מכבי ת”א נרתמה כדי לסייע לילדי אוקראינה

מרץ 14, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Dov Halickman

ממכבי תל אביב נמסר:
יוזמה משותפת של ארגון “סאסא סטון”, חברת התעופה אל על, מועדון הכדורסל מכבי תל אביב והמרכז לאימפקט יהודי תעניק סיוע חירום לפליטים האוקראינים שנסו על חייהם והגיעו אל בוקרשט, בירת רומניה. מאות ארגזים המכילים תרופות ומוצרי צריכה בסיסיים וחיוניים, במשקל כולל של למעלה משתי טונות, יועברו בשלוש טיסות מישראל.
מבצע הסיוע יתבצע באמצעות לקוחות אל על, שימסרו את החבילות עם נחיתתן בבוקרשט, ויעברו על ידי נציגי “סאסא סטון” אל ראשי הקהילה היהודית בעיר.

בצל המלחמה המשתוללת באוקראינה, יעבירו החל מהיום (שני) ארגון “סאסא סטון”, חברת התעופה אל על, מועדון הכדורסל מכבי תל אביב והמרכז לאימפקט יהודי סיוע חירום ובו מאות ארגזים המכילים תרופות ומוצרי צריכה בסיסיים לאלפי אימהות וילדיהן, שנמלטו מהתופת אל בוקרשט וערים נוספות ברומניה. תכולת הארגזים הותאמה על פי בקשת ראשי הקהילה היהודית במדינה.

העברת הסיוע תתבצע לאורך השבוע הקרוב באמצעות שלוש טיסות של אל על. בסך הכל יישלחו מעל ל-2.1 טונות של מוצרי צריכה בסיסיים וחיוניים. המבצע הייחודי ייערך בשיתוף עם לקוחות אל על, שיהפכו לשגרירי סיוע, כשהמארז יימסר להם בשער העליה למטוס והם יתבקשו למסור את החבילות בנחיתה לנציגי ארגון “סאסא סטון” והקהילה היהודית, שימתינו להם בשדה התעופה.

המשלוח כולל סל תרופות, מזון לתינוקות וילדים, מוצרי היגיינה חיוניים וכדורי סל מטעם מכבי. סל התרופות הורכב על פי המלצתו של פרופ’ מתי ברקוביץ’, מומחה לרפואת ילדים מבית החולים שמיר וחבר דירקטוריון ארגון “סאסא סטון”. מוצרי הצריכה נתרמו על ידי הילדה סטון, מייסדת ארגון “סאסא סטון”, והועברו בטיסות סדירות של חברת התעופה.

במקביל יעביר השבוע ארגון “סאסא סטון”, בסיוע נציגי המרכז לאימפקט יהודי, מוצרי צריכה חיוניים במשקל טונה לקהילה היהודית בקישינב, לשם הגיעו אלפי אימהות וילדיהן שנמלטו מהתופת. לצד זאת, העביר הארגון לקהילה תרומה של עשרות אלפי שקלים לקניית מוצרים נוספים וכל זאת על מנת לסייע להם בתקופה קשה זו.

“סאסא סטון” הינו ארגון חברתי המפתח ומספק שירותי חינוך מתקדמים לעשרות אלפי ילדים המאושפזים בבתי החולים בכל רחבי ישראל. הארגון מפעיל מערך מדריכים מקצועיים ומתנדבי שירות לאומי לטובת העשרה והארכת יום הלימודים בבתי הספר הפועלים ב-41 בתי חולים בישראל. הארגון מפתח ומטמיע סביבות למידה חדשניות, המשולבות טכנולוגיה בהתאמה לילדים מאושפזים, ומתמחה בהכשרה והעשרת צוות ההדרכה והצוותים החינוכיים בבתי החולים ובכלים חדשניים ללמידה.

דורון ג’מצ’י, סמנכ”ל שיווק ומכירות במכבי שהצטרף לאריזות יחד עם כוכב העבר אולסי פרי, סיפר: “אנחנו שמחים ששיתוף הפעולה עם המרכז לאימפקט יהודי ממשיך ומתרחב לכיוונים נוספים, בהם אנו מנצלים את מעמדנו לעזור לאלפי ילדים שנקלעו בעל כורחם לאיזור מלחמה ונאלצו לעזוב את בתיהם ללא כל התרעה מוקדמת ולהישאר חסרי כל. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות למען אותם ילדים על מנת לעלות חיוך על פניהם ברגעים קשים אלה”.

סוניה גומס דה מסקיטה, נציגת משפחת התורמים של ארגון “סאסא סטון”, הסבירה: “ארגון “סאסא סטון” פועל לאורך השנה כדי להאיר את פניהם של אלפי הילדים המאושפזים ברחבי בתי החולים ולהיטיב עם מצבם הרפואי. אין מן הנמנע כי פעילות זו תחצה גבולות ותעזור לאלפי הילדים האוקראינים שנעקרו מבתיהם בפתאומיות. נעשה כל שביכולתינו על מנת לסייע לאותם ילדים הזקוקים לנו מכל. אנחנו רוצים להודות לחברת התעופה “אל על” על שיתוף הפעולה וההירתמות המהירה להעברת הסיוע לילדים. אני שולחת את תפילותינו לכל תושבי אוקראינה ומקווה לשלומם”.

“מתחילת המתיחות באוקראינה אל על נתרמה להוצאת עשרות טיסות חילוץ להבאת נוסעים חזרה לישראל”, תיאר שלומי עם-שלום, סמנכ”ל באל על. “בשבועות האחרונים סייענו בהוצאת רכבת אווירית של ציוד הומניטרי וסיוע לפליטים ובכמעט בכל יום ממריאה טיסה להבאת פליטים או עולים מאוקראינה בשיתוף ארגונים שונים. אל על תעשה ככל שתוכל לסייע לכל היהודים והישראלים הזקוקים לסיוע. אנו מודים ללקוחות אל על שהסכימו לקחת חלק במשימה הומניטרית חשובה זו ולשמש שגרירים באוויר”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!