מיוחד לאתר הספורטס רבי! אנליסט הכדורסל של ESPN פראן פרשילה ודייב באר מנתחים לעומק את היכולות של הכישרון הישראלי דני אבדיה וצופים את העתיד שלו בדראפט ובNBA

מרץ 19, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

אנליסט הכדורסל של ESPN פראן פרשילה מנתח את היכולות של דני אבדיה וצופה את הבחירה שלו בדראפט הNBA ביחד עם דייב באר במיוחד לאתר הספורטס רבי.

כשהNBA, היורוליג והליגה הישראלית מופסקים עד להודעה חדשה, אין זמן יותר טוב כדי להסתכל על דראפט הNBA ב2020 ולסייע עם דיבור על כדורסל.

פראן פרשילה עשה הכל בכדורסל. מי שעבר קריירת אימון של 23 שנה במכללות הוא כיום האנליסט המוביל בESPN בשידורי כדורסל המכללות. הוא גם מפרשן את דראפט הNBA ואת אליפות העולם של פיב”א. כמי שמכריז על עצמו כחנון כדורסל בינלאומי, פרשילה כבר נמצא על קרון התזמורת של דני אבדיה במשך זמן.

Dov Halickman Photography

בן הטיפוחים הישראלי היה דומיננטי העונה בליגה הישראלית כשהוא מעמיד ממוצעים של 12.3 נקודות, 5.9 ריבאונדים ו2.4 אסיסטים ב26.6 דקות למשחק, בזמן שביורוליג הממוצעים של אבדיה צנועים יותר עם 4 נקודות, 2.6 ריבאונדים ו1.2 אסיסטים בכמעט 14 דקות למשחק.

ד”ב: ”דני הוא ילד שממש התחיל להופיע על הרדאר בטורניר אליפות אירופה עד גיל 16 והמשיך לגדול דרך אליפות אירופה עד גיל 18 ועכשיו משחק במדי מכבי תל אביב ביורוליג. הילד הוא בגובה 2.05 מטר והוא פוינט פורוורד שיכול לעשות בערך הכל”.
פ”פ: ”מה שאני אוהב אצל דני זה לא רק שהוא פרוספקט יוצא דופן בגלל הגיל שלו, הגודל שלו והאתלטיות, זה הרבגוניות שלו שבאמת בולטת יותר מכל דבר אחר. אתה יודע שהוא בוגר ומסוגל להחזיק את עצמו ולהיות יותר קשוח בעתיד. הוא הולך להשפיע על המשחק בNBA בשני צידי הפרקט. הוא פוינט פורוורד, אני לא חושב שיכולת המסירה שלו העונה הייתה טובה כמו שראינו בטורנירי הנוער כי סביבו נמצאים שחקנים ברמה שונה של אתלטיות ביורוליג ובליגה הישראלית אבל אין בכלל שאלה, יש לו רבגוניות. בגלל הגודל שלו והדרך שבה משחק הכדורסל הבינלאומי וגם בNBA הופך להיות משחק שבו ‘אין עמדה’ מוגדרת, אני חושב שהוא מתאים בצורה טובה לעתיד”.

Dov Halickman Photography

ד”ב: ”הוא כנראה לא הפסיק לגדול. הגוף שלו עדיין נבנה ויש הבדל גדול בין הגוף שלו באליפות אירופה עד גיל 16 לבין היום”.

