מי מגן על הישראליות? נוגה פלג פלץ בוחרת בהפועל כאוכב מהליגה הלאומית

טור הבכורה של ענבר טנא אוריון, מומחית אתר “ספורטס רבי” לכדורסל נשים

סוף ספטמבר ובליגת העל, אשר בה ישראליות בכירות הן מצרך מבוקש, שמה של נוגה פלג פלץ לא מוזכר מבין החותמות. כדי להבין מה הניע את פלג פלץ לחתום בליגה הלאומית, צריך לחזור לעונה הקודמת, לטרייד הישראלי הנדיר אשר בו פלג פלץ הודיעה שבאליצור חולון היא לא נשארת וכפתה מהלך יצירתי בו היא עברה לאליצור ת”א והקלעית ירדן דנן בתמורה, עברה לאליצור חולון (הגיעה עם הקבוצה לגמר גביע המדינה). הרקע לעזיבה: עימות אלים בין פלג פלץ לבין הסנטרית הזרה קלסי בון במהלך אימון. לטענתה של פלג פלץ, לא נעשה דבר להפרידן ואף מוסיפה: “נאמר לי להירגע, כדי לא לעצבן אותה כי יש משחק חשוב מחר. אני יצאתי והאימון המשיך כרגיל בלעדיי”. מכאן, חשה בלתי מוגנת והוסיפה: “התייצבתי למשחק למחרת כי אני מקצוענית אבל לא יכולתי להישאר במקום הזה יותר”. יש לציין שקלסי בון מצאה את עצמה מחוץ לקבוצה בסופו של דבר ועברה למכבי אשדוד, סגנית האלופה אשתקד. בסדרת הגמר ספגה בון עבירה בלתי ספורטיבית ובתגובה: “קיללה השחקנית את השופט – כך על פי דו”ח השיפוט – “You’re fuc*ing as*hole f*ck you this is fuc*ing bulsh*t”. היא ליוותה את דבריה בתנועות ידיים מאיימות ובאגרופים באוויר, ואף ירקה לעבר השופט – אם כי הרוק פגע רק בפרקט ולא צוין בדו”ח השיפוט. התגובה הזו זיכתה אותה בהרחקה, כמובן, ובדרך לחדר ההלבשה היא הספיקה לסמן אצבע משולשת לעבר אוהדי רמלה – דבר נוסף שלא צוין בדו”חות השיפוט או המשקיף” – מתוך כתבתו של אריה ליבנת.

Yarden Danan – Photo Credit: wbl.co.il

פלג פלץ, אחרי שעברה ב-2 מכללות יוקרתיות לפני שהחליטה שזאת לא השיטה אשר מתאימה לה, ויוצאת מליגת העל עם טעם רע, מחפשת להשתקם מכל המובנים בבית החם והמקצועני של הפועל כאוכב עם כוונה ברורה לשוב לליגת העל.

כאוכב, אלמלא מכת פציעות, הייתה כהרגלה בצמרת הליגה הלאומית, וכעת עם פיירוז חאג’ ואסיל עודה המשתקמות גם הן מפציעותיהן היא מסתערת על כל התארים עם נגה פלג פלץ. עם מאמן חדש, נמרוד קובי גנון אשר החליף את שי זרצקי (עבר לאמן בבנות הרצליה מליגת העל).

בנימה אישית, כאשר הייתי בת 18 ושיחקתי בליגת העל, גם כן נקלעתי לעימות עם שחקנית זרה, זה אפילו לא היה במתכוון, פשוט מהלך פיזי בצבע שבו המרפק של הזרה הועף לכיוון הפנים שלי. המאמן דאז, בועז טייב, לא התבלבל ושלח את הזרה הביתה באופן מידי. אותה זרה בהמשך גם נחתכה מהקבוצה.

בפודקאסט מבית טוקס W-BACKDOOR מספר מאמן העונה רועי לזר שבעונת הדאבל של ר”ג סוד ההצלחה היה טמון בכבוד שרחשו הזרות לישראליות ושהן עבדו אחת למען השנייה. לעומת זאת, בעונה אחריה בה מצאו עצמן בפלייאוף התחתון, הודה לזר כי הדבר נבע מיצירת מחנות והשקעת הכוחות בלמנוע משחקניות “מהשתלטות על הקבוצה”.

כמו כן נשאל מאמן אס”א ירושלים, אוהד גל, מה היה עושה אם כתוצאה ממשחק פיזי בצבע היה נשלח מרפק לפניה של ישראלית, וללא היסוס ענה: שולח את הזרה הביתה, חד משמעית.

תגובת אחת.

  1. רותי מירון

    ראשית בהצלחה לנוגה. הכתבה ממש לא מפתיעה, מאמן בליגת העל לפני שלוש עונות אמר לבת שלי, שביקשה להתקדם בכדורסל, שהיא מבולבלת שתפקיד הישראליות זה לשרת את הזרות!!!

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!