לשתף פעולה באימונים עם בחירת סיבוב ראשון בדראפט האן.בי.איי: הפרק החמישי ביומנו של הכדורסלן ג'ף גריי בארץ הקודש

נוב 2, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

סופסוף השתחררנו מהבידוד. בעוד חנויות לא חיוניות ומקומות מפגש נשארים סגורים למשך קצת יותר זמן, הגבלות על נסיעות קיבלו הקלות והמשחק הראשון שלנו נמצא ממש מעבר לפינה. האימונים נהיו אינטנסיביים לאחרונה, ואם יש משהו שאני יכול להגיד שידבר בעד עצמי ובעד החברים שלי לקבוצה, זה הדברים הבאים: מגרד לנו לטרוף כבר את הפרקט במשחק רשמי. לקפטן שלנו, רועי נסטיה, יש כמה משקולות בדירת המגורים שלו, אז הצלחתי לחזור להרים אותן בהיקף מסוים. חלק מאיתנו הלכו לטיול בצפון כדי לראות את הכנרת ביום אחר, אבל מלבד זאת אין לי הרבה מה להוסיף, אז אדבר על אחד מהחברים שלי לקבוצה באילת שהשפיע עליי בשלושת השבועות האחרונים של העונה שעברה לפני שהנגיף שלח אותנו הביתה.

כשחזרנו לישראל אחרי פגרת הקורונה בסוף פברואר, החתמנו קלע אמריקאי חדש, ג'ון ג'נקינס. אחרי קריירה של 3 שנים בתור אול-אמריקן באוניברסיטת ואנדרבליט, ג'ון נבחר בסיבוב הראשון של דראפט האן.בי.איי ב-2012 על ידי האטלנטה הוקס. הוא הלך לאחר מכן לשחק במדי הדאלאס מבריקס, פיניקס סאנס, ניו יורק ניקס, ו-וושינגטון ויזארדס, והוא הולך לפתוח את שנתו התשיעית כמקצוען. המאמן שלי בקולג', ביל קרלי, נבחר גם בסיבוב הראשון של דראפט האן.בי.איי, אז אני מבין כמה זה יקר ערך ללמוד ממישהו כמוהו.

בתור שחקן, יש דבר אחד שאני תמיד ניסיתי לעשות, לא משנה מה הייתה הסיטואציה, וזה לעבוד קשה יותר מכולם. זה היה קשה לעשות כשג'ון הגיע לאילת. הבחור הזה פשוט פעל בצורה שונה. אני זוכר שבאחד מימי החופש שלנו לפני שהליגה נפסקה בצורה רשמית, ג'ון ואני השתתפנו באימון קליעה נהדר. היינו על הפרקט במשך כשעתיים, וכנראה הצלחנו להגיע קרוב ל-500 זריקות כל אחד, מספיק עבור שנינו כדי להיות מיוזעים לאחר מכן. אחרי האימון, הנחתי שאני יכול להרים משקולות מאוחר יותר מכיוון שזה עדיין היה מאוד מוקדם והייתי מת מרעב. אחרי שהייתי במקלחת יצאתי לארוחת צהריים עם השחקנים האחרים, ופתאום שמתי לב שג'ון לא היה איתנו. כאשר יצאתי מהדלת, ראיתי אותו בחדר הכושר עושה עליות מדרגה כשהוא לובש סווצ'ר עם קפוצ'ון בזמן שהוא מחזיק משקולת ששוקלת 25 ק"ג. זאת הייתה הפעם הראשונה מזה הרבה זמן שחשבתי לעצמי שאולי אני לא עבדתי מספיק קשה. זה מסוג האנשים שאתה רוצה שיהיו בסביבה.

מאוחר יותר, הלכנו בחוף הים והייתי סקרן לדעת מה משטר האימונים שלו בקיץ. "אז איך נראה היום הממוצע שלך בקיץ… אחד מאימוני הקליעה האלה שעשינו, משקולת, ואז אולי אימון מאולתר בערב או משהו כזה?", שאלתי. "זה? לא. זה היה רק אימון קליעה במהלך עונה. הדברים שאני עושה בקיץ גורמים לי לרצות להקיא", הוא אמר. אני חשבתי לעצמי… הוא לא משחק משחקים. "מתי הייתה הפעם האחרונה שבה לקחת יום חופש שלם, כאילו… לא עבדת בכלל?", תהיתי. "בכלל? עברו שנים… אתה חייב לצאת מאזור הנוחות שלך אם אתה רוצה להשתפר", הוא אמר. ידעתי שהייתי צריך להוציא מהמוח שלו יותר דברים.

כאשר פרק הזמן הקצר שלנו כחברים לקבוצה נמשך, הוא סיפר לי כמה סיפורים טובים מהקריירה שלו, בעיקר בנוגע לקרבות הקליעה שלו עם דירק נוביצקי וקייל קורבר. שאלתי אותו מה היה שיא הקריירה שלו באן.בי.איי והוא ענה 23 נקודות. אני הייתי כזה "וואו, נגד מי?", "זה היה באמת נגד קוואי לנארד… הוא כנראה חשב שהיה לו ערב חופשי". שנינו צחקנו. אבל התגובה הראשונה שלי הייתה… הנה אני משתף פעולה בכל יום באימונים עם בחור שצלף זריקות מול אחד השחקנים הכי טובים שאי פעם עשו את זה בבמה הכי גבוהה כמה שנים לפני כן. ידעתי שהייתי צריך לעבוד איתו ועם המאמן האישי שלו, אייב מילסאפ, בקיץ באטלנטה. מכיוון שהסוכן שלי, מתן, כבר היה מוכן שם לאימוני קדם דראפט ועם השותף שלי לחדר, אלייז'ה, שמגיע משם גם כן, הגעתי לשם בסוף אוגוסט לפני שטסתי בחזרה לישראל.

ראיתי הרבה אנשים שעובדים קשה במהלך השנים, אבל הבחור הזה לוקח את העוגה. מאז שפגשתי אותו בפברואר, הוא עזר לי בכל צעד בדרך. לעבוד עם בחורים שהגיעו לפסגות של הצלחה אבל עדיין לאהוב את התהליך זה מה שהופך את החוויה לכל כך משמעותית. בערב אחד שיצאנו לארוחה, הוא אמר לי שהוא רוצה לנסות ולשחק עד שהוא יהיה בן 40 (בעוד 11 שנים). אני לא מטיל בכך שום ספק. כל קבוצה שתחתים אותו תקבל מקצוען אמיתי. אה, ואני כמעט שכחתי… לפני הטיסה שלי, שלחתי לו הודעות ושאלתי מתי הוא הולך להתאמן ביום שלמחרת. "6 בבוקר", הוא אמר.

לא ציפיתי לשום דבר אחר.
#זריקות_בתור_ארוחת_בוקר
ג'ף

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!