מה נאמר לסטיבנס, הסטטיסטיקות הבולטות והחשש מנקמה: על קריית אתא

ינו 22, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Hanan Spond

במשחק מול הפועל ב”ש, עירוני קריית אתא התחילה מצוין את המשחק עם רבע ראשון מדהים הגנתית והתקפית. הפועל ב”ש סיימה את הרבע הראשון עם 11 ריבאונדים לעומת 8 של עירוני קרית אתא. זה לא הפריע ליכולת התקפית של 31 נקודות ברבע הראשון. ברבע השני הכל התהפך עם ספיגה של 35 נקודות לעירוני קריית אתא. עם 5 ריבאונדים בסך הכל לבאר שבע ו-4 לקריית אתא. שוב חזרנו לבעיית ההגנה. ברבע השלישי וברבע הרביעי היה משחק די מאוזן אבל את הסוף הכואב כולם יודעים. “אנחנו עדיין אוהבים אותך סטיבנס”, זה מה שאמרתי לסטיבנס אחרי המשחק. בדרך לאוטו אחד האוהדים שאל אותי אם הסטטיסטיקה שלי צפתה את זה. התשובה שלי הייתה שאם הפועל ב”ש לקחה 40 ריבאונדים אז היא כנראה ניצחה.

הצטרפו לקהילת ספורטס רבי בלינק הבא: https://chat.whatsapp.com/DxcewEZbtu79vTeeGOsAMk

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הסתכלות בסטטיסטיקת המשחק הראתה שהפועל באר שבע לקחה “רק” 35 ריבאונדים. הבעיה החמורה יותר הייתה שעירוני קריית אתא לקחה רק 30 ריבאונדים ושיא שלילי העונה של 5 ריבאונדים בהתקפה.

Amin Stevens – Photo Credit: Basket.co.il

סטטיסטית, כששחקני המפתח אפיאני, מור ואחמד שומרים על הניקוד הדו-ספרתי שלהם הם מנצחים, וכך קרה. נוסיף לזה גם את וויטינגטון שקלע 19 נקודות וקולשוב עם 13 נקודות. שניהם קלעו 3 מתוך 5 לשלוש ולשניהם מדובר בשיא עונה לקליעה ואחוזים מטווח השלוש. את זה הסטטיסטיקה לא יכולה לנבא. הפועל ב”ש שברה את שיא אחוזי קליעות השלוש שלה העונה והשתה את השיא העונתי של כמות הסלים לשלוש, מה שגם היה מול עירוני קריית אתא במפגש הקודם. גם מול הפועל חולון הייתה קיימת אותה בעיה. הקבוצה היריבה מצליחה לקלוע באחוזים מצוינים וכמות שלשות שהופכת את המשחק לצמוד. שוב הרבה פעמים משאירים את השחקנים חופשיים ולפעמים גם כששומרים עליהם.

עירוני קריית אתא הייתה כרגיל עם חמישה שחקנים בדו-ספרתי. אחוזים קבוצתיים טובים. משעור היה מתחת לסטטיסטיקות שלו והיה הפעם רק עם 7 נקודות. 3 הנקודות החסרות יכלו להיות ההבדל בין ניצחון להפסד. גם העבירה החמישית לרדיק ברבע האחרון הינה בסימן שאלה וחבל על הטכנית שקיבל.

Ironi Kiryat Ata – Photo Credit: Yehuda Halickman

ביום ראשון עירוני קריית אתא תפגוש שוב את הפועל חיפה. הפעם זה בחוץ. הפועל חיפה תרצה לנקום בעירוני קריית אתא על ההפסד המשפיל במפגש הקודם. הפועל חיפה גם תרצה לשבור רצף של שלושה הפסדים רצופים. גם עירוני קריית אתא אחרי שני הפסדים צורמים בבית וחייבת ניצחון אם היא לא רוצה להסתבך בתחתית. בפעם שעברה נשברו שיאים. אז מה צריך לעשות?

הפועל חיפה בנויה בעיקר על ביצועי הזרים אלן, היקי, אפסון (פצוע וייעדר מהמפגש) ושון ג’ונס (שהצטרף לקבוצה לאחר המשחק הקודם מול עירוני קריית אתא). במשחקי הבית של הפועל חיפה אפסון לא מרשים עם מספר חד ספרתי של נקודות. אלן והיקי הם שחקנים יציבים עם מספר דו-ספרתי של נקודות למשחק ומהווים המדד להצלחה של הקבוצה. שון ג’ונס תורם בניצחונות מעל ל-18 נקודות. במפגש הקודם מול עירוני קריית אתא שמחון ולוטאטי היו בלתי צפויים עם 19 ו-9 נקודות בהתאמה. הרבה מעבר לסטטיסטיקות שלהם. צריך לוודא שלא יתעוררו גם הפעם. אם רוצים לנצח אותם צריך לשמור את הקבוצה על פחות מ-80 נקודות ופחות מ-40 ריבאונדים. מעל 90 נקודות סטטיסטית עירוני קריית אתא מפסידה. למעט המשחק מול המשחק מול הפועל ירושלים (שם דיברנו על בעיית השיפוט).

נתראה במשחק למי שמגיע לעודד.

חנן

Hapoel Haifa – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!