מכבי תל אביב: צעד גדול בכיוון הנכון

פבר 9, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

3 נקודות

1. ג׳ייק כהן בהחלט זכה לדקות המשחק שלו ביושר אחרי שקטף את תואר הmvp בשני המשחקים נגד מכבי חיפה וראשון לציון והשפיע על המשחק כשהיה שותף למהלך המשחק. הוא קלע 8 נקודות ב6 הדקות הראשונות כד לעזור למכבי להיות בהובלה עם השריקה למחצית.
כהן דיבר על חשיבות הניצחון: ״ידענו את חשיבות המשחק אנחנו תמיד באים לנצח כל משחק והיום ניצחנו משחק בבית שהגיע לנו לנצח. אתה חייב לחכות לרגע הנכון כדי שהדברים יסתדרו לך והערב הרגשתי שאני משחק את המשחק שלי בצורה הטובה ביותר. כל מה שאני רוצה זה לעזור לקבוצה לנצח״. מאמן הצהובים נבן ספאחיה דיבר על תרומתו של כהן למהלך המשחק: ״לאחרונה הוא משחק כדורסל נהדר. ידענו שהוא ישחק דקות חשובות אך לא ידענו כמה בדיוק. אני אוהב את יכולת התגובה שלו ואני מאוד שמח בשבילו.

2. היה מעניין לראות את התפתחות המשחק מבחינתו של פייר ג׳קסון כשהערב הדברים הלכו לו בכיוון קצת שונה מהרגיל. אחרי 3 נקודות ב9 הדקות הראשונות שלו על הפרקט, הוא לא פתח את הרבע השלישי על הפרקט, דבר שלרוב לא קורה. אך ברבע הרביעי הוא התפוצץ ובגדול עם 15 (!) נקודות ברבע האחרון שעזרו למכבי לנצח את המשחק. פייר דיבר על זה אחרי המשחק: ״המשחק לא בא אליי במצית הראשונה. נוריס עלה לפרקט ונתן דקות משמעותיות שמאוד עזרו לקבוצה. עליתי לפרקט במחצית השנייה ועזרתי לקבוצה לנצח את המשחק. זה היה ניצחון קריטי וחשוב עבורנו. שמחתי עוד יותר שניצחנו אחרי ההפסד שלנו נגדם בסיבוב הקודם. זה בה צעד גדול עבורנו״.

3. מכבי הפגינה הגנה טובה יותר ביחס למשחקים לאחרונה אך היא עדיין ספגה 13 שלשות. ספאחיה דיבר על ההגנה של הצהובים בסיום: ״אני חושב שצריך להסתכל על ההגנה שלנו בצורה כוללת. לפעמים צריך לוותר על דברים מסויימים כדי לשחק כדורסל נכון. ספגנו כמה שלשות על עזרה בהגנה. אהבתי את מה שראיתי אחרי המשחק נגד ז׳לגיריס ונשתפר עוד יותר בעתיד.

הארכה
ספאחיה קיבל רבע אחרון מרהיב מפייר ג׳קסון ודיבר על כך: ״הוא אחד השחקנים המוכשרים שאימנתי בקריירה שלי. אתה לא יכול לוותר עליו. אי אפשר להשאיר אותו על הספסל יותר מדי זמן גם אם הוא לא פוגע. הוא נתן לנו הרבה כשהיינו צריכים אותו״.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך