מונדיאל 2018 רוסיה- יהודה ומשה הליקמן

יונ 15, 2018 | כדורגל עולמי

על ידי Joshua Halickman

סיקור נרחב על כל 32 הנבחרות שישתתפו, הכוכבים, הישגי העבר, המאמנים ועוד.

בית א’: רוסיה, מצרים , ערב הסעודית, אורוגוואי.

רוסיה:
מאמן: סטניסלב צ’רצ’סוב.
קפטן: איגור אקינפייב.
הישג השיא במונדיאל: מקום רביעי,1966(כבריה”מ).
כוכב נולד: אלכסנדר גולובין(21). גולובין הצעיר משחק בצסק”א מוסקבה כבר מגיל 17. במונדיאל יש לו הזדמנות להראות את הניסיון שצבר בצסק”א, והוא צפוי להיות שחקן בולט מאוד בנבחרת של צ’רצ’סוב.
רוסיה מגיעה כמארחת המונדיאל בתקופה רעה מאוד מבחינתה, עם חשש אמיתי שלא תצלח את שלב הבתים. לרוסים הגנה איטית וכבדה, בקישור יש את הכישרון הגדול אלאן דזאגוייב שלא מממש את הפוטנציאל הטמון בו, ואת ההתקפה מובילים הסקוררים ארטיום דזיובה ופיודור סמולוב. בסופו של דבר הקהל הביתי יוכל לדחוף את הנבחרת הבינונית ולקוות לפחות לשלב שמינית הגמר. הימור: יודחו בקושי כבר בשלב הבתים.

מצרים:
מאמן: הקטור קופר.
קפטן: אסאם אל חדארי.
הישג השיא במונדיאל: שלב בתים, פעמיים.
כוכב נולד: רמאדאן סובחי (21). שחקן הכנף מסטוק אמנם ירד עמם ליגה אבל הוא מראה את הפוטנציאל שלו ואמור לשמש ככלי עזר ראשי למוחמד סלאח כוכב הנבחרת המצרית .
מוחמד סלאח ועוד עשרה … זוהי לדעת רבים הגישה הנכונה לנבחרת מצרים הצנועה. בהגנה הפרעונים יצטרכו לסמוך על השוער הוותיק אל חדארי שאם יופיע במונדיאל יהיה השחקן המבוגר ביותר ששיחק במונדיאל, ועל הבלם בן ה27 אחמד חגאזי. בקישור יש להם את מוחמד אלנני, ובהתקפה יש להם את לדעת רבים השחקן הטוב בעולם כרגע מוחמד סלאח. במצרים רוצים להעפיל לשמינית הגמר ולעשות היסטוריה אבל זה יהיה קשה במיוחד בבית עם המארחת ואורוגוואי. הימור: יגיעו לשמינית הגמר.

ערב הסעודית:
מאמן: חואן אנטוניו פיצי.
קפטן: אוסאמה הווסאווי.
הישג השיא במונדיאל: שמינית גמר, 1994.
כוכב נולד: פהאד אל מוואלאד (23). אל מוואלאד כבר הספיק בגיל 23 לכבוש 10 שערים בנבחרת כשחקן כנף קטן וזריז, ביניהם את שער העלייה במונדיאל. הוא אחת התקוות הגדולות ומגיבורי האומה בערב הסעודית.
ערב הסעודית מיצבה את עצמה כנבחרת חזקה מאוד באסיה, אך גם ככזאת שמגיעה בלי ציפיות למונדיאל. את ההגנה מוביל הקפטן אוסאמה הווסאווי הנהדר, בקישור משחקים מספר שחקנים מהליגה הספרדית ובראשם אל מוואלאד מלבנטה. את ההתקפה מוביל הסופרסטאר הבלתי מעורער והסקורר שכבש 16(!) שערים במוקדמות המונדיאל, מוחמד אל סחלאווי מקבוצת אל נאסר. הימור: יודחו בשלב הבתים.

