מנהלת הליגה הודיעה: כל 12 הקבוצות רוצות לשחק תחת שליטתנו

אפר 4, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

מנהלת הליגה הודיעה כי בימים אלה חתמו כל 12 יושבי ראש קבוצות ליגת ווינר סל על מכתב אשר בו הם מצהירים על כוונת קבוצתם לשחק בעונת הכדורסל הבאה ובעונות שלאחריה אך ורק בליגת העל לכדורסל המנוהלת מקצועית, מסחרית ושיווקית על ידי מנהלת ליגת העל בכדורסל.

עוד נמסר מהמנהלת: “מנהלת הליגה יושבי ראש הקבוצות, שלושת נציגי הציבור בדירקטוריון המנהלת ויו”ר המנהלת שמואל פרנקל מאוחדים בעמדה שניהולה המקצועי של הליגה יישאר רק בידי המנהלת כפי שהיה ב-20 השנים האחרונות מאז הקמתה.

“אנו מקבלים כי איגוד הכדורסל הוא הרגולטור (מאסדר) של הכדורסל אך הוא לא אחראי על על ניהול הקבוצות ועל ניהול ליגת העל. המנהלת לא הפרה כל הסכם מול איגוד הכדורסל וכל גורם אחר, ואף לא נטען שהפרה, לכן אין אנו רואים כל סיבה לרצון האיגוד לפרק את המנהלת.

“יושב ראש המנהלת שמואל פרנקל כתב הבוקר לשר הספורט חילי טרופר כי אנו מוכנים לשבת עם ראשי האיגוד ולדון בנושאים מקצועיים שבמחלוקת ולפתור בעיות שונות בהידברות ולא תחת איומי סרק מיותרים מצד האיגוד. אנו בטוחים שנמצא את הדרך לפתרון, כאשר חייבים להיות מודעים לרצון הקבוצות כפי שהוא בא לידי ביטוי במכתב הנ”ל.

“למען הסדר, נזכיר כי גם אם האיגוד מבקש לבטל את ההסכם בינו לבין המנהלת, הדבר אינו מפסיק את פעילות המנהלת כחברה, לא מפסיק את ניהול ליגת העל בכדורסל על ידי המנהלת, וגם לא את הירידה והעליה של קבוצות מהליגה ואל הליגה. כמו כן, מאחר וצד להסכם יכול לבטלו רק בהודעה של לפחות עונה אחת שלמה מראש, ממילא שום הודעת “ביטול” שהתיימר האיגוד להודיע (ולשיטתנו אין הודעת ביטול מפורשת שכזו) עמוק לתוך העונה הנוכחית, לא יכולה להיכנס לתוקף לפני סיום עונת הכדורסל הבאה – עונת 2022-3″.

איגוד הכדורסל, בתגובה, שלח באמצעות המנכ”ל יעקב בן שושן מכתב התראה בדבר התנהלות תוך הפרת הסכם ודרישה אחרונה להחזרת ניהול ליגת העל גברים לאיגוד הכדורסל הישראלי.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!