עד הפציעה הוא נראה בדרך הבטוחה ל-NBA. מתי הוא יחזור לעצמו?

נוב 21, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

נועם דוברת הוא אחד משלושת כוכבי הדור החדש של הכדורסל הישראלי. לצד דני אבדיה וים מדר, דוברת הצליח לעשות דברים מרשימים בכדורסל הישראלי בגיל צעיר מאוד, ולהפוך לשם שמופיע בלי בעיה באותו משפט עם המונח “דראפט ה-NBA”. בגיל 19, אחרי שבעונת 2019/20 נבחר לתגלית העונה בליגת העל וב-2020/21 זכה בתואר השחקן המשתפר, דוברת נראה, בטח עם עזיבתו של מדר לאירופה, כמי שמוכן לקפיצת המדרגה הבאה, או בתרגום לתארים אישיים: זכייה בתואר השחקן הישראלי המצטיין של עונת 2021/22.

אלא שתוכניות לחוד ומציאות לחוד. בעונה שעברה קפטן מכבי ראשון לציון הרשים עם ממוצעים של 10.6 נקודות (44% לשתיים, 38% לשלוש, 72% מקו העונשין), 2.9 ריבאונדים ו-3.4 אסיסטים לעומת 1.8 איבודים בדרך למדד 10.3 ב-26.9 דקות, אך העונה הוא מספק רק 5.3 נקודות עם נתון חריג של 0 סלים לשתיים (0 מ-15), 24% לשלוש, 93% מהקו, 2 ריבאונדים, 2.8 אסיסטים לעומת 2.2 איבודים בדרך למדד 2.5. בכל הנוגע לזריקות לשתיים, לא פעם נראה דוברת מהסס ללכת על הזריקה שפשוט לא נכנסת לו עד כה בעונה הנוכחית. השפל הגיע בהפסד האחרון להפועל חיפה שהותיר את ראשל”צ עמוק במקום האחרון בטבלה עם מאזן שלילי של 5:1, כאשר דוברת שיחק 6 דקות בלבד.

כפי שאתם בוודאי מבינים, לפתיחת העונה הרעה של דוברת יש נסיבות מקילות. הרי איך יכול להיות שהכוכב חווה ירידה כל כך גדולה, דווקא כשעל הנייר הוא אמור להמשיך להשתפר? אז התשובה הצפויה היא הפציעה המפחידה שספג דוברת בסוף העונה שעברה בניצחון על הפועל תל אביב, כאשר הוא אובחן כסובל משבר פריקה של המרפק. באותה תקופה ההערכה הייתה שדוברת ייעדר כחודשיים, אך נדמה שלמרות החזרה לפרקט הוא עוד לא התאושש לגמרי מהפציעה. “הפציעה היא פציעה שהשיקום ממנה לא קל, אני עדיין בתהליך שיקום, אני מרגיש מספיק כשיר בשביל לשחק, עדיין יש לי דרך לעשות כדי להגיע ל-100”, הודה דוברת עצמו לאחר שקבוצתו הובסה על ידי מכבי תל אביב ברבע גמר גביע ווינר לפני כחודשיים.

Noam Dovrat with Yiftach Ziv – Photo Credit: Basket.co.il

למרות הכל, דוברת זומן לנבחרת ישראל ויהיה אחד מ-20 השחקנים שישתתפו באימון הראשון, בתקווה להיות בסגל הסופי לחלון המשחקים שיפתח את מוקדמות המונדובאסקט. קשה להתעלם מכך שהמהלך אינו תואם את יכולתו של דוברת על הפרקט בפתיחת העונה, שכן לכל הדעות הוא לא מספק עד כה את הרמה הדרושה לשחקן נבחרת, בטח כששמות אחרים מחכים בחוץ. חובה להרים גבה כשהמאמן הלאומי החדש הוא גיא גודס, מאמנו של דוברת בראשל”צ. הצורה היחידה שבה ניתן להצדיק באופן אובייקטיבי את הכניסה של דוברת לפחות לסגל השחקנים שיילחמו על מקומם דרך האימונים היא שהוא כבר נכנס לתוך נבחרת ישראל הבוגרת בימי עודד קטש, והאינטרס של הכדורסל הישראלי כולו הוא הצלחת השחקן שאמור להיות אחד המובילים בענף בשנים הקרובות. לאחרונה, דוברת ערך עם אתר “ספורטס רבי” ראיון קצר באירוע ההשקה של איגוד הכדורסל הישראלי.

“מרגש מאוד, בכל זאת אירוע של הנבחרת, התחדשות, התקדמות, לוגו חדש, עניינים, תמיד כיף להיות פה”, סיפר דוברת בתחילת הראיון על הנוכחות באירוע.

Photo Credit: IBBA

כאמור, דוברת וראשל”צ פתחו את העונה בצורה פחות טובה. “אני חושב שבמהלך עונה ובמהלך התקדמות של שחקן ושל קבוצה יש עליות וירידות, וצריך לדעת להתקדם מאיפה שאנחנו נמצאים עכשיו”, אמר הגארד.

בנבחרת ישראל דוברת כמובן משתף פעולה עם גודס, מאמנו בראשל”צ. “גיא הוא מאמן מצוין, מאמן של הצלחות שעבר הרבה מאוד מקומות בקריירת האימון שלו, אם זה יורוליג וליגה ישראלית והמון ניסיון, אני חושב שקודם כל את זה הוא יכול להביא לנבחרת ולהוביל אותנו קדימה. התקופה עם עודד (קטש) הייתה תקופה מצוינת, הנבחרת התקדמה ואני חושב שעם גיא נקווה שנצליח לעשות עוד התקדמות ולהגיע רחוק”, ניתח דוברת את הדברים שהמאמן יכול להביא לנבחרת.

Guy Goodes & Sharon Drucker – Photo Credit: IBBA

נבחרת ישראל תארח בחמישי הקרוב את פולין, ובראשון הבא היא תשחק באסטוניה. “תמיד מרגש להיות חלק מהנבחרת, בשבילי כשעליתי לנבחרת הבוגרת בפעם הראשונה זה היה מאוד מרגש והרגשתי גאווה מאוד גדולה, ואני שמח מאוד להמשיך להיות חלק”, התרגש דוברת שיקווה אכן ליטול חלק במשחקים הקרובים.

בסיום הראיון דוברת נשאל לגבי מצבו הפיזי, שכן כפי שצוין בכתבה הוא אמר בעבר שהוא עוד לא ב-100% כשירות. “אני מתקדם מיום ליום, אני חושב שאני מיום ליום מרגיש טוב יותר וממשחק למשחק המצב הפיזי שלי מרגיש טוב יותר. אני שם את זה מאחוריי ולא מתרכז בזה”, טען דוברת.

הערב (ראשון, 21:00) דוברת וראשל”צ יארחו את האלופה מכבי תל אביב. התעלות של דוברת וניצחון סנסציוני בבית מכבי יורידו בבת אחת את כל סימני השאלה ויבשרו על שובו של הכוכב הבא של הכדורסל הישראלי. האם דווקא הערב נועם יצליח לשחרר את הדוברת?

נועם דוברת

Noam Dovrat – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!