לקראת המשחק בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב

אפר 7, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים מתכוננת למשחק הבית נגד מכבי תל אביב בקלאסיקו הישראלי במסגרת ליגת ווינר.

כזכור, הקבוצה הודחה כבר ביום רביעי האחרון מליגת האלופות של פיב”א על ידי טנריפה הספרדית בשלב רבע הגמר כשנחלה תבוסה צורבת במשחק השני מבין השניים, וכעת חוזרת להתמקד בליגה, כשעל הראש שלה יש עוד קבוצה שמאוכזבת מהדחה באירופה בדמות מכבי תל אביב שהודחה מהיורוליג ולא נכנסה לפלייאוף במפעל.

Dov Halickman Photography

מאמן הקבוצה, עודד קטש, דיבר באימון המסכם לפני המשחק על ההתאוששות מההדחה, השחרור של דימיטריוס קונגר, משחק הריצות שקבוצתו נכנעת לו בעקביות יחסית ועוד שלל נושאים, “עברנו סוף שבוע עם אכזבה מאוד מאוד גדולה, ניסינו להתאושש כמה שיותר מהר, זה לא פשוט אבל זה עוד מבחן אופי, אני חושב שמגיעות מחר 2 קבוצות שבעצם סיימו את דרכן. הראשונה שתתאושש ותצא מזה טוב תיקח שליטה במשחק. שילמנו מחיר מסויים של קצת פציעות וקצת עייפות אבל שום דבר מזה לא לוקח מאיתנו את הרצון לנצח. כריס לא ישחק מחר, אנחנו נצטרך לקחת את זה יום יום, אני מאמין שעוד עשרה ימים זה יכול לקרות. לא ניצחנו את מכבי ובמשחקים האחרונים הם שלטו כבר מההתחלה, קודם כל נרצה לפתוח את המשחק קצת אחרת, נקווה שזה היה משהו יוצא דופן, יותר מהכל אנחנו צריכים את הקהל שיעזור לנו ככה, תמיד זה טוב להתאושש עם הקהל. אמארה מוסיף לנו בטח כישראלי בחוק הרוסי אבל בכלל, היכולת שלו לשים את הגוף ולהתמודד עם השחקנים האגרסיביים של מכבי תעזור לנו מאוד. אנחנו צריכים לבוא ואולי קצת לתכנן דבר או שניים כדי למנוע ריצות כאלה כי באמת שזה היה יוצא דופן ובזמן מאוד קצר, אפשר לקרוא גם לפתיחת המשחק הקודם מול מכבי תל אביב כסוג של ריצה שהיה לנו קשה לעצור, אז זה תמיד שילוב של משהו מנטלי ודברים טקטיים שאפשר לעזור לקבוצה. מכבי תל אביב קבוצת כדורסל טובה עם הרבה מאוד כישרון ויכולות, עם ישראלים בכירים אז זה בקושי משפיע להם החוק הרוסי. למרות שעשינו ניצחונות גדולים גם באירופה אנחנו צריכים לשבור את תקרת הזכוכית הזאת. אנחנו צריכים לשדרג את עצמנו והעניין הוא עלינו. גם למאמנים כמו לשחקנים יש נפילות מתח ואכזבות וחלק מהיצירת מחוייבות המחודשת והפקת לקחים ובכלל לחוות את המשלק הזה כשאתה למעלה וכשאתה למטה זה חלק מהעניין אבל אני חושב שזה דווקא טוב שיש לנו כבר מחר משחק מול מכבי. הרוטציות הן אחרות בגלל החוק הרוסי, וירושלים במקום שהיא רוצה לכוון היא קבוצה עמוקה, ויש שני שחקנים בספק, אז זה הזדמנות לשחקנים אחרים לעשות את הסטפ-אפ. כרגע לא(יביאו חיזוק במקום דימיטריוס קונגר), אלא אם כן יקרה משהו יוצא דופן כרגע לא”.

Dov Halickman Photography

פורוורד הקבוצה טיישון תומאס דיבר על ההדחה מאירופה, האתגר מול הגודל של מכבי תל אביב ועוד נושאים, “זה מאכזב, רצינו ללכת רחוק יותר והיו לנו תקוות, אבל בימים האחרונים אני מרגיש שכקבוצה התגברנו על זה ועכשיו אנחנו מפוקסים במשחק. אנחנו צריכים להופיע, בפעמים האחרונים ששיחקנו נגדם (מכבי תל אביב)הם עקצו אותנו מוקדם ולא ידענו איך להגיב, הפעם נצטרך להופיע מהפתיחה. עונה שעברה היו לי תוצאות טובות נגד מכבי תל אביב, ואנחנו משחקים על האליפות בסוף העונה. זאת מכבי והיא אחת הקבוצות הטובות בישראל וכולם רוצים לנצח אותם אז כולם מוכנים ובטירוף לשחק ואחרי מה שקרה לנו בליגת האלופות אנחנו עדיין מקצוענים. כקבוצה אנחנו רוצים להראות את היכולות שלנו לקהל ולליגה, ולהראות שמה שעשינו בתחילת העונה לא היה ממזל. אנחנו צריכים להיות יותר אגרסיביים ואמנם יש להם יותר גודל אבל שיחקנו נגד קבוצות עם יותר גודל, הם רק באו נגדנו יותר אגרסיביים ואם נבוא יותר אגרסיביים הפעם אז יהיה בסדר”.

אכן גם קטש וגם טיישון תומאס רוצים לנצח סוף סוף העונה את מכבי תל אביב, וכמו שאמר קטש הקבוצה שתתאושש קודם מההדחה באירופה תצא מהמשחק כשידה על העליונה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!