מאחורי הקלעים: החתימה של זאק הנקינס בהפועל ירושלים

אוג 26, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

החתימה של זאק הנקינס בהפועל ירושלים היא ללא ספק מהלך עם סיכון גבוה אך גם כזה שבו הסיכוי יכול להיות שווה את זה, שכן כולנו זוכרים את היכולת המצוינת של הסנטר בליגת הקורונה במדי מכבי ראשון לציון. בכתבתו של תומר גבעתי שמביא ב”ישראל היום” מבט אל מאחורי הקלעים בנוגע לחזרה של השחקן לישראל, מתגלים כל מיני דברים בנוגע למצבו שבו הסנטר נמצא.

לפי הכתבה, בירושלים סיפרו לאחר ההחתמה כי הם בדקו היטב את מצבו הרפואי של השחקן לפני שהחתימו אותו. לפי גבעתי, שמו של הנקינס עלה בקיץ והופיע בפנקסי הקבוצות בליגת העל, כשגורמים המעורים בפרטים סיפרו שהשחקן הוצע לכמה קבוצות, ואף עורר עניין מצד הפועל חולון והפועל תל אביב. סוכן בכיר אף צוטט: “גיא גודס מעריך מאוד את השחקן, והצדדים אף קיימו מגעים לאורך הקיץ. הסכומים שדרש הנקינס לא היוו מכשול עבור שני הצדדים”, והסיבה שבגינה לא נחת השחקן בחולון הייתה מצבו הרפואי, שהטריד את מנוחת אנשי האלופה. גורמים שונים בישראל אף פנו לאנשי מקצוע בפורטו ריקו, שם שיחק השחקן לאחרונה, וקיבלו חוות דעת מעורבות באשר למצבו. ביצועיו על המגרש היו לא רעים, אך התגלו ספקות לגבי יכולתו לעמוד בעומס ובאינטנסיביות של קבוצות שמשחקות במפעלים האירופיים.

סוכן בינלאומי שמכיר מקרוב את הליגה בפורטו ריקו אמר בכתבה: “זאק לא הצליח לסיים את העונה בשל סיבות רפואיות, ולכן בראד גרינברג היה צריך להביא לו מחליף”. מאמן ישראלי שראה את הנקינס משחק בליגת הקיץ בווגאס הוסיף: “ראיתי את זאק והופתעתי. זה לא אותו שחקן שזכרתי מתקופתו בראשל”צ. הוא לא נייד ואתלטי כפי שהיה, ורואים שהברך עדיין מפריעה לו בתזוזה. ניתן לראות שהוא עלה במשקל משמעותית”. בסביבתו של הנקינס ידעו שהפציעה עדיין לא מאחוריו וחשבו שלשחק בשתי מסגרות לא יהיה צעד נכון עבורו: “הוא התייעץ איתנו והביע חשש. הוא חשב שזה יכול לסכן אותו רפואית, כי הברכיים שלו לא יעמדו בעומס לאורך זמן”. ירושלים החליטה לבחור בהנקינס בכל זאת בעקבות רצונו של המאמן אלכסנדר דז’יקיץ’ שמעריך מאוד את השחקן מבחינה מקצועית, וכדי שהוא יהיה כשיר לפתיחת העונה הצוות הרפואי הכין לו תוכנית מפורטת שתביאו למצב פיזי אופטימלי עד חודש אוקטובר.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!