אורוגוואי:
קפטן: דייגו גודין
הישג השיא: זכייה 1930,1950
כוכב נולד: רודריגו בנטנקור (20). למרות הסגל הרחב והשחקנים הוותיקים בנטנקור קיבל הרבה דקות ביובנטוס וזה הרבה בגלל האמון של מסימיליאנו אלגרי באורוגוואי הצעיר.
נבחרת אורוגוואי באה למונדיאל כנבחרת פייבוריטית בבית שלה אבל היא לא פייבוריטית לעבור אפילו את שמינית הגמר, מכיוון שבמונדיאל הקודם הם היו זוועה (בהתנהגות) במיוחד כאשר לואיס סוארס נשך את גיורגיו קייליני והושעה ל9 משחקים. בסופו של דבר אורוגוואי עלו שלב אבל שיחקו נורא בשמינית הגמר מול קולומביה והודחו. הימור: תודח ברבע הגמר.

בית ב’: ספרד, פורטוגל, מרוקו, איראן.

ספרד:
מאמן: ג’ולן לופטגי.
קפטן: סרחיו ראמוס.
הישג השיא: זכייה, 2010.
כוכב נולד: מרקו אסנסיו (22). אין לאף אחד ספק שמרקו אסנסיו הוא אחד השחקנים המבטיחים והכישרוניים בעולם. הקשר של ריאל מדריד מצטיין בקבוצתו למרות העומק הרב של הקבוצה. במונדיאל הוא ינסה לעזור לספרד לזכות בגביע העולמי.
נבחרת ספרד באה אחרי יורו מאכזב ובעיקר מונדיאל מביך ב2014, בו הודחה כבר בשלב הבתים. ספרד היא כמובן אחת הפייבוריטיות לזכות בגביע העולמי אחרי הצערת הסגל שלה, כשכוכבים כמו דויד דה חאה, סרחיו ראמוס, איסקו וטיאגו אלקנטרה בהחלט יכולים לעזור לה להגשים את המטרה. הימור: גמר, ואולי אפילו גביע.

פורטוגל:
מאמן: פרננדו סנטוס.
קפטן: כריסטיאנו רונאלדו
הישג השיא: מקום 3 1966
כוכב נולד: גונסאלו גדש (21). גונסאלו גדש הוא שחקן מבטיח, הוא משחק בוולנסיה בהשאלה מפ.ס.ז’ ונתן בוולנסיה עונה ענקית בעונת 17-18. גדש הוא תופעה שלא ראינו קודם לכן והוא יכול להיות היורש של רונאלדו . כשיחזור לפריס יכול מאד להיות שהוא ייקח את מקומו של ניימאר (גם אם ניימאר יעזוב וגם אלמלא יעזוב) ולסיכום: גונסאלו גדש הוא כנראה יורשו של רונאלדו.
בפורטוגל מאד מקווים שרונאלדו ייקח אותם לתהילה ויענה על התשובה שתהיה תשובה לתמיד: רונאלדו יותר טוב ממסי. בהגנה יש להם את פפה שבמונדיאל בברזיל נגח בראשו של תומאס מולר אבל יכול להיות שעכשיו הוא התבגר קצת ועלה מהרמה ההתנהגותית של לואיס סוארס. בקישור יש להם את ברנרדו סילבה ואת ריקרדו קוארסמה, ובהתקפה יש להם את גדול שחקני פורטוגל בכל הזמנים: כריסטיאנו רונאלדו ועוזר לו גונסאלו גדש. הימור: רבע הגמר.

מרוקו:
מאמן: הרבה רנאר.
קפטן: מהדי בנאטיה.
הישג השיא: שמינית גמר, 1986.
כוכב נולד: אמין האריט (20). האריט הצעיר נולד בצרפת, אך כשהבין כי אין לו סיכוי לקבל זימון במונדיאל הוא בחר לשחק עבור נבחרת מרוקו. האריט עבר מנאנט לשאלקה, שם הפגין יכולת נהדרת בכנף הימני כבר בעונתו הראשונה והוביל את הקבוצה להצלחות.
במרוקו כנראה כבר השלימו שיודחו בשלב הבתים לאור הבית הקשה אליו נפלה, אך היא לא תבוא להתבטל במונדיאל. עם שחקנים מליגות בכירות, יובילו אותה הקפטן הנהדר מהדי בנעטיה מיובנטוס והאקים זייך הנהדר מאייאקס. בנבחרת גם משחק אשרף חכימי, שכבר טעם את הדשא העונה בריאל מדריד. הימור: יודחו בשלב הבתים.

