מדר, מקל וגינת פותחים עונה ביורוקאפ

אוק 19, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Dov Halickman

מחזור הפתיחה של היורוקאפ מתחיל היום עם מספר משחקים מרתקים. עיקר הפוקוס של אוהדי הכדורסל בישראל יהיה על השחקנים הישראלים שיקחו חלק במפעל זה- גל מקל יחד עם קבוצתו אנדורה, תומר גינת עם מטרפוליטנס וכמובן ים מדר עם ז’ליקו אובראדוביץ’ ופרטיזן בלגרד.

פרטיזן בלגרד וים מדר יחלו את הקמפיין האירופאי שלהם במשחק חוץ נגד המבורג הערב. הקבוצה הגרמנית ב2019 עדיין הייתה בליגה השנייה בגרמניה וזו תהיה עונתה הראשונה בה היא תשתתף במפעל אירופי זה. זאק לידיי וקווין פאנטר, שחקנים בעלי לא מעט ניסיון במסגרות אירופאיות יהוו מוקדי מפתח עבור החבורה של אובראדוביץ’ אם הקבוצה הסרבית רוצה לחזור מגרמניה עם ניצחון. מבחינת ים מדר, הגארד הישראלי הצעיר יקווה להרשים במשחק הפתיחה במפעל זה ולהוות נקודת חוזק על הפרקט עבור קבוצתו, בהתקפה וגם בהגנה. היורוקאפ מהווה במה והזדמנות מצוינת עבור מדר להפגין את יכולותיו ולהראות לכולם את כישוריו.

ים מדר

Yam Madar – Photo Credit: Dov Halickman

תומר גינת וקבוצתו הצרפתית מטרפוליטנס ינסו להשיג ניצחון חשוב במשחק לא פשוט בטורקיה נגד טורק טלקום אנקרה. עם ניסיון להסתכל בצורה אופטימית עבור הישראלי במשחק זה, מטרפוליטנס יכולה לשאוב אופטימיות מהעומק בסגל שלה בהשוואה לטורק טלקום, דבר שיכול להוות גורם שובר שיוויון עבור גינת וחבריו במשחק. טורק טלקום בינתיים עומדת על מאזן 2-2 בליגה המקומית, הפסדים שנבעו בעיקר מתוך חולשה בריבאונד. אם מטרפוליטנס רוצה לנצח את המשחק היא תצטרך להופיע במיטבה מפני שכל משחק במסגרת אירופאית, בטח ובטח כאשר מדובר במשחק חוץ הוא אתגר לא קל בכלל.

Tomer Ginat – Photo Credit: FIBA PHOTO

גל מקל, שחתם ממש לאחרונה באנדורה מליגת הACB הספרדית, ישחק מחר (רביעי) נגד קראסנודאר הרוסית. קראסנודר מגיעה למשחק עם סגל הכולל בין השאר את אריק מקולום הנהדר ומיודעינו סטנטון קיד, ששיחק ממש לא מזמן בהפועל ירושלים. מקל וקבוצתו ינסו להפתיע את יריבתה במשחק חוץ לא קל בכלל. מקל מכיר היטב את הליגה הרוסית, הרי שהוא שיחק לא מזמן שם בזניט סנט פטרסבורג. אנדורה תשאף לפתוח את הקמפיין האירופאי שלה ברגל ימין, וגל מקל יהיה חייב להיות במיטבו כדי לסייע לקבוצתו לנסות לנצח את המשחק.

Gal Mekel – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!