“מורה לחיים”: הציטוטים הנבחרים על ליאור ליובין ז”ל

ינו 22, 2024 | כדורסל

על ידי Moshe Halickman

אבל כבד בכדורסל הישראלי בעקבות מותו של המאמן ושחקן העבר ליאור ליובין ממחלה קשה בגיל 46 בלבד. ביום עצוב זה, בחרנו באתר “ספורטס רבי” להביא ציטוטים נבחרים על ליובין ז”ל מתוך כתבות שעשינו לאורך השנים.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

עידו פליישר, ששיחק תחת ליובין בהפועל גלבוע/גליל בעונת 2019/20, אמר בראיון: “ליאור הוא בנאדם מאוד-מאוד מיוחד. הוא יודע איך לשלוט בחדר ההלבשה והוא כמו מורה לחיים. הוא לוקח המון דברים, וכל שבוע הוא אומר שהוא רוצה ללמד אותנו משהו חדש ולהבין שהחיים לא מורכבים רק מכדורסל ושהדברים שבחוץ יקדמו אותנו גם בכדורסל. ליאור הוא באמת ריקונטרולר של כדורסל. הוא תמיד רוצה ללמוד משהו חדש ותמיד רוצה להבין, להסביר, לשפר. הוא רוצה שנגיע לשלמות אבל הוא יודע להחזיק את השחקנים ולהרים אותם למעלה. הוא, גיא קפלן (עוזר המאמן) וההנהלה בגלבוע זה ‘וואו’. הם תמיד מצפים ממך להכי הרבה ורוצים שכל השחקנים יגיעו הכי רחוק שהם יכולים. אני חושב גם שברגע שהוא נתן לי להתאוורר, זה היה בעיקר כשהשחקנים האמריקנים נפצעו, ואז בתור ישראלי אתה יכול להראות את עצמך פתאום. הדברים פחות היו אפשריים לפני זה, אני שמח שליאור נתן לי את הצ’אנס להראות את עצמי ושתמכנו אחד בשני גם בתור קבוצה”.

יפתח זיו, שכיכב תחת ליובין בגלבוע/גליל בעונת 2019/20 ובתחילת עונת 2020/21: “אהבתי מאוד, אני מאוד אוהב גם את ליאור וגם את השיטה שלו, מעל הכל מה שאהבתי זה הבנאדם שהוא. אני חושב שכל שחקן בקבוצה יכול להגיד את זה והרגיש את זה, וליאור משרה איזשהו ביטחון. ליאור נותן לך את ההרגשה הטובה והנכונה והוא נותן לך לשחק כדורסל, ומעבר לכל הוא גם מלמד כדורסל, שזה היתרון הכי גדול שלו. הייתה לנו מערכת יחסים מאוד טובה, אני אף פעם לא אשכח את זה, זאת אומרת שהוא ממש נתן לי את כל כולו, נתן לי את הקבוצה וכיוון אותי, ואני חושב שההכוונה שלו הייתה טובה, נכונה”.

אקיל מיצ’ל, ששיחק תחת ליובין בגלבוע ב”ליגת הקורונה בסיום עונת 2019/20: “הוא ועוזר המאמן גיא קפלן פשוט מדהימים. אני יכולתי לזהות בפגישה הראשונה שיש לו מוח וידע בכדורסל, ושהוא ייתן ביטחון רב לשחקנים שלו. הייתה לנו קבוצה מאוד צעירה, אז לאמן את הבחורים האלה ולשים אותם במקום הנכון זה דבר שקשה מאוד לעשות, ואני חושב שהוא עשה את זה באופן פשוט פנומנאלי”. על המעבר של ליובין לפנאתינייקוס יחד עם עודד קטש: “זה עצום. זה באמת גדול ואני מאוד שמח בשבילו ובשביל המאמן של ירושלים על כך שהם הצליחו לבצע את המעבר הזה. זה אומר הרבה, ליאור הוא באמת בחור נהדר וההזדמנות הזאת מגיעה לו. אני שמח בשבילו”.

עירוני נס ציונה

Lior Lubin – Photo Credit: FIBA

עמית גרשון, ששיחק תחת ליובין בגלבוע בעונת 2019/20 ובתחילת עונת 2020/21: “הייתה חוויה מאוד מעניינת, לליאור יש המון-המון כדורסל, והיה מאוד מעניין”.

בניה סרור, ששיחק תחת ליובין בגלבוע בעונת 2019/20 ובתחילת עונת 2020/21: “הקשר שלי ושל ליאור ממש טוב, אם זה כל פעם שהוא שואל אותך ‘מה נשמע’, ‘איך אתה מרגיש’, אם ‘נוח לך בסיטואציה הזאת’, ‘פחות נוח לך’, הוא תמיד נותן לך להרגיש חלק מההחלטות שלו. אם זה וידאו שהוא שולח לך אחרי כל משחק על טעויות שעשית, דברים טובים שעשית. הקשר שלנו ממש-ממש טוב”.

נמרוד טישמן לשאלה מי היה עבורו מודל לחיקוי: “כשהייתי ממש צעיר הייתי בהפועל תל אביב וליאור ליובין היה המודל לחיקוי שלי. ליאור ליובין ושאראס”.

ג’ו תומאסון, ששיחק תחת ליובין בגלבוע ב'”ליגת הקורונה” ובתחילת עונת 2020/21: “ליאור היה מאמן טוב והוא השריש כמה דברים שאנחנו משתמשים בהם עד היום”.

Lior Lubin – Photo Credit: Dov Halickman

טל דן, ששיחק תחת ליובין בעירוני נס ציונה: “כרגע אנחנו בתהליך למידה אחד את השני, מה הוא מצפה ממני, בעיקר להבין את השיטה שלו, הוא מאוד פדנט בדברים שהוא מבקש שנעשה ואני מאוד אוהב את זה, החוקיות, סגנון המשחק והטקטיקה שאנחנו נדבק בה לאורך השנה, אז כרגע הוא מנסה להעביר לנו את הדברים האלה, לחבר אותנו, ואני מאוד שמח שהוא בצד שלנו. אני מאוד אוהב אותו בתור בנאדם ממה שיצא לי להכיר עד עכשיו, החיבור בינינו מצוין, ואני מקווה שזה יניב פירות בהמשך העונה”.

ברייס וושינגטון, שהמליץ לפרנק בארטלי לחתום בנס ציונה של ליובין: “יש לו שיטה מצוינת”.

רון ציפר, ששיחק תחת ליובין בהפועל באר שבע: “צריך לתת קרדיט לליאור שבאמת לקח אותי כפרויקט בעבודה אישית, וגם עם גיא קפלן עבדתי כל יום, שניהם באמת תרמו לי המון. אני חושב שהוא מאמן ברמה מאוד גבוהה מבחינה מקצועית, ורואים את זה. יש לו סגנון משחק שאני מאוד מתחבר אליו, עשינו איתו ועם גיא (קפלן) עונה נהדרת. גם לגבי שחקנים צעירים, הוא נותן יחס באמת שווה כמו לשחקן הראשון ברוטציה, וזה משהו שאני מאוד הערכתי, שגם כשלא שיחקתי הוא התייחס אליי כמו לשחקן שמשחק. זה היה כיף”.

Lior Lubin – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!