איראן:
מאמן: קרלוס קירוש.
קפטן: מסעוד שוג’עי.
הישג השיא: מקום 14, 1978.
כוכב נולד: סרדאר אזמון (23). הסקורר של רובין קאזאן הוא גם כוכבה של הנבחרת האיראנית. למונדיאל הקודם הוא לא זומן, אך עכשיו ב31 הופעות הוא כבר צבר בנבחרת 23 שערים. אם איראן תוכל להפתיע, זה יהיה הרבה בזכותו.
גם איראן צפויה לא לצלוח את שלב הבתים, אך היא תנסה להפתיע. לשם כך יש לה את סרדאר אזמון, אלירזה ג’הנבקאש מאלקמאר, ורזה גוצ’ונג’אד מהירנביין. משחק בנבחרת גם אשקן דז’גה, שפעם כיכב בפרמייר ליג. הימור: יודחו בשלב הבתים.

בית ג’- צרפת, דנמרק, פרו, אוסטרליה.

צרפת:
מאמן: דידייה דשאן
קפטן: הוגו לוריס
הישג שיא: זכייה, 1998
כוכב נולד: קיליאן אמבאפה (19). קיליאן אמבאפה הוא ללא ספק בטופ העולמי, הוא משחק לצד קבאני וניימאר אבל עדיין מציג יכולת אדירה ואפילו יותר טובה מאשר שתי חבריו לקבוצה. אמבאפה עומד להיות ה”כוכב” הבא בכדורגל העולמי.
צרפת מגיעה למונדיאל כאשר היא בין הקבוצות הפייבוריטיות לזכייה ההגנה שלה חזקה עם וראן ואומטיטי. בקישור יש להם את פול פוגבה ואנגולו קאנטה ובהתקפה אנטואן גריזמן ואמבפה . יש לצרפת שחקנים מכל רחבי אירופה מה שהופך את “לה בלה” לקבוצה מיוחדת במינה. הימור: רבע גמר.

דנמרק:
מאמן: אגה האריידה
קפטן: סימון קייאר
הישג שיא: רבע הגמר, 1998
כוכב נולד: אנדרס קריסטינסן (22). הבלם מצ’לסי הוא שחקן מעולה. הוא יכול לככב כבלם בכל קבוצה במיוחד אחרי עונת 17-18 שבו אנטוניו קונטה נתן לו לשחק על חשבון דויד לואיז.
דנמרק מגיעה למונדיאל כקבוצה צנועה אך רעבה, שרוצה להצליח במונדיאל. הקבוצה הדנית מזכירה לנו את הנבחרת מ1992 שזכתה בטורניר היורו לדוגמא: כריסטיין אריקסן הוא מייקל לאודרופ וקספר שמייכל הוא פיטר שמייכל. בהגנה יש לה את יאניק וסטרגאאד ואת אנדרס כריסטיינסן, בקישור יש לה את כריסטיין אריקסן ואת דניאל וואס, ובהתקפה יש ל”דייניש דיינמייט” את יוסוף פולסן ואת פיון סיסטו. הימור: תודח בשמינית הגמר.

פרו:
מאמן: ריקרדו גארקה.
קפטן: אלברטו רודריגס.
הישג שיא: רבע גמר 1970, סיבוב שני 1978.
כוכב נולד: רנאטו טפיה (22). טפיה בן ה22 הוא שחקן ורסטילי שיכול לשחק כבלם או כקשר. הוא משחק באיינדהובן ההולנדית, ואם ייתן הופעה טובה במונדיאל הוא בהחלט יעלה את מניותיו. טפיה הוא העתיד שלהבנחרת הפרואנית.
פרו מגיעה למונדיאל בעזרת האוהדים השרופים שלה, שמשחקים חלק מאוד חשוב בהצלחת הנבחרת. אחרי פרשת פאולו גררו, בפרו ינסו להזכיר שיש להם שחקנים מצויינים כמו אנדרה קרייו מווטפורד, ראול רואידיאז, והכוכב הגדול ג’פרסון פרפאן. הימור: תודח בשלב הבתים.

