מ׳יק אליהו! אמארה קאמבק? 3 נקודות על המשחק בין ירושלים לאילת

מאי 11, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

שלוש נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים להפועל אילת:

1) כשהפועל ירושלים שלחה לתקשורת הודעה שדייסון, האוול ופרפרוגלו לא יוכלו לשחק כשעה לפני המשחק, התגובה הראשונה היא שאילת שניצחה את מכבי תל אביב תטפל גם בירושלים באותה הצורה. למעשה, התגובה הראשונה שלי ששלחתי לכתב ידיד שלי היא שליאור אליהו ויותם הלפרין חייבים לתת משחק גדול, והם אכן נתנו משחק גדול כשהובילו את הקבוצה לניצחון. אליהו קבע שיא קריירה של 15(!) אסיסטים, קלע 10 נקודות, לקח 5 ריבאונדים וחטף 4 כדורים, עכשיו זה פשוט חתיכת משחק. הלפרין היה מושלם עם 10/10 מהשדה ומסר 5 אסיסטים, כששני הישראלים הוותיקים מוסרים 20 אסיסטים ביחד מתוך ה25 של ירושלים. תוסיפו את טורנס קינסי עם 16 נקודות ו10 ריבאונדים ב37 דקות משחק, וזה משחק מושלם בשביל ירושלים. המאמן עודד קטש הגיב על ההופעה של אליהו, ״הישראלים הוותיקים הראו הרבה אופי ושיחקנו מצויין. שיחקנו משחק קבוצתי וזה קשה לי לדבר על ליאור מקבל ביטחון מהערב הזה אבל זו נקודת מפנה ואנחנו יכולים לקחת את המשחק הזה ולהמשיך לשחק כדורסל איכותי שכיף לצפות בו״. קיילין לוקאס השווה אותו לאחד השחקנים הטובים בתולדות הזמנים, ״ליאור נראה היום כמו מג׳יק והוא חיפש את החבר׳ה שחתכו, הוא נתן משחק גדול״.

2) הפועל אילת שיחקה רע, כדורסל מאוד רע בהפסד להפועל ירושלים אחרי שניצחה את מכבי תל אביב מוקדם יותר בשבוע. האם הניצחון על מכבי השפיע על ההפסד לאדומים? קטש לא היה בטוח, ״אני לא בטוח, תצטרך לשאול את דרוקר (מאמן הפועל אילת שרון דרוקר) בליגה הזאת אי אפשר לצפות מה יהו התוצאות גם בחוץ וגם בבית״. לוקאס גם לא היה בטוח, ״אני לא בטוח, אבל אני כן יודע שאנחנו באנו מאוד מוכנים למשחק הזה כי ידענו שחלק מהשחקנים לא יוכלו לקחת חלק אז כדי לשחק טוב היינו צריכים לקחת אחריות״. דרוקר עצמו אמר, ״דיברנו עם השחקנים על זה ועל זה שהם מקצוענים שחייבים לשחק טוב בכל משחק. אבל מה שאמרנו לא קרה על הפרקט״. לסיום ג׳ורדן לויד אמר לי בטוויטר, ״קבוצה לא יכולה להיות שאננה אחרי ניצחון גדול כמו שהיא לא יכולה להיות מאוד מבואסת אחרי הפסד כמו שהיה לנו היום. אנחנו יודעים שאנחנו חייבים לעלות חזרה״.

3) האם אמארה סטודמאייר מחפש לעשות קאמבק בהפועל ירושלים? מי יודע, זה יכול לקרות. הדיווחים אומרים שהוא עובד על לקבל אזרחות ישראלית ולא ייחשב כזר פלוס הוא אמר לי בחיוך במהלך הרבע הרביעי שהוא נהנה מאוד באימונים עם הקבוצה במהלך השבוע. אחרי המשחק, ״סטאט״ הצטרף לעיגול באמצע הפרקט כשהוא מוקף באוהדים. לוקאס יהיה מאוד שמח אם ישחק איתו, ״זה הרגיש טוב ובהתחלה ראיתי את האוהדים קוראים בשמו. כשיש לך מישהו כמוהו שצופה בך מהצד אתה חייב להעלות את הרמה שלך. הייתי צופה בו כמתבגר בעיקר בימיו בפיניקס סאנס אז אני יודע איזה שחקן גדול הוא ואני בהחלט אהיה מאוד שמח לשחק איתו אם יחזור מפרישה״. קטש גם דיבר על הנושא, ״אמארה היה איתנו ב2 אימונים והוא בנאדם כל כך טוב. לא רק שהוא שחקן מדהים אבל הוא מביא גם אנרגיות חיוביות ואת האישיות שלו. אתה יכול לראות איך האוהדים אוהבים אותו וזה באמת מגיע לו. אף פעם לא חשבתי על זה שאולי תהיה לי הזדמנות שהוא ישחק בשבילנו אבל אני לבטח אהיה שמח עם זה שיהיה לי שחקן כמו אמארה״.

הארכה: ירושלים נוסעת לנהריה ביום ראשון והיא ממש לא יכולה להיות בנוח ולהרגיש שאננה כי היא תחטוף מסביר לוקאס, ״אנחנו לא מזלזלים באף אחד. אם אתה לא מגיע מספיק מוכן אתה הולך להפסיד. אנחנו חייבים להתכונן ליום ראשון ולשמור על תוכנית המשחק״. המאמן קטש רק חידד את דברי לוקאס, ״אנחנו חייבים להתכונן כמו שצריך כדי נצח את נהריה״.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!