו בנבחרת יש הזדמנות להשתלב ולהוכיח שהוא שייך וראוי. זה חד משמעית החלום של כל שחקן שמשחק כדורסל במדינת ישראל”.

על המטרות: “יש פה סגל עם שחקנים צעירים ו-וותיקים, המטרה שלנו היא להתחיל דרך חדשה ולחזור לנצח אחרי שבחלון הקודם לא עשינו את זה”.

על ההתפטרות של גודס: “אני מצטרף לדברים של נדב, כולנו מאוד-מאוד אהבנו את גיא, הוא היה המאמן שלנו בשנה האחרונה ועשינו דרך ביחד, נכון שבמשחקים האחרונים לא הצלחנו לנצח אבל כולנו עשינו את הכי טוב שיכולנו לעשות. לגבי זה שאין עדיין מאמן קבוע, האיגוד יודע מה הוא עושה ולוקח את הזמן כדי למצוא את האיש הכי מתאים, כולם יודעים שאין הרבה משמעות למשחקים הקרובים”.

Tomer Ginat – Photo Credit: Sports Rabbi

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!