אוסטרליה:
מאמן: ברט ואן מרבייק.
קפטן: מילה ידינק.
הישג שיא: שמינית גמר, 2006.
כוכב נולד: דניאל ארזני (19). ארזני בן ה19 הטביע חותם אדיר על הליגה האוסטרלית בקבוצת מלבורן סיטי, כשרשם בעונה החולפת את מספר הדריבלים המוצלחים הגבוהים ביותר בליגה, נבחר לשחקן הצעיר המצטיין של הליגה ונכלל בנבחרת העונה. ארזני דומה מאוד למסי, ואפשר לקרוא לו מסי האוסטרלי או מסי האיראני מפני שנולד באיראן.
אוסטרליה מגיעה למונדיאל במטרה להפתיע ואולי אפילו לעלות שלב. בעזרת הקשרים הנהדרים מילה ידינאק הקפטן וארון מוי שכיכב בעונה החולפת בהאדרספילד, ובעזרת החלוץ הבלתי נגמר טים קהיל. הימור: תודח בשלב הבתים.

בית ד’: ארגנטינה, קרואטיה, ניגריה, איסלנד.

ארגנטינה:
מאמן: חורחה סמפאולי.
קפטן: ליונל מסי.
הישג שיא: זכייה (1978,1986).
כוכב נולד: ג’יובאני לו סלסו (22). לו סלסו הוא קשר אמצע שמשחק בפ.ס.ז’ . לו סלסו נהפך השנה לאחד מהשחקנים החשובים ביותר בפריס של אונאי אמרי ובשנים הבאות יהפוך כנראה לאחד הקשרים הטובים בעולם.
ארגנטינה מגיעה למונדיאל ברוסיה עם מטרה אחת: לזכות בגביע העולמי, כאשר פחות מזה ייחשב כישלון. אחרי קמפיין המוקדמות המזעזע, בארגנטינה ינסו להביא את ליאו מסי סוף סוף לגדולה במשחקי גביע העולם. הימור: רבע גמר.

קרואטיה:
מאמן: זלטקו דאליץ’
קפטן: לוקה מודריץ’
הישג שיא: מקום3, 1998
כוכב נולד: מרקו פיאצה (23). פיאצה הצעיר היה לכוכב בדינמו זאגרב, אך לא השתלב טוב ביובנטוס ולכן הושאל לשאלקה. אם יקבל דקות, הפוטנציאל הצעיר יצטרך להוכיח שמקומו ב11 החזקים של דאליץ’ מגיע לו.
קרואטיה מגיעה למונדיאל עם סגל חזק במיוחד, כשבראשה לוקה מודריץ’, איבן ראקיטיץ’, מריו מנדזוקיץ’ ואיוון פריסיץ’. לצידם יש לא מעט שחקנים כמו אנדריי קרמאריץ’ ומרסלו ברוזוביץ’, שיהוו כלי עזר לכוכבים. הימור: יגיעו לרבע הגמר.

איסלנד:
מאמן: הלמיר הלגרימסון.
קפטן: ארון גונארסון.
הישג שיא: 2018- השתתפות ראשונה.
כוכב נולד: אלברט גודמונוסן (20). גודמונסון הוא גילפי סיגורדסון הבא. הוא עתיד להוביל את הנבחרת, אחרי שכבר הפך לכוכב בקבוצת המילואים של איינדהובן ואז כבר החל לשחק עבור קבוצת הבוגרים. הוא מסוגל למלא כמה תפקידים בהתקפה.
נבחרת איסלנד מגיעה למונדיאל כסוס שחור, האיסלנדים רוצים לשחזר את מה שקוסטה ריקה עשו במונדיאל בברזיל כאשר הדהימה את העולם וסיימה במקום ה1 בבית עם אורוגוואי, איטליה ואנגליה. בקישור יש לנבחרת הקטנה את הקפטן גונארסון ואת הכוכב גילפי סיגורדסון שמשחק באברטון, ובהתקפה את אלפרד פינבוגאסון שמשחק בליגה הגרמנית בקבוצת אוגסבורג. הימור: הדחה בשלב הבתים.

ניגריה:
מאמן: גרנוט רוהר
קפטן: ג’ון אובי מיקל
הישג שיא: שמינית הגמר 3 פעמים
כוכב נולד: קלצ’י איהנאצ’ו (21). החלוץ עובר עונה לא פשוטה בלסטר האנגלית אך כבר מגיל צעיר סומן כשחקן מבטיח. קלצ’י רק יכול ללכת ולהשתפר ובסופו של דבר ייהפך לשחקן מהטובים בעולם.
הנבחרת הניגרית באה למונדיאל עם שחקנים באיכות גבוהה, אבל כדי לעלות שלבים במונדיאל צריך סגל חזק בהרבה … בהגנה יש ל”סופר איגלס” את אולה איינה מהאל אבל שאר המגינים לא יוצאים מן הכלל, בקישור יש להם את הקשר האחורי הוותיק ג’ון אובי מיקל ואת יורשו ווילפרד אנדידי הנפלא. הכוכב המרכזי הוא ויקטור מוזס שמשחק בעמדת הקשר הימני, ובהתקפה יש לניגריה את: אחמד מוסא, אודיון איגהאלו, אלכס איוובי ואת קלצ’י איהנאצ’ו. הימור: הדחה בשלב הבתים.

