”מבחינה אישית אני רוצה שיהיה לי סרט משלי”, כך סיפר סולימאן בריימו רגע לפני שהפועל ירושלים תנסה לחזור למעמד גמר גביע המדינה כשתפגוש את מכבי ראשל”צ

פבר 9, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים תפגוש את מכבי ראשל”צ במעמד חצי גמר גביע המדינה שיתקיים בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב.

ירושלים של המאמן עודד קטש ערכה את האימון המסכם לפני המשחק בהיכל הפיס ארנה, בידיעה שניצחון במשחק יפגיש אותה עם עירוני נס ציונה או עירוני נהריה בגמר שיתקיים ביום חמישי, במטרה לזכות בגביע השישי בתולדותיה.

כזכור, מחזיקת הגביע מירושלים ניצחה במשחק הגמר בעונה שעברה את אותה ראשל”צ בתוצאה 82:67, כשטיישון תומאס נבחר לשחקן המצטיין.
בחצי גמר פיינל פור הליגה, ראשל”צ ‘נקמה’ בירושלים עם ניצחון 92:86, כשרק נעצרה בגמר בו הפסידה למכבי תל אביב.

Dov Halickman Photography

סנטר הקבוצה עידן זלמנסון דיבר לקראת המשחק:
”אני מרגיש את הקבוצה טוב מאוד, אני חושב שכולם מגיעים מאוד בפוקוס, מאוד חדים וזה נותן תחושת ביטחון, אנחנו מגיעים נגד קבוצה טובה מאוד, עשינו את ההכנות שלנו ומגיעים במאה אחוז מוכנים”.

זלמנסון המשיך:
”אני לא בטוח שאנחנו חושבים על ההפסדים בליגה, אנחנו במאה אחוז מרוכזים במשחק הקרוב, אנחנו מודעים למשמעויות של המשחק הזה למועדון, לקהל ובשבילינו השחקנים, אני הרבה זמן לא ראיתי את השחקנים כ”כ דרוכים וזה נותן המון ביטחון לקראת המשחק”.

הסנטר דיבר על כך שהפסיד עם הפועל אילת בחצי גמר הפיינל פור בליגה בעונה שעברה:
”הסיטואציה שונה, הפועל אילת מועדון קטן יותר, היינו קבוצה מאוד טובה אבל כמובן שזה היה לא נעים להפסיד. כרגע אנחנו לא חושבים על שום דבר חוץ מניצחון, אנחנו עם המנטאליות הזאת לגמרי. מאוד קשוחים, אגרסיביים, ממוקדים ואני בטוח שנעשה את העבודה מחר”.

זלמנסון דיבר על ההגעה למשחק כקבוצה הטובה יותר על הנייר:
”פייבוריטיות נעלמת ברגע שזה משחק נוקאאוט, אנחנו יכולים לתפוס יום טוב והם יום יותר טוב, אנחנו משתדלים לא לתת למזל מקום כאן, אנחנו נגיע מאוד ממוקדים וחדים, אני בטוח שכל אחד שיעלה על המגרש יעשה את העבודה ויש לנו סגל ארוך, ננסה לקחת את הדברים הטובים מזה ויש לנו מספיק שחקנים איכותיים כדי לעלות ולתת מאה אחוז ולקחת את הניצחון הזה”.

על כך שהקבוצה תתמודד בצבע עם ג’יימס קלי ודריל מונרו:
”הם שחקנים מצויינים, עם מונרו גם שיחקתי אז אני מכיר אותו קצת יותר, הם שחקנים מצויינים וזה לא עבודה של בן אדם יחיד לעצור אותם, זאת עבודה קבוצתית, אבל גם אנחנו הגבוהים ראינו וידאו שלהם ויודעים מה הם רוצים לעשות ובמה הם פחות טובים, ננסה לדחוף אותם לשם ופשוט לשחק הכי טוב שאנחנו יכולים”.