פ”פ: ”אני חושב שהוא ביצע קפיצה גדולה מהעונה שעברה לעונה הזאת, במיוחד עם מכבי. אתה בוודאות יכול לראות כמה הוא חזק יותר וזה הוכיח את עצמו בהגנה כשתל אביב עושה הרבה חילופים חופשיים בהגנה. הוא היה מסוגל לא רק להתמודד עם גארדים נמוכים ממנו. אבל הכוח שלו והטכניקה ההגנתית שלו בלואו-פוסט שמרו עליו בגיל שלו מלהיות בעיית מיס-מאצ’ במכבי. הוא מחזיק את השטח שלו בצורה טובה. אתה יכול לראות שינוי משמעותי בכוח הפיזי שלו מאשר לפני שנה, אז אתה יודע שאני יודע שהוא חושב שהוא עדיין גדל כשהוא נהיה בן 19 לאחרונה. זה אפשרי שהוא יגמור גבוה יותר. אתה יודע שכשכולנו ראינו את הגריק-פריק (יאניס אדטוקומבו) בגילאי הנוער כמה שבועות לפני הדראפט שבו הוא נבחר הוא היה בטורניר באיטליה כשהוא היה בערך בגובה 2.05 מטר במקרה הטוב וראינו מה קרה כשהוא הוסיף כמה אינצ’ים. אני לא חושב שדני יגיע לזה, אבל הוא קשוח יותר מבחינה פיזית ובוגר יותר ובדרך שלו אני חושב שהוא ידע איך לנהל את עצמו ברמה הגבוהה ביותר של כדורסל פיזי”.

Dov Halickman Photography

ד”ב: ”הוא יכול להיות ריבאונדר. ראיית הפרקט שלו ממש טובה. הוא לוקח את הריבאונד, ‘בועט’ את זה החוצה ורץ קדימה, מה שאומר שאנשים יאהבו את זה וירצו לשחק איתו וכמובן שאנחנו יודעים שהמשחק שלו רבגוני מאוד בהתקפה. איפה המשחק שלו גדל מהנוער ליום הזה?”

פ”פ: ”אני חושב שהגדילה שלט מגיעה מהבגרות הפיזית שלו. אין שאלה שיש הרבה דברים שהוא מסוגל לעשות כבר היום כשאתה רואה אותו על הפרקו בשביל מכבי, בין אם זה ביורוליג או איפה שיש לו תפקיד חשוב יותר בליגה הישראלית. הגדילה שלו בוודאות הגיעה מהבגרות הפיזית. יש לו אייקיו בשביל המשחק שהוא מראה בכל רמה. אז 2 הדברים האלה, אני חושב, והעובדה שהאתלטיות שלו והמיומנויות שלו מאפשרים לו להיות השחקן הרבגוני בהתקפה שדיברתי עליו. אם הייתי צריך לשים את זה ב2 מילים- זה יהיה אתלטיות ורבגוניות שהופכים אותו לפרוספקט NBA כל כך מסקרן. זה מה שהופך אותו לפרוספקט שהוא ברמה של בחירת לוטרי. נוח לו כשהכדור נמצא בידיים שלו וגם כשהוא חסר. רמת המאמץ שלו היא גבוהה. הוא תחרותי. אתה יכול לראות שהוא ילד אמוציונלי. ובכן, אני חושב שיש לו הרבה איכויות שמסקרנות קבוצות NBA, ויש סיבה למה הוא ככל הנראה ייבחר בין המקום השלישי לשמיני בדראפט הזה. אני לא חושב שיש בכלל שאלה לגבי זה”.

Dov Halickman Photography

ד”ב: ומה החור במשחק שלו?

פ”פ: ”הדבר הגדול ביותר שהוא חייב לעשות זה להמשיך לעבוד כל הזריקה שלו מבחוץ. זה נראה טוב כשזה יוצא מהיד שלו. אני חושב שיש בעיה מינורית ממה שראיתי בצפייה בקלטת שלו. צפיתי בכל ג’אמפ-שוט שהוא לקח העונה בקלטת ויש לו כמה דברים שהוא צריך לשפר מנקודת המבט של מכניקת הזריקה שלו, אבל זה מאוד אפשרי לתקן כשהוא משחרר את הכדור במהירות. יש לו ביטחון כשהוא זורק את הכדור. הוא רק צריך לדייק ביותר זריקות ואני חושב שזה מה שבאמת יכול להבדיל אותו מלהיות שחקן NBA טוב למי שיכול להיות לימים שחקן NBA מצויין כשהוא יהיה באמצע גילאי ה20”.