בית ה’: ברזיל, שוויץ, סרביה, קוסטה ריקה.

ברזיל:
מאמן: “טיטה”.
קפטן: מתחלף בין שחקנים.
הישג שיא: זכייה 5 פעמים.
כוכב נולד: גבריאל חסוס (21). חסוס הגיע למנצ’סטר סיטי מפלמייראס, ומאז הוא כבר כוכב ענק כל עוד הוא לא פצוע. חסוס מתאים לכדורגל המהיר והאטרקטיבי של מנצ’סטר סיטי ונבחרת ברזיל.
נבחרת ברזיל מנסה למחוק את הטרגדיה הלאומית במונדיאל 2014 אותו אירחה, ובשיא ההפסד 7-1 לגרמניה שהותיר כתם ענק. ניימאר יקווה לא להיפצע שוב, והוא כנראה יוביל את הנבחרת לראשות הבית. בהמשך כנראה יגיעו הצרות לברזיל, ושחקנים כמו תיאגו סילבה, מרסלו, קאסמירו, קוטיניו ופירמינו ינסו לעשות את ההבדל כדי להוביל את ברזיל לזכייה בגביע העולם. הימור: זכייה.

שוויץ:
מאמן: ולדימיר פטקוביץ’.
קפטן: סטפאן ליכשטיינר.
הישג שיא: רבע גמר 3 פעמים.
כוכב נולד: דימיטרי אוברלין (20). על פניו, בריל אמבולו הוא הכוכב הבא. אך במציאות, דימיטרי אוברלין הוא העתיד של הכדורגל השוויצרי הבינוני. אוברלין הוא שחקן התקפה מהיר כמו סילון, שפרץ העונה לתודעה במדי באזל בעיקר בליגת האלופות כאשר נתן ספרינט וגול ענק מול בנפיקה.
שוויץ היא נבחרת בינונית, אך עם ניסיון. אחרי קמפיין המוקדמות המרשים, בשוויץ רוצים להצליח ברוסיה ולעבור את שלב הבתים בהצלחה. עם עומק רב של שחקנים כמו הקפטן ליכשטיינר, ריקארדו רודריגז, גרניט ג’אקה, סטיבן זובר, דניס זקריה, רמו פריולר ומאריו גבראנוביץ’ ה”לה נאטי” בהחלט יכולים להפתיע. הימור: תילחם על עלייה לשמינית הגמר.

סרביה:
מאמן: מלאדן קרסטאיץ’
קפטן: אלכסנדר קולרוב
הישג שיא: מקום רביעי 1930,1962
כוכב נולד: סרגיי מילינקוביץ’ סאביץ'(23). סאביץ’ קשר האמצע בין המצליחים בסריה א’ הוא שחקן גבוה עם פוטנציאל. הוא משחק בלאציו ושם הוא מצליח מאוד. מאפיינים אותו במיוחד הכוח הפיזי והבעיטה ממרחק.
סרביה היא מדינה שמתקדמת ואף אחד לא שם לב, למשל לפני שנה אף אחד לא הכיר את מילינקוביץ’ סאביץ’ וכרגע הוא מככב בליגה האיטלקית או אלכסנדר מיטרוביץ’ שאף אחד לא מכיר אבל הוא עבר לפולהאם האנגלית ושם הוא מככב. בהגנה יש לנשרים את אלקסנדר קולארוב הקפטן ואת ברניסלב איבנוביץ’ הוותיקים, בקישור יש לסרביה את הכוכב נמניה מאטיץ’ , מילינקוביץ’ סאביץ’ ואת לוקה מילייבויביץ’, ובהתקפה יש להם את אלכסנדר מיטרוביץ’ מפולהאם שכבר הזכרנו קודם. הימור: תיאבק על מקום בשמינית הגמר.

