מי במקום הראשון? בדקנו את אחוזי ההצלחה של 13 המאמנים בליגת העל בכדורסל

ספט 8, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

עונת הכדורסל האחרונה אמנם הסתיימה לא מזמן, אך כבר כעת אנחנו נמצאים בעיצומן של ההכנות לעונת 2020/21 בליגת העל. הפעם, החלטנו לבדוק את אחוזי ההצלחה של כל מאמני 13 הקבוצות שישתתפו בליגת העל בעונה הסדירה הקרובה, ולשם כך נעזרנו בנתונים שנמצאים באתר של מנהלת הליגה. הדירוג בכתבה מתנהל בסדר עולה.

Hapoel Haifa Facebook Page

13. הפועל חיפה: אלעד חסין- 37.18% הצלחה
מאמן העולה החדשה הפועל חיפה רשם 29 ניצחונות ו49 הפסדים בקריירה בעונה הסדירה בליגת העל. חסין יאמן בליגה הבכירה לראשונה מאז שירד ליגה עם מכבי קריית גת בעונת 2016/17, וינסה להגיע בעונה הקרובה לתוצאות יותר טובות עם הקבוצה שבנה במו ידיו ושאותה לקח מהליגה הלאומית עד לליגה הבכירה. אימן בעבר בליגה את מכבי חיפה והפועל חולון.

Dov Halickman Photography

12. הפועל אילת: אריאל בית הלחמי- 46.56% הצלחה
המאמן החדש של הפועל אילת הוא גם המאמן הפעיל הוותיק ביותר בליגה, כאשר רשם לא פחות מ436 משחקים על הקווים בעונה הסדירה ובהם השיג 203 ניצחונות לעומת 233 הפסדים. בית הלחמי ירד ליגה 3 פעמים בקריירת האימון שלו, אך לצד זה הוא גם רשם הצלחות גדולות באליצור אשקלון, במכבי גבעת שמואל איתה הגיע עד לגמר גביע המדינה, ובשנים האחרונות הציג כדורסל אטרקטיבי עם הפועל גלבוע/גליל. המאמן, שזכה פעמיים עם נבחרת העתודה של ישראל באליפות אירופה, ינסה להוביל את אילת לעונה יפה, אחרי שפוטר מהפועל תל אביב במהלך העונה שעברה. אימן גם את בני הרצליה ועירוני נהריה.

Dov Halickman Photography

11. הפועל באר שבע: רמי הדר- 47.34% הצלחה
מאמן הפועל באר שבע ממשיך עם הקבוצה הדרומית לעונה שלישית ברציפות, כשבשתי העונות הראשונות הוא הצליח לבסס את מעמד הקבוצה בליגה הבכירה. הדר רשם עונות טובות במכבי חיפה, ועבר גם במכבי תל אביב, הפועל תל אביב והפועל חולון לתקופות קצרות. בעונה הסדירה בליגת העל הדר מחזיק במאזן של 80 ניצחונות ו89 הפסדים.

Dov Halickman Photography

10. מכבי חיפה: דניאל סאואנה- 51.72% הצלחה
מאמן מכבי חיפה רשם טבילת אש מוצלחת בעונתו הסדירה הראשונה כמאמן בליגת העל הישראלית, עם 15 ניצחונות ו14 הפסדים. המאמן מונצואלה, שהעלה את הירוקים לליגת העל והעפיל איתם לפלייאוף, ירצה להמשיך להתקדם ולהפתיע גם בעונה הקרובה.

Dov Halickman Photography

9. עירוני נהריה: דני פרנקו- 52.72% הצלחה
מאמן עירוני נהריה עושה כבר שנים חיל בליגת העל ובכלל בכדורסל הישראלי. המאמן, שרשם בקריירת האימון הענפה שלו 184 ניצחונות ו165 הפסדים בעונה הסדירה בליגת העל, עשה הצלחות גדולות מאוד בלא מעט קבוצות שונות. במכבי חיפה, פרנקו הגיע עד לגמר הליגה; בהפועל חולון, המאמן זכה בגביע המדינה; בהפועל תל אביב, פרנקו העפיל לפיינל פור בליגה; ובהפועל ירושלים, המאמן הוביל את הקבוצה לזכייה באליפות הראשונה בתולדותיה ב2015. פרנקו גם אימן את עירוני רמת גן, גלבוע/עפולה, הפועל גליל עליון וברק נתניה, והוביל בעונה החולפת את נהריה עד לגמר גביע המדינה.

Dov Halickman Photography

8. הפועל גלבוע/גליל: ליאור ליובין- 52.74% הצלחה
מאמן הפועל גלבוע/גליל מוציא את המיטב מקבוצתו הנוכחית. ליובין אמנם לא הצליח במיוחד בהפועל חולון ובמכבי אשדוד, אך בגליל הכל מתחבר לו. בעונתו הראשונה כמאמן ראשי הגיע ליובין עם גלבוע לגמר הפיינל פור, ובעונה החולפת הציג לראווה קבוצה שהייתה כפסע מעלייה לגמר הפיינל פור על חשבון מכבי תל אביב. ליובין השיג 77 ניצחונות לעומת 69 הפסדים עד כה בקריירה בעונה הסדירה.

