משבר גיל ה-50? הנתון ההתקפי המדאיג של גודס

פבר 27, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

גיא גודס הוא מאמן מצוין, כזה שעשה דברים יפים מאוד על הקווים והגיע בזכות למשרת מאמן נבחרת ישראל. אפשר גם להגיד שגודס הפך בעונה הנוכחית למאמן הישראלי עם הכוח הרב ביותר בתור מי שמדריך בנוסף לנבחרת גם את הפועל חולון אחרי פתיחת עונה חלשה שגרמה לפיטוריו ממכבי ראשון לציון. חוץ מאשר בראשון לציון ההגנה לרוב עובדת העונה, אך משהו פחות טוב עובר על המאמן בן ה-50 בכל הקשור לצד ההתקפי. צלילה לנתונים, כפי שגם עשה אביחי יצחקי בטוויטר, מראה ממצאים מדאיגים לגבי גודס, שספג ביקורות רבות אחרי ההפסד הביתי של ישראל 71:67 לנבחרת גרמניה במשחק במסגרת מוקדמות אליפות העולם בשישי האחרון.

נתחיל עם ראשון לציון. גודס אימן את הכתומים ב-12 משחקים העונה והשיג 3 ניצחונות לעומת 9 הפסדים (25% הצלחה, כולל גביע ווינר), כשהקבוצה קלעה 75.6 נקודות בממוצע למשחק ורק 3 פעמים הגיעה ל-80 נקודות או יותר (25%).

גיא גודס

Guy Goodes – Photo Credit: Dov Halickman

נמשיך עם חולון. גודס אימן את הסגולים ב-8 משחקים העונה והשיג 5 ניצחונות לעומת 3 הפסדים (62.5%), כשהקבוצה קלעה 73.6 נקודות בממוצע ורק פעמיים הגיעה ל-80 נקודות או יותר (25%, כולל משחק שהגיע לשתי הארכות).

נסיים עם הנבחרת. גודס אימן את ישראל ב-3 משחקים והשיג שני ניצחונות לעומת הפסד בודד (66.6%), כשהנבחרת קלעה 71.6 נקודות בממוצע ולא הגיעה בשום מקרה ל-80 נקודות או יותר (0% כמובן).

Guy Goodes – Photo Credit: IBBA

בסך הכל, גודס אימן ב-23 משחקים העונה והשיג מאזן שלילי של 10 ניצחונות לעומת 13 הפסדים (43.4%), כשקבוצותיו קלעו 74.4 נקודות בממוצע ורק ב-5 משחקים החניכים שלו קלעו 80 נקודות או יותר (21.7%).

זוהי עונה מורכבת עבור גודס, עם עליות כמו הניצחונות במשחקים הראשונים בנבחרת ובמשחקי הנוקאאוט הראשונים בחולון בליגת האלופות ובגביע המדינה וגם עם ירידות כמו הפיטורים מראשון לציון, התבוסה עם חולון בחצי גמר הגביע מול בני הרצליה וכאמור ההפסד הראשון עם הנבחרת מול גרמניה. במהלך המשבר עם ראשון לציון והביקורת הפומבית המבישה שהטיח בו יו”ר המועדון לשעבר יצחק פרי, גודס צוטט אומר ש”אף אחד פה לא שכח לאמן”. זה נכון, המאזן של גודס אכן מתחיל להתיישר לטובה במהלך העונה הזאת, אך בהתקפה בהחלט יש לו הרבה מה להוכיח. האם משבר גיל ה-50 יתחיל להיפסק מחר (שני, 20:30) בהזדמנות שהנבחרת מקבלת לתקן בגרמניה את ההפסד הביתי המביך לשחקנים פחות מנוסים? את התשובה נדע בקרוב.

Guy Goodes – Photo Credit: FiBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!