קוסטה ריקה:
מאמן: אוסקר ראמירס
קפטן: בראיין רואיז
הישג שיא: רבע גמר 2014
כוכב נולד: רונאלד מטאריטה (23). מטאריטה משחק בניו יורק סיטי של פטריק ויירה, ביחד עם הקשר רודני וואלאס שגם משחק בנבחרת ה”לוס טיקוס”. מטאריטה הוא מגן שמאלי נמוך וזרז מאוד, שהחל לשחק כבר בגיל 17 בקבוצה מהליגה המקומית בקוסטה ריקה.
קוסטה ריקה הפתיעה במונדיאל שעבר בענק, אך נדמה שהיא שוב מגיעה כאנדרדוג מובהק כשהפעם היא כבר לא תפתיע. עם קיילור נאבאס, אוסקר דוארטה, סלסו בורגס, ג’ואל קמפבל ובראיין רואיז הוותיק, היא תנסה לעשות שוב את הבלתי ייאמן. הימור: תודח בשלב הבתים.

בית ו’: גרמניה, שבדיה, דרום קוריאה, מקסיקו.

גרמניה:
מאמן: יואכים (יוגי) לב
קפטן: מנואל נוייר
הישג שיא: זכייה 1954,1974,1990,2014
כוכב נולד: טימו וורנר (22). החלוץ הצעיר סיים עוד עונה אדירה בבונדסליגה עם לייפציג כשכבש הרבה וגם לא שכח לבשל. וורנר יקווה לקבל דקות משמעותיות במונדיאל, אך זאת לא תהיה משימה פשוטה כשעל חולצת ההרכב מתחרים שחקני התקפה בוגרים ומנוסים יותר.
גרמניה מגיעה אחרי הזכייה הקודמת עם לא מעט שמות חדשים וצעירים, אך מי שימשיכו לתת את הטון וינסו להוליך אותה לזכייה נוספת בגביע העולמי הם תומאס מולר, מנואל נוייר, מאטס הומלס, טוני קרוס, מסוט אוזיל וג’רום בואטנג. הימור: יגיעו לחצי הגמר.

שבדיה:
מאמן: יאנה אנדרסון.
קפטן: אנדראס גרנקוויסט.
הישג שיא: גמר, 1958.
כוכב נולד: ויקטור לינדלוף (23). הבלם עבר עונת בכורה קשה במנצ’סטר יונייטד, אך אין ספק שמדובר בבלם חזק ומוכשר. במונדיאל הוא ינסה להוכיח לז’וזה מוריניו שמגיע לו לקבל יותר דקות בעונה הבאה.
שבדיה מגיעה לרוסיה אחרי שהדהימה את איטליה והעיפה אותה מהגעה למונדיאל. יש לה כוכבים כמו אמיל פורסברג, לינדלוף, גרנקוויסט ומרקוס ברג. היא תנסה להעפיל לשמינית הגמר וזאת לא תהיה משימה פשוטה. הימור: תודח בשלב הבתים.

דרום קוריאה:
מאמן: שין טאי יונג
קפטן: קי סונג יונג
הישג שיא: מקום 4, 2002
כוכב נולד: לי סונג וו (20). סונג וו הוא שחקן שסומן על ידי ברצלונה. הוא שיחק בברצלונה ב’ והשנה הוא משחק בהלאס ורונה האיטלקית בעמדת הכנף, שם כבש שער אחד.
הדרום קוראנים הם קבוצה רעה, יש להם כמה כוכבים אבל בסה”כ אף אחד לא מצפה מהם לכלום. בקישור יש “ללוחמי הטייגוק” את קי סונג יונג, ובהתקפה יש לה את הכוכב הונג מין סון מטוטנהאם. הימור: תודח בשלב הבתים.

מקסיקו:
מאמן:חואן קרלוס אוסוריו
קפטן: אנדרס גוארדדו
הישג שיא: רבע הגמר 1970
כוכב נולד: הירווינג לוזאנו (22). בעונה שעברה שיחק לוזאנו בפאצ’וקה ובקיץ 2017 עבר לוזאנו לפ.ס.ו ומאז הוא מככב בליגה ההולנדית. אם יש שחקן שמסוגל להגיע לגבהים של מסי, הלוא הוא לוזאנו שדומה לא מאוד בכל הפרמטרים.
מקסיקו מגיעה למונדיאל כנבחרת בינונית ביותר אבל ההתקפה המהירה עשויה לעזור מאד. בהגנה יש ל”אל טרי” את הקטור מורנו מסוסידד, בקישור יש למקסיקו את אנדרס גוארדדו, ג’יובאני דוס סנטוס, הקטור הררה ויורגן דאם. בהתקפה יש להם את הירווינג לוזאנו, קרלוס ולה וחאבייר הרננדז הלא הוא צ’יצ’ריטו. הימור: תודח בשמינית הגמר.