Dov Halickman Photography

7. עירוני נס ציונה: בראד גרינברג- 52.82% הצלחה
המיקום של מאמן עירוני נס ציונה בדיוק באמצע הרשימה קצת מטעה. אם נוציא מהמשוואה את השנתיים האחרונות של המאמן המבוגר ביותר בליגה במכבי אשדוד, היינו מוצאים אותו במקום השני ברשימה הזאת, אך האמצעים הדלים שקיבל בשנתיים האחרונות באשדוד הורידו לו בצורה משמעותית את אחוזי ההצלחה. ב2013 המאמן היהודי-אמריקאי זכה באליפות ישראל עם מכבי חיפה לראשונה בתולדות הקבוצה, ובהמשך הוא אימן גם את הפועל ירושלים והצליח מאוד בעונתו הראשונה באשדוד. גרינברג בסך הכל עומד על מאזן של 75 ניצחונות ו67 הפסדים בעונה הסדירה בליגה, וכעת המאמן ינסה לעזור לנס ציונה לקפוץ מדרגה משמעותית נוספת.

Dov Halickman Photography

6. בני הרצליה: שרון דרוקר- 54.36% הצלחה
מאמן בני הרצליה נחשב לאחד מאנשי המקצוע המובילים בארץ כבר שנים. את ההצלחות הגדולות שלו רשם עם מכבי רעננה, איתה העפיל לגמר הפלייאוף בעונת 2001/02, ועם הפועל אילת, אותה הצעיד במפתיע לפיינל פור בעונת 2018/19. דרוקר הוביל את הפועל ירושלים לזכייה היסטורית בגביע יול”ב בשנת 2004, ואימן בליגה גם את הפועל גלבוע/גליל בשתי קדנציות (בראשונה נקראה הפועל גליל עליון), ועבר גם במכבי ראשון לציון ובהפועל חולון, ממנה פוטר במהלך העונה שעברה. דרוקר, שעומד על מאזן של 187 ניצחונות ו157 הפסדים בעונה הסדירה בליגה, ינסה להצליח עם העולה החדשה הרצליה.

Dov Halickman Photography

5. הפועל תל אביב: יאניס קאסטריטיס- 58.33% הצלחה
המאמן היווני של הפועל ת”א הותיר רושם חיובי בזמן יחסית קצר. קאסטריטיס העלה את האדומים לפלייאוף עם מאזן של 7 ניצחונות ו5 הפסדים בעונה הסדירה החולפת, כשקבוצתו מציגה משחק הגנה משובח. המאמן יכוון לכך שבמהלך העונה הקרובה קבוצתו תציג כדורסל חיובי ותייצר יציבות.

Dov Halickman Photography

4. הפועל ירושלים: עודד קטש- 61.17% הצלחה
מאמן הפועל ירושלים מחזיק ב241 ניצחונות בליגת העל- יותר מכל מאמן פעיל אחר בליגה. שחקן העבר האגדי אימן שנים רבות את הפועל גליל עליון, ובגלגול של הקבוצה עם השם הפועל גלבוע/גליל הוא אפילו זכה באליפות ב2010. מאמן נבחרת ישראל עבר גם במכבי תל אביב, הפועל תל אביב והפועל אילת, וכעת בקדנציה השנייה שלו בהפועל ירושלים הוא הצליח לזכות בשני גביעי מדינה וקיבע את מעמדו כמאמן הישראלי הטוב ביותר בליגה על פי רבים. מול מספר הניצחונות הרב שלו עומד קטש על 153 הפסדים. קטש גם מחזיק בתפקיד בירושלים בזמן רצוף שגדול יותר משאר המאמנים בליגה בקבוצותיהם, כאשר חזר לעיר הבירה בתחילת שנת 2018.

Dov Halickman Photography

3. הפועל חולון: סטפאנוס דדאס- 63.64% הצלחה
המאמן היווני אימן בהפועל חולון 11 משחקים בלבד מכיוון שלא שב לישראל אחרי פגרת הקורונה, אך במשחקים שכן העביר הוא הצליח ליצור זהות התקפית ומלהיבה בקבוצה. דדאס רשם 7 ניצחונות ו4 הפסדים, ועכשיו יהיה מעניין מאוד לראות אותו אוחז בתפקיד במשך עונה שלמה, כשהוא ינסה להחזיר את חולון לימים העליזים שבהם הקבוצה נאבקה על תארים.

Dov Halickman Photography

2. מכבי ראשון לציון: גיא גודס- 63.64% הצלחה
נכון, מאמן מכבי ראשל”צ רשם אחוזי הצלחה דומים לאלה של דדאס, אך מכיוון שגודס אימן הרבה יותר משחקים (176) הוא גם נמצא במקום גבוה יותר ברשימה. גודס הוא גם המאמן הישראלי הפעיל עם אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בליגה, ולא בכדי הוא הגיע להישג הזה, עם 112 ניצחונות ו64 הפסדים. בשתי העונות האחרונות הוביל גודס את ראשל”צ לגמר הפיינל פור בליגה ואף הגיע לגמר גביע מדינה אחד. גודס גם אימן בעברו את הפועל ירושלים, ואת מכבי תל אביב איתה זכה בגביע המדינה.

Dov Halickman Photography

1. מכבי תל אביב: יאניס ספרופולוס- 83.64% הצלחה
המאמן היווני של מכבי תל אביב מאייש את המקום הראשון ברשימה בפער גדול מהמקום השני. ספרופולוס, שללא ספק נחשב לאחד מגדולי המאמנים שנחתו פה, החזיר את ההרתעה למכבי ת”א בליגה המקומית עם זכייה בשתי אליפויות. רוצים נתון מדהים? ספרופולוס נמצא במקום הראשון בטבלת אחוזי ההצלחה למאמנים שאימנו לפחות 50 משחקים בליגת העל. עם 46 ניצחונות ו9 הפסדים בעונה הסדירה, ספרופולוס מחזיר את מכבי ת”א לימיה הגדולים, כשהיא מציגה גם יכולת נהדרת ביורוליג.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!