Dov Halickman Photography

ד”ב: ”יש לו יתרון נאה מאוד שהוא משחק בקבוצה מקצוענית בישראל ברמת תחרות גבוהה מאוד בליגה שהיא הטובה ביותר כמובן מחוץ לNBA בדמות היורוליג. הוא משחק עם כמה ותיקים שבאמת יכולים לעזור לו. ההשפעה של שחקנים מבוגרים יותר עליו, שדופקים סביבו באימונים ובמשחקים וכשהם עושים את הדברים האלה הם נותנים לו עצות. זה יתרון גדול עבור ילד בגיל שלו”.

פ”פ: ”אנשים אוהבים מישהו כמו דנילו גלינארי או לוקה דונצ’יץ’, ששניהם היו עילויים בצורה שדומה אליו עכשיו. ובכן, לא הייתי שם את דני בקטגוריה של לוקה אבל בוודאות גם רמה מתחת ללוקה זה דבר מכובד מאוד. מצאתי עם השנים שכשיש לך שחקן בינלאומי צעיר שמשחק באירופה כשיש איתו שחקנים אמריקאים בקבוצה שלו הם נוטים להיות מודל לחיקוי עבור השחקן, ולכולם היו כאלה, אני זוכר את מלווין בוקר וקייסי שו ששיחקו עם דנילו במילאן, ללוקה היה את זה בוודאות עם החברים שלו לקבוצה במדריד ודני נחשף לכדורסל של הNBA בזכות שחקנים כמו קווינסי אייסי, אות’לו האנטר, טאריק בלאק ונייט וולטרס ולבחורים האלה בוודאות תהיה השפעה חיובית על ההסתגלות שתו לNBA בגלל שהם כבר הציבו לו את מפת הדרכים, וראיתי את זה כל כך הרבה פעמים עם הילדים האירופאים מהרמה הגבוהה ביותר שהיו מגיעים לNBA. העובדה שהאנגלית שלו היא מושלמת. העובדה שהוא ילד כל כך ידידותי ושיש לו חברים נהדרים לקבוצה. כל אתה יעזרו למהירות ההסתגלות שלו בליגה בלי שום ספק”.

Dov Halickman Photography

ד”ב: ”אנחנו נמצאים בתוך מים חסרי חוק מבחינה עולמית מנקודת המבט של הבריאות והכדורסל עם כל הסנקציות שפיב”א הציבה על הטורנירים שהתבטלו או נדחו, בנוסף ליורוליג ולליגה הישראלית שנדחו מהסיבות שלהן בגלל ווירוס הקורונה. כמה קשה העבודה של ראשי מערכות הסקאוטים הבינלאומיים מהNBA לקבל הרגשה טובה על הילדים האלה, או האם הם סומכים הרבה על ההופעות בטורנירי הנוער כדי לקבל הרגשה טובה עליהם כשקלטת המשחק שלהם קצרה בהרבה השנה לפני הדראפט?”.

פ”פ: ”מהניסיון שלי אני מבין שהסקאוטים הבינלאומיים הכי טובים בNBA מוכנים לדראפט לא משנה מתי הוא יתקיים. הם כבר הביאו את הג’נרל מנג’רים שלהם כדי לראות את הבחורים האלה במהלך העונה, ושוב, תמיד היה חלון גדול אחרי טורניר הNCAA כדי לקבל מבט אחרון על הפרוספקטים. אבל זה תמיד היה הניסיון שלי שהקבוצות שבאמת מוכנות מבחינה בינלאומית כבר מסדרים את רשימת המטרות שלהם בדראפט. יש קבוצות אחרות שהולכים להתעסק יותר ברקע של השחקנים ובהיסטוריה הרפואית שלהם. כל הדברים האלה ייצרו בעיות עבור הקבוצות שלא עשו את שיעורי הבית שלהם. המידע מנצח בסקאוטינג בNBA, הוא תמיד ניצח ותמיד ינצח. יש כאלה שנמצאים במקום יותר טוב מהרוב. וכמו תמיד יש גם כאלה שיהיו מאחור. מי שיבחר באבדיה בוודאות יהיה במקום יותר טוב מהרוב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!