בית ז’- בלגיה, אנגליה, טוניסיה, פנמה.

בלגיה:
מאמן: רוברטו מרטינס
קפטן: אדן הזאר
הישג שיא: מקום 4 1986
כוכב נולד: ג’ורדן לוקאקו (23). לוקאקו הצעיר (אחיו של רומלו) משחק בקבוצת לאציו האיטלקית. לוקאקו היה נהדר העונה מעמדת המגן השמאלי. למרות שהפסידו לאינטר והפסידו את הסיכוי לעלות לליגת האלופות לוקאקו שיחק מעולה במשחק הגורלי.
נבחרת בלגיה באה למונדיאל כמדינה חסרת ניסיון עם שחקנים טובים, אם בלגיה רוצה לעלות לשלבי הטורניר המאוחרים היא תצטרך לשים את כל הביצים בסל של קווין דה בריינה שיגבש את הקבוצה ושיבשל הרבה שערים. בהגנה יש לבלגיה את טיבו קורטואה ואת יאן ורטונגן, בקישור יש לה את דה בריינה ואת מוסה דמבלה, ובהתקפה יש לה את הקפטן אדן הזאר ואת רומלו לוקאקו. הימור: חצי הגמר.

אנגליה:
מאמן: גארת’ סאות’גייט
קפטן: מתחלף בין שחקנים.
הישג שיא: זכייה 1966
כוכב נולד: רובן לופטוס צ’יק (22). כבר מגיל צעיר סומן לופטוס צ’יק כפוטנציאל גדול, כששותף במשחקי צ’לסי. העונה צ’לסי השאילה אותו לקריסטל פאלאס, וזה השתלם לה בגדול. לופטוס צ’יק עזר לקריסטל פאלאס להתאושש מפתיחת עונה רעה והגיע איתה עד למקום ה11. יהיה מעניין לראות אם סאות’גייט ישתף אותו במונדיאל.
אנגליה מגיעה לעוד מונדיאל כשאין לה ציפיות, חוץ מאולי להיכשל. אך הפעם יש לאנגליה סגל צעיר שבנוי על הארי קיין, קייל ווקר, ראחים סטרלינג, דלה עלי, מרקוס ראשפורד וגארי קייהיל הוותיק. האנגלים תמיד יראו ביום בהיר את המקום בחצי הגמר. הימור: יגיעו לרבע הגמר.

טוניסיה:
מאמן: נביל מעלול.
קפטן: איימן מתלוטי.
הישג שיא: שלב בתים 4 פעמים.
כוכב נולד: אלייס סחירי (23). סחירי מככב בעמדת הקשר במונפלייה עם גובהו (1.85 מטר), והוא ינסה לספק רגעי אושר לטוניסיה במונדיאל. סחירי תפס מקום של קבע במונפלייה מאז עלה לבוגרים ב2015.
טוניסיה נראית כמו אחת הנבחרות החלשות במונדיאל, ובפער. יובילו אותה במונדיאל הבלם יוהאן בנאלונה מלסטר, נעים סליטי, אלייס סחירי והכוכב הגדול וואהבי חאזרי מראן, שם נתן עונה מצויינת ובין השחקנם בסגל, הוא גם הכובש המוביל של הסגל הנוכחי במדי הנבחרת עם 12 שערים. הימור: תודח בשלב הבתים.

פנמה:
מאמן: הרנאן דאריו גומז.
קפטן: רומאן טורס.
הישג השיא: השתתפות ראשונה.
כוכב נולד: כריסטיאן מרטינז (21). מרטינז משחק במדי קבוצת קולומבוס קרו מארה”ב בקביעות. הקשר נמוך הקומה רשם 2 הופעות בלבד בנבחרת, ולכן יהיה מפתיע מאוד אם יקבל דקות בנבחרת החלשה.
פנמה הדהימה את כל העולם כשהעפילה למונדיאל ראשון בתולדותיה, בטח כשמהיבשת שלה לא העפילו נבחרות חזקות יותר כמו ארה”ב והונדורס. במציאות פנמה היא נבחרת חלשה שתיהנה מהחוויה. בשורותיה משחקים הכוכב גבריאל טורס, החלוצים המבוגרים בלאס פרז ולואיס טחאדה, גבריאל גומז הוותיק ואניבל גודוי מקבוצת סן חוסה מארה”ב. הימור: תודח בשלב הבתים.