על קבוצתו והיריבה ראשל”צ:
”מועדון כמו הפועל ירושלים תמיד נלחם על כל התארים וברגע שאחד מהם חומק זה לא נעים וחושבים על זה אבל הקבוצה כרגע חדשה, כמובן שיש שחקנים שנשארו כאן, אבל הקבוצה עם דרך חשיבה חדשה, גם ראשל”צ קבוצה חדשה, לא פחות טובה. אנחנו נגיע לעשות את העבודה שלנו, המאמנים הכינו אותנו בצורה הכי טובה שיש, אנחנו מודעים בדיוק למה אנחנו צריכים לעשות ואני בטוח שיהיה בסדר.”

על הסרט שיצא לכבוד הזכייה של ירושלים בעונה שעברה בגביע המדינה:
”אני אוהב סרטים כאלה, זה נתן תחושה שאתה רוצה להיות שם, גם אתה רוצה לקחת את הגביע ולחוות את התחושה הזאת, בשביל זה אתה משחק כדורסל בסופו של דבר. גם בתקופות טובות יותר או פחות הכל מתנקז לרגע של מחר ובעזרת ה’ יום חמישי ופשוט לשים הכל מאחור, משחק 40 דקות, לבוא להלחם, הגביע על הרצפה ולקחת אותו”.

Dov Halickman Photography

סולימאן בריימו דיבר על ההכנה, ראשל”צ והגבוהים שלה דריל מונרו וג’יימס קלי, המפתחות לניצחון במשחק והצפייה בסרט על הזכייה הקודמת של ירושלים: ”אנחנו לוקחים כל משחק לגופו, אנחנו יודעים מהי המטרה שלנו, אז העבודה שלנו עכשיו היא לבוא הכי מוכנים ומפוקסים שאפשר ולצאת לשם כשאנחנו נותנים את ההכי טוב שלנו. זאת הזדמנות עבורנו להרים את עצמנו, היו לנו הופעות לא טובות לאחרונה בליגה הישראלית, זאת הזדמנות לעשות יותר טוב ולהשתפר, ללמוד מהטעויות ולהמשיך לנצל את הדברים הטובים שאנחנו עושים, ברור שבשני המשחקים האחרונים עשינו יותר מדי טעויות משהיינו צריכים לעשות, בשבוע האחרון של האימונים היינו נעולים ומרוכזים ומחר זאת הזדמנות לחזור למסלול. בגלל שהפסדנו 3 מ4 המשחקים האחרונים שלנו ולא שיחקנו את הכדורסל הטוב ביותר שלנו אנחנו לא מסתכלים על עצמנו כמי שבאים כפייבוריטים.

זה יהיה משחק קשה, ראשל”צ היא קבוצה מצויינת שמשחקת כדורסל טוב, ובשבילנו זה חשוב לצאת לשם ולשחק את הכדורסל הטוב ביותר שאנחנו יכולים כי לא עשינו את זה במשחקים האחרונים, זה הפוקוס שלנו וזאת דרך לא נכונה לבוא כמי שחושבים שאנחנו פייבוריטיים, הדרך הנכונה היא לצאת לשם ולעשות את ההכי טוב שלנו. אני לא יכול לתת את תוכנית המשחק לגבי מונרו וקלי, אבל יש דברים שאנחנו יכולים לעשות לגביהם כי הם שחקנים מעולים וחלק אינטגרלי ממה שהקבוצה עושה, יש לנו תוכנית ונבוא מוכנים לעשות את העבודה. הרגשתי גאווה להיות חלק מארגון כמו ירושלים שמנהל את העניינים בצורה כזאת, בכנות זאת הייתה התגובה הטבעית שלי. מבחינה אישית אני רוצה שיהיה לי סרט משלי, שבזמן הזה בשנה הבאה ידברו על הזכייה שלנו בגביע העונה.

אז בשבילי מבחינה אישית זה נותן עוד יותר מוטיבציה לתת עוד עבודה ולבוא הכי מוכן שאפשר כדי לעזור לקבוצה שלי לנצח ולארגון הזה לנצח. זה בשביל גיא הראל ובשביל אייל חומסקי שראינו אותו לוקח את הזכייה באופן מאוד אישי, לא הייתי אומר שיש יותר לחץ אבל בשבילי זה נותן יותר מוטיבציה להפוך את האוהדים לגאים ואת חומסקי לשמח, ולתת הרבה שמחה לאנשים של ירושלים”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!