“מרקאנן לא מתנהג כמו מישהו שהגיע מפסגת ה-NBA”

אוג 25, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

האנו מוטולה הוא פורץ דרך בכדורסל הפיני בתור מי שהיה השחקן הראשון להגיע לאן.בי.איי. כיום, מוטולה משמש כעוזר מאמן נבחרת פינלנד, ורגע לפני שנבחרתו תארח הערב (חמישי, 18:30) את ישראל בפתיחת שלב הבתים השני של מוקדמות אליפות העולם הוא העניק ראיון לאבי סגל מ”ישראל היום”.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על הכוכב הגדול לאורי מרקאנן, אמר מוטולה לסגל: “הוא יכול להיות גיים צ’יינג’ר בכל נבחרת באירופה. הוא אוהב לשחק בנבחרת, משקיע המון ולא מתנהג כמו מישהו שהגיע מפסגת ה־NBA. אנחנו מאושרים שהוא איתנו”.

על ישראל: “אין לישראל גבוהים מסיביים כמו למשל ליטא שאיתה התמודדנו בהכנה. לעומת זאת יש לה יכולת התקפית גבוהה, עם הרבה מהירות, תנועה, יכולת ריווח ושחקנים שמוסרים מצוין. נצטרך להיות בכושר שיא כדי לעצור את משחק ההתקפה שלכם”.

על כך שהנבחרות ייפגשו גם בפתיחת היורובאסקט: “כל נבחרת תיתן הכל בכל אחד המשחקים בלי שום חשבונות. זה יהיה כמו סדרת פלייאוף. יהיה מעניין, ואני לא יודע למי זה יותר טוב. אנחנו חושבים קודם על המשחק הקריטי במוקדמות המונדובאסקט. חשוב להדגיש שמדובר בשני משחקים שונים: הראשון יהיה אצלנו בבית מול אולם מלא; השני באולם נייטרלי במשחק שייערך בשעות הצהריים”.

על דני אבדיה: “כישרון גדול, ראיתי את זה עוד כשהיה במכבי ת”א. הוא יכול להיות תוספת גדולה לישראל כמו שמרקאנן אצלנו. הוא אמנם משחק כבר ב־NBA, אבל הופעה גדולה באליפות אירופה יכולה להפוך אותו לסופרסטאר גדול, כפי שהיה עם ההופעה של מרקאנן באליפות של 2017”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!