בית ח’: קולומביה, פולין, סנגל, יפן.

קולומביה:
מאמן: חוסה פקרמן.
קפטן: רדאמל פלקאו.
הישג שיא: רבע הגמר, 2014.
כוכב נולד: דווינסון סאנצ’ז (21). כבר בגיל 21 נחשב בלמה של טוטנהאם לאחד מהבלמים הטובים בפרמייר ליג אחר עונת בכורה מופלאה ב”ספרס”, אליה הגיע מאייאקס. המונדיאל יכול רק לחזק את מעמדו אפילו כאחד הבלמים הטובים בעולם.
קולומביה רשמה את המונדיאל הטוב ביותר שלה דווקא בלי הקפטן רדאמל פלקאו בברזיל, אך עם חאמס רודריגס שסיים גם כמלך השערים. העומק והאיכות של קולומביה מגיעה גם מחואן קוואדראדו שעשה עונה טובה ביובנטוס וקרלוס בקה מוויאריאל. הימור: תגיע לרבע הגמר.

פולין:
מאמן: אדם נוואלקה.
קפטן: רוברט לבנדובסקי.
הישג שיא: מקום שלישי, 1974 ו1982.
כוכב נולד: קרול לינטי (23). לינטי הוא עוד שחקן איכותי מאוד מהליגה האיטלקית, והוא משחק כקשר אמצע בסמפדוריה. אם לינטי יצליח לעזור ללבנדובסקי במונדיאל הוא יהיה מלפפון מאוד חם בעונת ההעברות.
פולין היא למעשה לבנדובסקי ועוד עשרה. בין הכוכבים המשניים נמצאים הבלם קמיל גליק ממונאקו, לוקאס פישצ’ק, גז’גוז’ קריכוביאק שנמצא בכושר רע וארקדיוש מיליק המצויין. הימור: תיאבק על מקום בשמינית הגמר.

סנגל:
מאמן: אליו סיסה.
קפטן: שייחאו קויאטה.
הישג שיא: רבע גמר ב2002.
כוכב נולד: קייטה באלדה דיאו (23). באלדה דיאו הוא חלוץ מונאקו אשר יכול לשחק גם בעמדת הכנף השמאלי. באלדה נחשב לשחק מהיר אך גם גבוה, התחיל את הקריירה בלאציו והיה שם שחקן משמעותי וגם עשוי לככב במונדיאל הקרוב.
סנגל היא אולי הנבחרת האפריקאית החזקה כיום. עם הבלמים המצויינים קאלידו קוליבאלי וסאליף סאנה, הקשרים קויאטה וגייה מאברטון, באלדה דיאו והכוכב הגדול מאנה, היא יכולה להיות המרעננת הרשמית של המונדיאל הקרוב. הימור: תילחם על עלייה לשמינית הגמר.

יפן:
מאמן: אקירה נישינו.
קפטן: מאקוטו האסבה.
הישג שיא: שמינית גמר פעמיים.
כוכב נולד: טאקומה אסאנו (23). אסאנו משחק בשטוטגרט בליגה השנייה בגרמניה כמושאל מארסנל. לאסאנו קריירה ארוכה לפניו, ולחלוץ יש הזדמנות אדירה לשידרוג מעמדו במונדיאל הקרוב.
יפן מגיעה למונדיאל במטרה לצלוח את שלב הבתים, אך בבית המאוזן בטורניר יהיה לה מאוד קשה לעשות זאת. בהגנה מככבים מגינה של מארסיי הירוקי סאקאי ובלם סאות’המפטון מאיה יושידה. בקישור משחק הקפטן הוותיק מאקוטו האסבה, הכוכב שינג’י קאגווה מדורטמונד, קייסוקה הונדה מפאצ’וקה שפעם כיכב במילאן, והחלוץ המצויין שינג’י אוקאזקי מלסטר. הימור: תודח בשלב הבתים.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!