מכבי, ישראל וגרמניה: מקס היידגר בראיון מיוחד

פבר 28, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Joshua Halickman

נבחרת ישראל תשחק הערב (ב’, 20:30) נגד נבחרת גרמניה במשחק חוץ מאתגר לאחר הפסד בבית לאותה גרמניה ביום שישי האחרון. גארד נבחרת ישראל, מקס היידיגר, שוחח עם אתר “ספורטס רבי” בראיון מיוחד לקראת המשחק על העונה שלו עד כה בגרמניה, ההתרגשות מכך שהוא משחק בנבחרת ועל המחשבות לקראת מכבי תל אביב והעונה הבאה.

על העובדה שהוא משחק בחלון הזה בנבחרת ישראל:

“זה כבוד גדול לשחק עבור הנבחרת. להגיע לישראל בשנה שעברה היה תהליך מהיר כדי להיות חלק מסגל הנבחרת. אני מודה למאמן ולצוות המקצועי על הסיוע. שיחקתי נגד חבריי לנבחרת כבר בעבר, להיפגש איתם ולשחק איתם יחד זה כיף. זה חשוב לעשות את המקסימום בחלון הזה.”

Max Heidegger – Photo Credit: Dov Halickman Photography

מקס סיפר על מה שמרגש אותו הכי הרבה בלשחק בנבחרת:

“גיא פניני, מרגש אותי לשחק איתו. כל פעם ששיחקתי נגדו הוא עשה את המהלכים הגדולים. גם עם ים מדר אני מצפה לשחק, כי שיחקתי נגדו גם כשהוא היה בהפועל תל אביב וגם בליגת הקיץ. דיברתי איתו קצת לפני חלון הנבחרות על ההזדמנות שלנו לשחק יחד בנבחרת. הנבחרת משחקת טוב ואני מקווה לעזור לה להמשיך עם המומנטום החיובי מהחלון הקודם. העובדה שאני משחק בגרמניה עזרה לי להכיר את שחקני הנבחרת הגרמנית כי שיחקתי נגד חלקם כבר פעמיים אז אני מקווה שגם זה יעזור. אולי זה ייתן מידע נוסף לצוות האימון שלנו בנבחרת כדי לעזור לנו לנצח.”

Yam Madar – Photo Credit: FIBA

על ההזדמנות לשחק עבור הנבחרת:

“אני חושב שעבורי כל הזדמנות שאני לוקח אני רץ איתה. אני מעריך מאוד את האפשרות שניתנה לי לשחק בישראל ועבור הנבחרת, ולחזור לישראל יהיה ממש כיף וטוב עבורי.”

היידגר דיבר על איך הוא הצטרף לנבחרת:

“יש לי המון כבוד למאמן גיא גודס. ממש התרשמתי ממכבי ראשל”צ בעונה שעברה שבלי הזרים שלה אחרי האירועים הביטחוניים היא עלתה עם המון ביטחון, ניצחה כמה משחקים והייתה מאוד תחרותית. גם מה שגודס עשה בחולון עד כה בהיבט האירופאי היה מרשים. גודס התקשר אליי ושאל אם אני הייתי פתוח לרעיון של לשחק בנבחרת, ומשם זה זרם.”

“זה היה קשה בהקשר של אבא שלי, כי הוא ייצג את אוסטריה. אני בחוזה עם מכבי תל אביב לעונה הבאה, אני צופה שמתישהו בעתיד אהיה שוב בישראל, ובלב שלי ידעתי שזה הדבר היותר נכון עבורי לשחק בנבחרת ישראל, אבל זו הייתה החלטה קשה מאוד.”

Guy Goodes – Photo Credit: Fiba

מקס תיאר את החוויה שלו עד כה כשחקן באולדנבורג בליגה הגרמנית העונה:

“זה קשה כי ישראל וגרמניה מאוד שונות. כל אחד מהמקומות הללו הגיע עם האתגרים שלו. מבחינה חברתית היה לי יותר קל להשתלב בישראל כי היו לי שם הרבה חברים ומשפחה. זו הייתה החוויה הראשונה שלי מחוץ לבית וזה לא היה קל במיוחד שזה היה בשיא הקורונה. מזג האוויר לא היה קל עבורי בגרמניה, כי גדלתי בקליפורניה ובהרצליה מזג האוויר תמיד נהדר. סגנון הכדורסל שונה בגרמניה. בישראל האוריינטציה של הכדורסל קשורה לגארדים יותר. כאדם גדלתי וצמחתי בזמן שלי בגרמניה. אני יותר זמן לבדי בגרמניה יחסית לישראל.”

על חברו לקבוצה, ריקי פולדינג:

“זה מדהים עבורי לדבר איתו, כדי להבין איך הוא משחק כל כך הרבה שנים. ריקי אגדה בליגה הגרמנית. אני חופר לו הרבה על הגיל שלו עם עוד אחד מהשחקנים. זה די מדהים שהוא בגיל 40 עם כל כך הרבה משב רוח צעיר. אם אשתו תרשה לו הוא מסוגל לשחק עוד כמה שנים. אני שמח בשבילו שהוא יפרוש ויהיה עם המשפחה שלו.”

על מה הוא מרגיש בהיבט המקצועי העונה ביחס לקודמתה בפן האישי:

“זרמתי בהתחלה עם כל מה שהגיע אליי בעונה שעברה. העונה, אחרי ששיחקתי תוך כדי פציעה וסבלתי מפציעה שהשביתה אותי, זה עזר לי להתמודד ולהתגבר על הקשיים הללו בדרך. היכולת להגיב כשקשה. אני יותר משחק העונה בעמדה מספר 1, זה עצום עבורי שאני יכול לשחק בשתי העמדות האלה, ואני חושב שאני די טוב בעמדות האלה בשבועות האחרונים. בליגת הקיץ יכולתי להראות את ההגנה שלי, להתחיל להראות את המגוון של הדברים שאני מסוגל לעשות.”

Max H

על השינוי בעמדת המאמן בקבוצתו:

“זה היה די קשה, העונה התחלתי חזק וניצחנו כמה משחקים בהתחלה, ואז הפסדנו כמה משחקים שוברי לב אחד אחרי השני. ומשם פשוט נוצר משהו מנטאלי ואז נפצעתי. ואז עברנו שינוי בעמדת המאמן. המאמן הקודם שלנו היה בן אדם מדהים וזה קשה. לפעמים כשהדברים הופכים להיות מנטאליים שינוי מסוים הוא מבורך כדי לעשות שינוי. הסגנון של המאמן החדדש שלנו הוא טוב עבורי עם איך שאני משחק. אנחנו חייבים להיות בכושר שיא ואגרסיביים כל הזמן, ואם לא יראו את זה אז אנחנו צריכים להילחם כל משחק, כמו באר שבע בעונה שעברה ששיחקה משוגע קצת ומאוד חזק. אני זוכר את באר שבע עפה לכל מום על הפרקט בעונה שעברה.”

“המועדון נתן לי תמיכה מלאה בזמן שהייתי פצוע. אני אסיר תודה לאולדנבורג. כשאין לי את התמיכה ברמה שהייתה לי בישראל כאן בגרמניה אז אני מעריך עוד יותר את הסיוע של הקבוצה כאן בגרמניה עם כל מה שאני צריך. זה היה קשה להתמודד עם הפציעה ולשבת בחוץ. ואז קורונה וכל זה, זה לא קל לחזור חזרה לעניינים בלו”ז של המשחקים של הקבוצה. המפתח עבור הקבוצה עד סוף העונה זה להיות אגרסיביים ולהיות מחויבים לתוכנית המשחק של המאמן. מבחינת כישרון אנחנו לא אמורים להיות איפה שאנחנו נמצאים בטבלה, אבל זה פשוט להמשיך להילחם בכל יום ובכל משחק ואם נעשה את זה נהיה בסדר, יש לי ביטחון בקבוצה שנוכל לעשות זאת.”

Max Heidegger – Photo Credit: Dov Halickman Photography

מקס סיפר על כך שהוא נמצא בקשר עם מכבי תל אביב במהלך העונה הנוכחית:

“דיברתי עם חלק מהאנשים במכבי די הרבה, דיברתי עם אבי (אבן) יאיר (שבח), רגב (פנאן) לעיתים. אני אשמח לחזור למכבי בעונה הבאה אם זה הגיוני עבור שני הצדדים. אני רוצה. זו הייתה התוכנית שלי אחרי העונה, לצבור ניסיון במקום אחר, כי הניסיון הזה יסייע לי מאוד. אני מאוד מקווה שהכל יסתדר אבל אני לא יכול לצפות את העתיד.”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!