מכבי שינתה גישה והשיגה ניצחון חוץ 68:67 על ברצלונה במסגרת המחזור ה-15 ביורוליג

דצמ 20, 2020 | אירופה, כדורסל

על ידי Elior Gitler

מכבי תל אביב התעוררה ביום שישי כמו קבוצה חדשה. לאחר ההפסד לוילירבאן ביום רביעי, המשחק מול ברצלונה במסגרת המחזור ה-15 ביורוליג, הראה לנו מכבי שעוד לא ראינו העונה. כמובן שאי אפשר לקפוץ למסקנות אחרי משחק אחד, אבל ייתכן ואלופת ישראל מצאה כיוון. נכון, היא נתנה הצגה מול ז’לגיריס, ניצחה את חימקי בהארכה ברוסיה ואפילו חיברה לא מזמן שני ניצחונות רצופים סוף סוף, אבל השבוע הזה של המחזורים הכפולים יכול להיות נקודת ציון של מכבי העונה. 

כאשר פותחים את אפלייקצית “וויז” וה-GPS בטלפון כבוי, היישומון מבקש מידע על המיקום ולא עובד עד שהמשתמש משנה את הגישה למיקום. כשיאניס ראה את הקבוצה שלו מפגרת כול המשחק בצרפת כנראה שהוא הבין שצריך לשנות את הגישה. כשווילבקין התיישב לאחר שהוא החטיא את השלשה בשנייה האחרונה של המשחק מול וילירבאן כנראה שהוא הבין שיש משהו שצריך לשנות.

Scottie Wilbekin- Photo Credit: Barcelona

כמה נקודות מרכזיות מהמחזורים הכפולים האחרונים:

* מכבי ספגה מול ברצלונה במחצית 32 נקודות, וילירבאן קלעה 30 רק ברבע הראשון.

* מול וילירבאן מכבי זרקה 62 זריקות מהשדה – 32 מהם מטווח שתי נקודות, 30 מטווח השלוש. נגד ברצלונה אלו היו 60 זריקות, 45 מהם לשתיים. האחוזים לשלוש אומנם ירדו מ-30 ל-20 (נתון מחריד בנפרד) אבל ההבנה שאפשר ללכת יותר פנימה היא נקודה מעודדת.

* יחס אסיסטים – איבודים עלה מ-13 אסיטסים ועשרה איבודי כדור בצרפת ל-19 ו-11 בהתאמה, במשחק בספרד.

* נקודת סיום, שייתכן והיא גם הכי חשובה – סקוטי ווילבקין מנסה לחדור (מנסה לסחוט עבירה) במהלך האחרון של המשחק ולא מכריח זריקה קשה לשלוש. ביום שישי הוא אפילו הצליח לעבור את השומר והשאיר את האנטר להטביע את הכדור בסל ולהרוויח בונוס מהקו. 

חזרה לתחילת המשחק בברצלונה. הרבע הראשון היה הרבע ההגנתי הכי טוב של מכבי העונה, לרגע אפשר היה לחשוב שאיביץ’ עשה הסבה והוא זה שעומד על הקווים. מכבי גרמו לברצלונה לסחוט את שעון ההתקפה, לאבד ארבעה כדורים ולסיים את הרבע עם אפס(!) אסיסטים. בהתקפה הצהובים קלעו 17 נקודות שנוצרו משבעה(!) אסיסטים ואיבדו כדור אחד בלבד. בנוסף, לאחרונה נראה שבנדר של הרבע הראשון הוא השחקן שמכבי ציפתה לקבל כשהיא החזירה אותו מה-NBA.

Dragan Bender – Photo Credit: Barcelona

המשך המשחק היה נדנדה, שתי הקבוצות שיחקו בחתול ועכבר. מכבי כבר פיגרה בחמש נקודות בתחילת הרבע השלישי ובארבע בתחילת הרבע האחרון, והרגיש שהצהובים כבר יידעו איך לאבד את המשחק ולרדת למאזן של עשרה הפסדים. אבל, כאמור, יום שישי היה בסימן התעוררת מחודשת של הקבוצה. האנרגיות היו שונות על הפרקט ומהספסל. יאניס שיתף את כול השחקנים שהיו רשומים למשחק, הם גמלו לו על זה וסיימו כולם עם מדד חיובי. האלופה הישראלית ידעה במהלך רוב המשחק לעצור את הקטאלונים בעבירות חכמות, ועם כמה שזה בנאלי, זה היה כל כך חסר לצהובים עד כה.

ברצלונה לא קלעה במשך שלוש הדקות ו-33 השניות שנותרו לסיום. מכבי הפכה פיגור 67-63 לניצחון הרואי 68-67 והפיחה מחדש את התקווה באוהדיה. סקוטי ווילבקין אמנם קלע רק שבע נקודות אבל הוסיף שישה אסיסטים וסיים עם המדד הכי גבוה אצל המנצחת. התלות בו בנקודות פוחתת, מה שמחזיר אותנו לנקודת הסיום מהמחזורים של השבוע שעבר. בעונה שעברה דורסי, בראיינט והאנטר היו חתומים לצידו של ווילבקין על סלים מכריעים בדקות הסיום. המשחק הזה, שהיה בארומה של הקבוצה המצוינת מעונת 2019/20, הסתיים בתחושה של “מחשב מסלול מחדש”. 

Elijah Bryant – Photo Credit: Barcelona

בשלושת המחזורים הקרובים מכבי תתמודד בבית מול פנאתנייקוס וזניט ובחוץ מול אלבה ברלין. בתום המשחקים האלו, ללא “מפגע בהמשך הדרך”, מכבי יכולה, יש שיגידו צריכה, להיות במאזן של תשעה ניצחונות ותעשה הפסדים. מאזן כזה עם ארבעה ניצחונות רצופים, במידה ובאמת יהיו, ייתנו תחושה למכבי שהיא מסוגלת להגיע להצלבה, מסוגלת להגיע ליעד.  

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!