לראשונה בתולדותיה: הפועל ראשל”צ זכתה בגביע המדינה לנשים

מרץ 24, 2022 | כדורסל, נשים

על ידי Moshe Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל

לראשונה בהיסטוריה, הפועל ראשל”צ חגגה זכיה בגביע המדינה מגדל אחרי ניצחון בגמר על אליצור חולון 69:77. אחרי מחצית ראשונה צמודה, ראשל”צ עלתה לרבע השלישי רעבה ואגרסיבית וטסה ל-20 הפרש שגמרו את המשחק והפכו את הרבע האחרון לחגיגה של האדומות של זיו ארז. ג’ני סימס הצטיינה עם 21 נקודות, 9 אסיסטים ו-6 ריבאונדים.

הרבע הראשון היה צמוד ובשלוש הדקות הראשונות הקבוצות קלעו בטירוף וסימנו כי הן באו מוכנות. לאט לאט המצב נרגע טיפה, שתי הקבוצות התחילו גם לשחק הגנה, אלכסיס ג’ונס בצד של חולון סיימה את הרבע עם 11 נקודות והובילה את קבוצתה ליתרון 15-17 אחרי 10 דקות, דקיה כהן היתה השחקנית הבולטת של ראשל”צ.

חולון פתחה מצוין את הרבע השני, דניאל אדאמס נכנסה טוב למשחק ושלטה מתחת הסל אבל דווקא ביתרון הגדול ביותר של חולון, הגיעו שחקניות ראשל”צ והחלו לצלוף מחוץ לקשת. שתי שלשות של הילה קארש, אחת של ג’ני סימס ועוד אחת של מאי רווח קבעו 28:29 לראשל”צ, 4 דקות להפסקה. ג’ני סימס דאגה לשמור על היתרון של ראשל”צ במחצית, 34:37.

ראשל”צ עלתה מצוין לרבע השלישי, דקיה כהן המשיכה לצלוף ואסיסט של סימס לעדן ציפל הוריד את רועי אייזנברג לפסק זמן אחרי ריצת 0:7 ויתרון 38:49 אחרי 2 וחצי דקות ברבע. ראשל”צ המשיכה לטוס את המגרש, ציפל חסמה בצד אחד, סימס עם שלשה ואסיסט לבלוק העלתה את היתרון 49:67 מוחץ בסיום הרבע.

חולון ניסתה לחזור בפתיחת הרבע האחרון, שמרה טוב יותר אבל בהתקפה הזריקות הלכו החוצה. ככל שחלפו הדקות ראשל”צ הבינה שזה שלה, ג’ני סימס היתה נהדרת בכל שלבי המשחק והובילה את קבוצתה לזכיה ראשונה אי פעם במעמד הזה. גביע המדינה מגדל הולך להפועל ראשל”צ עם ניצחון בגמר 69:77 על הפועל חולון.

הפועל ראשל”צ: ג’ני סימס 21 (9 אס’, 6 ריב’), דקיה כהן 17 (13 ריב’), קריסטי בלוק 14 (15 ריב’), הילה קארש 11, עדן ציפל 9, מאי רווח 3, דוריאן סואץ 2.

אליצור חולון: דניאל אדאמס 26 (11 ריב’), אלכסיס ג’ונס 21 (9 אס’), רינייה דייויס 9, ירדן דנן 6, סידני זמברוטה 4, הודיה קבדה 4.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!