“מיוחד בדרך שלו”: כתבת הפרופיל על גת

יול 15, 2022 | כדורסל, לאומית, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

פורסם ב-25 ביולי 2021

אחד השחקנים המרעננים של נבחרת העתודה בטורניר בכרתים היה שוהם גת, שעבורו זו הייתה הפעם הראשונה בסגל הסופי של אחת הנבחרות. הרכז (בן 18, 1.86 מטרים) פרץ לתודעה בעונה החולפת בקבוצת הנוער של הפועל עמק חפר, כאשר הוא זכה עם הקבוצה בדאבל המקומי. מי שמכיר היטב את גת הוא שחקן העבר יהוא אורלנד, שאימן אותו בעמק חפר. אורלנד, שחתם הקיץ בתור מאמן הפועל חבל מודיעין מהליגה הלאומית, לקח איתו את גת לקבוצה, במהלך שמסמל עד כמה הוא מאמין בשחקן. כדי להבין יותר טוב מיהו השחקן שכיכב במדי נבחרת העתודה, שוחחנו עם אורלנד עצמו.

Yehu Orland

Yehu Orland – Photo Credit: IBBA

“קודם כל, הכרתי את שוהם בפעם הראשונה כשהוא שיחק בכיתה י’ בנערים א’ בעמק חפר, זו הייתה הפעם הראשונה שבעצם אימנתי אותו”, מספר אורלנד על תחילת ההיכרות שלו עם גת.

אורלנד מסמן את היתרונות המרכזיים של גת מבחינה מקצועית. “אצל שוהם מגיל צעיר בלטו האתלטיות וחוכמת המשחק. בשנתיים האחרונות הוא פיתח לעצמו את משחק הפיק אנד רול לרמה מאוד גבוהה וגם הקליעה שלו נהייתה מאוד יציבה”.

Shoham Gat – Photo Credit: FIBA

כאמור, אורלנד הביא את גת לחבל מודיעין. עד כמה הוא אכן מאמין בו? “מאמין מאוד. אני חושב ששוהם יראה השנה יכולת גבוהה בליגה הלאומית, הוא בא על תקן שחקן שהוא לגיטימי לליגה הזאת. אני חושב שהוא יראה את זה לכולם, אני בטח ובטח לא אהיה מופתע. מי שלא מכיר אותו יכול להיות שיסתכל עליו בתור איזשהו שחקן צעיר שיהיה בשנה ראשונה ואנשים יהיו מופתעים, אבל אני חושב ששוהם ישתלב יפה בליגה. כמובן שהוא לא יהיה שונה משחקנים צעירים אחרים שעלו ויחווה קשיים אבל הוא בהחלט לדעתי מוכן לליגה הלאומית”.

בטורניר הצ’לנג’ר שנערך ביוון גת היה נהדר. בניצחון במשחק הפתיחה מול רוסיה הוא קלע 6 נקודות, מסר 5 אסיסטים וחטף 3 כדורים, אלא שבניצחון על בלגיה הוא נפצע בשלב מוקדם, מה שגרם לו להיעדר גם מההפסד לסלובניה. גת חזר בהפסד ליוון והראה כמה איכות יש לו עם 11 נקודות ו-7 אסיסטים, כשאת הטורניר הוא סגר עם 13 נקודות ו-3 חטיפות בניצחון על אוקראינה. במשחקים עם נבחרת העתודה ראינו שגת יכול לשחק בעמדות 1-2, דבר שאורלנד מדגיש בשיחתנו. “שוהם הוא רכז. היתרון של שוהם, וזה יתרון גדול מאוד כשיש הרבה-הרבה מאוד רכזים ישראלים טובים, זה שהוא גם יודע לשחק ליד הכדור והוא טוב בזה גם בגלל הקליעה שלו. אני חושב שמי שיאמן את שוהם יש לו בעצם מרחב תמרון כזה, הוא יכול לשחק כרכז או ליד הרכז”.

Shoham Gat – Photo Credit: FIBA

עד כמה אורלנד התרגש מכך שגת הגיע לנבחרת העתודה? “מאוד. בשבילי נבחרת ישראל היא ערך עליון ולייצג את המדינה זה כבוד גדול שלא כל אחד זוכה לו. אני יודע כמה קשה הוא עבד וכמה תסכולים הוא עבר בנבחרות הצעירות יותר שהוא לא עשה סגל סופי, אז לראות אותו היום כשחקן צעיר שמגיע לייצג את נבחרת ישראל בסגל הסופי של נבחרת העתודה זה אחד הדברים המרגשים בתור מאמן”.

האם יש שחקן שאורלנד היה משווה את גת אליו? “לא. אני חושב ששוהם הוא מיוחד בדרך שלו. אני תמיד אומר לשחקנים הצעירים: ‘תלמדו מהשחקנים הטובים שמשחקים בליגה הטובה בעולם, ביורוליג או בליגת ווינר סל, אבל בסופו של דבר אתם צריכים להיות עצמכם’. אני לא אוהב להשוות אף אחד, שוהם הוא שוהם, יש לו הרבה לאן להתקדם, אני חושב שהוא גם יגיע לשם, אבל אני לא הייתי משווה אותו למישהו בסגנון המשחק”.

Shoham Gat – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!