“מכבי מביאה עוזר מאמן טוב”: מי אתה ג’וספ מריה ברוקאל?

יול 28, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

ג’וספ מריה ברוקאל מונה לעוזר המאמן של עודד קטש במכבי תל אביב, ובכך פתר סוגיה שלא הייתה פתורה במשך המון זמן. כעת, ניסינו לענות על השאלה הבוערת: מי אתה ג’וספ מריה ברוקאל?

כפי שנכתב באתר מנהלת הליגה, ברוקאל נולד בברצלונה ובגיל צעיר כבר החל לעבוד במחלקת הנוער של בדאלונה. ב-1997 הוא עבר לברצלונה, עבד במספר תפקידים במחלקת הנוער ובקבוצה הבוגרת ובסופו של דבר מונה לעוזר המאמן הבכיר של הקבוצה הבוגרת, תפקיד בו שימש כעשור. לאחר מכן שימש כמאמן ראשי בבודיבלניק קייב ודונייצק האוקראיניות, מנורקה ואליקנטה מליגת המשנה בספרד ובלפאסט סטאר הצפון אירית.

בעונת 2014/15 מונה לעוזר מאמן בפנאתינייקוס ולאחר מכן חזר לקדנציה נוספת בברצלונה תחת יורגוס ברצוקאס. משם המשיך לאסקישחיר הטורקית ואסטודיאנטס הספרדית בה היה מאמן ראשי, חזר לעבוד כעוזר מאמן בבסקוניה תחת דושקו איבאנוביץ’ והיה שותף לזכייה באליפות ולאחרונה אימן את אל מוחראק מבחריין ופראט מליגת המשנה בספרד.

כמאמן ראשי הוא זכה באליפות אוקראינה עם בודיבלניק, עלה לליגה הבכירה עם מנורקה ונבחר לאמן באירוע האולסטאר הן בטורקיה והן באוקראינה. כעוזר מאמן הוא היה שותף לשתי זכיות ביורוליג עם ברצלונה, ארבע זכיות באליפות ספרד ושלושה גביעים.

העיתונאי הספרדי מארק דל ריו מנתח עבור אתר “ספורטס רבי” את המינוי של ברוקאל בן ה-52 כמי שמכיר אותו היטב: “כעוזר מאמן הוא אדם ממש הגיוני ושהרבה מאמנים יוקרתיים כמו צ’אבי פסקואל ויורגוס ברצוקאס עבדו איתו. זה לא צירוף מקרים שמכבי בחרה בו.

“עכשיו, כמאמן ראשי הוא אדם שמותיר אותי עם כמה ספקות. כמה קבוצות בליגה הספרדית הימרו עליו ואני חושב שהתוצאות לא היו אלו שרצויות, כמו בתקופה שהוא אימן את אסטודיאנטס והם היו על סף ירידת ליגה. כמו כן, בעונה שעברה הוא ירד ליגה עם פראט מהליגה השנייה לליגה השלישית בספרד, אף שאני לא יודע מה היו הסיבות לכך.

“בסך הכל, אני חושב במכבי מביאה עוזר מאמן טוב, ושהוא יכול לעבוד היטב, אבל אני מדמיין אותו אך ורק בתפקיד עוזר המאמן ושהוא לא יסיים כמאמן הראשי יום אחד. אף על פי שאתה אף פעם לא יודע, היום אני חושב שהאפשרות הזאת היא קלושה”.

אלכס אקר, ששיחק תחת ברוקאל בברצלונה, מוסיף: “מאמן נהדר. הפירוש האמיתי ל’מאמן של שחקנים’. מכבי עשתה בחירה נהדרת. הוא יביא אנרגיה נהדרת ומבנה כדי לעזור במיוחד במהלך הפלייאוף”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!