מיוחד: לקראת עונת 2022/23 בליגת העל לנשים

אוק 18, 2022 | כדורסל, נשים

עונת 22/23 בליגת אתנה ווינר נפתחת ביום חמישי. הגענו לעונה המיוחלת, הליגה שרדה 3 עונות תחת נגיף הקוביד והותירה את הקבוצות בה עם פחות ספונסרים, עם הבטחות לא ממומשות ועם לא מעט קבוצות אשר נלחמות לשמר את מקומן או לנסות להעפיל לליגה הראשונה בתחום המוביל לנשים במדינה. ואשר אליו, מגיעות, הזרות הטובות בעולם. הם עושים זאת, לא כי זה רווחי, פשוט כי זה חשוב לקידום מחצית מאוכלוסיית העיר/המחוז, לטובת הערכים, ולמען הקהילה. בעלי התפקידים בקבוצות הללו התחלפו בקצב מהיר ולנו רק נותר לקוות להמשכיות ויציבות מעתה והלאה.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

סיום עונת 2019/2020 כאמור התאפיין בפריצת המגיפה. הוכתרה כאלופה מי שעמדה באותו רגע בראש הטבלה ללא סדרות גמר – מכבי עירוני ר”ג, מאמן, עדן ענבר.

סיום עונת 2020/2021 התאפיין במבצע הצבאי בדרום. ר”ג שוב הגיעה לצלחת והפעם דאבל בראשותו של המאמן רועי לזר.

סיום עונת 21/22 התאפיין במי שהיה לה מזל גם להיות בריאה (או עם סגל רחב) וגם להתחבר בתזמון הנכון. אליצור נווה דוד רמלה, ושוב, מכבי אשדוד, סגנית.

ההתמודדות עם המגיפה בעונה שחלפה, חשפה את הליגה ללא מעט כשלים ניהוליים, כאלו אשר גרמו לנו להבין שאולי קיימת תקשורת רעה. זאת לנוכח יתר המגבלות אשר אופפות באופן קבוע את הליגה והן: דחיקות בזמנים, חילופי שחקניות זרות, בקיצור, תחום אשר מנוהל ע”י גורמי חיצוניים ואין לו מספיק כוח כדי לנהל את עצמו, לקבוע סטנדרט ולהטיל סנקציות במידה ולא עומדים בהם.

באשר ליוקרה של הליגה, אלמלא אס”א ירושלים אחת, היינו היום מגיעים לליגה עם 9 קבוצות ומקום אחד שאף קבוצה לא לקחה. אבל הודות לעיר הבירה, לעיריית ירושלים ולספונסר בנק יהב, נזכה לראות כאן עונה אשר כרגע לא צפויה להיות מפוצלת משבוע לשבוע. המשחקים נקבעו לימי שני וחמישי ביורוקאפ (4 נציגות אמרנו). הדבר משפר את מצבם של העוקבים, שעוד לא התייאשו, ואשר היו צריכים לקיים מחקר כדי להשיג לינקים לשידורים פיראטיים, לוודאות בנוגע לזמנים וגם בהימורים של הווינר. העונה נדע להתקיים לצד נגיף הקורונה ונקווה לתחרות בריאה והתנהלות נכונה. העונה נשאף לראות את מאמצי המנהלת, בראשותה של הילה קניסטר בר דוד (אשר ייתכן וזו שנתה האחרונה בתפקיד) נושאים פרי למרות מצב שלטוני לא ברור ולחימה על תקצוב אשר יגיע או שמא לא יגיע.

וכעת להתמודדויות שעליהן לא שווה להתעכב מאחר שזהות המנצחת, בהיעדר הכנה ראויה (זרות נוחתות רובן באוקטובר) תלויה במי שעבדה באופן עצמאי יותר חזק בקיץ והגיעה לעונה בכושר הטוב ביותר. דווקא בגלל העניין הזה, קבוצות חדשות ואלו שאיחרו להתארגן עשויות להפתיע. מכבי עירוני ביטוח בטאצ’ ר”ג, שכל עונה עם פחות תקצוב, ואחרי עונה לא טובה, תוכל להפתיע את האלופה אליצור לנדקו רמלה? מה שבטוח שרועי לזר ישמח לקבל לשורותיו את ירדן דנן ואת נור כיוף שבקושי ראו דקות בינתיים (18:00. שידור בערוץ הספורט).

יתר המפגשים ללא שידור (מצער וכרגיל נכנס למרדף אחר לינקים לשידורים פיראטיים) מתוכננים לשעה 19:00. אס”א ירושלים האנדרדוג האולטימטיבי העונה, תוכל “לעקוץ” את רמה”ש ולתת לאוהד גל לסיים באולם הזה בטעם טוב לאחר עזיבתו בשלהי העונה הקודמת? האם אליצור חולון עם עדן ענבר ובהרכב מלא תהיה באמת גדולה על בנות הרצליה המתחדשת בראשותה של לימור מזרחי, והמאמן החדש שי זרצקי?

המפגש התחרותי ביותר יתקיים לטעמי בחיפה כאשר מכבי חיפה תארח את מחזיקת הגביע הפועל ראשל”צ. מאי רווח תשחק מול האקסית אשר בה הייתה דומיננטית ביותר ותעבור לתפקיד קטן יותר לצד שם לא קטן, גילי אייזנר (גם מראשל”צ). חיפה אוגרת רכזות העונה שכן אליהן תצטרף שחקנית הבית, הרכזת תמר זינגר. וכמו שעמרי צירלין אמר בראיון בפודקסט W-BACKDOOR, גם מכבי לקחה אליפות עם 3 רכזים: שאראס, פארקר ובורשטיין/וויצ’יץ’. אחרונות הפועל בני פ”ת תארח את מכבי Jez-V אשדוד. גם פה יהיה מעניין, לא לשכוח שכמעט אותה קבוצה בפ”ת ניצחה את האלופה מרמלה 3 פעמים בעונה שחלפה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!