מעתה, אבדיה יזכה ליותר כבוד והערכה: נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, מדווח על שיא הקריירה של הישראלי בהפסד של הוויזארדס 124:128 למיאמי

ינו 10, 2021 | דני אבדיה

על ידי Neil Dalal

פחות מ-2 דקות לתוך המשחק השני שלהם שהתרחש לילה אחרי לילה, וושינגטון וויזארדס כבר לא יכלו לנשום. ראסל ווסטברוק נשאר בחוץ בעקבות פציעה בשריר הירך הקדמי, בראדלי ביל התבשר על כך שייעדר בשלב מאוחר בגלל חוקי הבריאות והבטיחות של האן.בי.איי מול הקורונה אחרי שהיה במגע קרוב לג’ייסון טייטום בלילה שבין שישי לשבת, ותומאס בראיינט הצטרף אליהם עם פציעה אחרי שנחת בצורה לא טובה על הרגל, כאשר הוא יעבור כעת בדיקת אם.אר.איי. וושינגטון לבסוף הפסידה את המשחק לאלופת המזרח המכהנת מיאמי היט, אבל התוצאה הסופית הייתה רק 128:124 כשדני אבדיה להט מחוץ לקשת בדקות האחרונות. הרוקי בן ה-20 סיים עם שיא קריירה של 20 נקודות ב-32 דקות.


זה כבר משחק שלישי ברציפות שבו הוויזארדס נפלו לפיגור של יותר מ-20 נקודות ולא הצליחו להשלים ניסיון קאמבק. וושינגטון נפלו הפעם ברבע השלישי כשמיאמי הידקה את ההגנה מול המחסור של הוויזארדס בכוח אש. הקבוצה הביתי קלעה רק 15 נקודות ב-23% מהשדה (6 מ-26) כולל 15% מחוץ לקשת (2 מ-13). מיאמי התפוצצה מבחינה התקפית בפתיחת המשחק עם 47 נקודות ברבע הראשון שהגיעו עם 9 מ-12 מחוץ לקשת.

Scott Brooks EPA-EFE/Rob Carr


“הם פשוט להטו”, אמר ברוקס על הצורה שבה ההיט פתחו את המשחק, מבלי להשתמש במשחק מילים. “לא היינו טובים בצד ההגנתי, אבל הם קלעו הכל ברבע הראשון, הם דייקו ב-9 מתוך 12 שלשות. הם קלעו מכל מקום על הפרקט. חשבתי שהבחורים שלנו היו תחרותיים. ברבע השלישי ידענו שהם (מיאמי) הולכים לעשות קפיצת מדרגה, זה מה שקבוצות מנוסות עושות כשמולן משחקות קבוצות עם סגל קצר”.


אחרי הקושי הראשון וכנראה לא האחרון שלו כרוקי כאשר קלע 4 נקודות בלבד ב-46 דקות במצטבר בשלושת המשחקים האחרונים, אבדיה הגיב נגד ההיט עם שיאי קריירה בנקודות (20), סלי שדה (7), שלשות (5) ואסיסטים (5). בוודאי שללא ווסטברוק, ביל ובראיינט על הפרקט אבדיה קיבל יותר הזדמנויות. ניצול ההזדמנות של אבדיה זה מה שיגרום לחבריו לקבוצה ולמאמניו לסמוך עליו יותר ולתת לו יותר כבוד ברגע שוושינגטון תחזור בתקווה לכוחה המלא.


“היה לו רצף משחקים קשה. זה חלק מתהליך ההתבגרות, הוא רק הפך להיות בן 20 בשבוע שעבר. אלה כאבי גדילה”, הסביר ברוקס על רצף המשחקים שעבר אבדיה לפני המשחק שהתקיים בלילה שבין שבת לראשון. “אני חייב להיות סבלני, התפקיד שלי הוא לעזור לו לעבור את זה. הוא צריך להבין שזה דבר שהוא יהיה חייב לעבור, אבל אתה צריך ליהנות מהדרך שאתה עובר בזה. זה קשה, תסמכו עליי, הייתי שם קודם. יש הרבה לילות שבהם אתה לא ישן ואתה כועס ונגעל מעצמך. אתה חייב לחזור ביום הבא ולהבין איך אתה יכול להיות קצת יותר טוב וזה מה שכל שחקן צעיר צריך לעשות. פשוט תחזור ותשתפר קצת בכל יום ותבין שאתה טוב מספיק כדי להיות בליגה הזאת ושיהיו לך ימים יותר בהירים בהמשך וזה מה שהוא עשה עד עכשיו. הוא לא שיחק טוב במשך 2-3 המשחקים האחרונים ואז הוא הגיע יותר טוב למשחק הזה”.

Deni Avdija – EPA-EFE/SHAWN THEW


ההופעות הביתיות של הקבוצה נמשכות בלילה שבין שני לשלישי עם משחק מול פיניקס סאנס. נראה מי מווסטברוק, ביל או בראיינט יוכלו להשתתף במשחק החשוב כשוושינגטון יושבת על מאזן של 8:2 בזמן שנותרו רק עוד 62 משחקים עד סיום העונה הסדירה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!