למרות הפתיחה המעורבת, העתיד של דני אבדיה ב-NBA מזהיר: נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, מסכם מקרוב את חצי העונה הראשונה של הישראלי

מרץ 8, 2021 | דני אבדיה

על ידי Neil Dalal

משחק האולסטאר של ה-NBA מציין באופן לא רשמי את נקודת האמצע של העונה הרגילה. זה לא רשמי מכיוון שבדרך כלל זה עובר את נקודת הציון של ה-50 אחוז, אבל עונת 2020-21 רחוקה מלהיות טיפוסית . זה כבר דובר על כך מלפני, אבל עדיין אי אפשר להבין את  המכשולים של מחזור הרוקיז של שנת 2020 שנאלצו לעבור העונה, ללא מיני מחנה של רוקיז ביוני, ליגת קיץ ביולי ומחנה קדם עונה שבו נקשרים לשחקני הקבוצות בחודש ספטמבר. 

משחקן שרק נבחר בדראפט באמצע נובמבר, דני כבר התחיל את עונת הבכורה שלו חודש לאחר מכן. 30 משחקים שיחק דני אבדיה בקריירת ה-NBA שלו, שכללו שלושה שבועות שבהם הוא לא שיחק עקב נגיף הקורונה, כאשר הממוצע של הרוקי עומד על 5.9 נקודות ו-4.7 ריבאונדים למשחק ב-22 דקות בממוצע למשחק והוא קולע באחוז מכובד של 35.6 מחוץ לקשת. בוודאות אלו לא המספרים של לאמלו בול או טייריס הליברטון, אבל הוויזארדס לא ציפו שדני יהפוך לכוכב באופן מיידי וכל אחד צריך להתחיל מציפיות רגועות. 

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


״זה היה טוב. היו לי עליות וירידות, זו שנה ראשונה שלי בליגה, אבל זה טוב בשבילי״, אבדיה הרהר על החודשים הראשונים שעברו עליו ב-NBA. ״למדתי המון דברים, פגשתי המון שחקנים טובים, ובכללי זה הפך אותי לשחקן טוב יותר, לקבל את הניסיון הזה על המגרש  בדקות המשחק שאני מקבל״. 

״הוא הולך ומשתפר, הוא צעיר״, כך העריך חברו לקבוצה ראסל ווסטברוק. ״זה ניסיון חדש בשבילו, ליגת ה-NBA שונה, אבל הוא עושה עבודה טובה והוא מקשיב ומבין איפה הוא יכול להיות יעיל״. 

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


נקיפות מצפון מוקדמות היו לאוהדים ולתומכים של אבדיה על השימוש ועל התפקיד שלו בוויזארדס. בליגה של כוכבים, הכדור היה בידיים של בראדלי ביל וראסל ווסטברוק במשך רוב הזמן ולעיתים רחוקות נתנו לאבדיה כמה נגיעות. לרוקי של הוויזארדס היו רק פעמיים ב-30 המשחקים ששיחק ניסיונות זריקה במספרים דו ספרתיים, וזה קרה בשני המשחקים שבהם ראסל ווסטברוק לא שיחק כאשר באחד המשחקים האלה גם בראדלי ביל לא שיחק. זה היה אמור להיות צפוי שתפקידו של אבדיה יהיה מוגבל פחות מארבעה חודשים של משחק בליגה והוא לקח את המנטליות הנכונה של לעשות כל מה שהוא יכול כדי לעזור לקבוצה לנצח כעת בזמן שהוא ממשיך מיום ליום בהתפתחות יחד עם מאמנו הקרוב במכבי תל-אביב וליקו פרוביץ’ מחודש דצמבר. 

״התפקיד שלי עכשיו הוא התפקיד שאני עושה כל מה שצריך כדי לעזור לקבוצה לנצח או כל מה שהמאמן מבקש ממני לעשות על המגרש. אנחנו מנצחים משחקים ומשחקים טוב אז זה מה שאני אמשיך לעשות״, כך אבדיה התייחס. ״אני מקווה שהתפקיד שלי יהיה יותר ויותר גדול ככל שהשנים יעברו ואני אשתפר כשחקן, אבל נכון לעכשיו אני רק קורא את המצבים. אם יהיו משחקים שבהם אני אצטרך להיות יותר אגרסיבי עם הכדור לעומת משחקים שאני לא אגע הרבה בכדור מה שלא יהיה המצב ומה שהמאמן הולך להחליט, אני רק ממלא את תפקידי הכי טוב שאני יכול״.  

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


במאמץ להפוך את המעבר של אבדיה ממכבי תל-אביב ל-NBA לרציף כמה שניתן לוויזארדס יש את השחקן הראשון במעלה לפיתוח הגורו דיוויד אדקינס, שעובד קרוב עם השחקן בן ה-20. אדקינס היה עוזר מאמן לשעבר בתיכון של קווין דוראנט מונטרוס כריסטיאן לפני כמה שנים, והמאמן עובד עם אבדיה כל יום אם זה בצפייה בסרטים או בחימום לפני משחקים. בעקבות המעבר מצוות האימון של רנדי ויטמן לצוות האימון של סקוט ברוקס ב-2016, אדקינס גם עובד מקרוב עם רוי האצ’ימורה שהוויזארדס מקווים לממש את הפוטנציאל שהם רואים משני בחירות הדראפט במקום התשיעי בשנתיים האחרונות. 

״דיוויד אדקינס עזר לי הרבה מאז שהגעתי לכאן״, אבדיה התרשם. ״אנחנו מדברים המון על איך אני הולך להשתפר, אם יש לי משחקים רעים, אני הולך לדבר איתו על זה והוא הולך להסביר לי מה לא עשיתי נכון, אנחנו צופים בהרבה סרטים. הוא מכיר את את המנטליות שלי ולומד איך אני מגיב לדברים, מה סגנון המשחק שלי והוא עושה עבודה נהדרת בפיתוח  ומוסיף לי עוד דברים למשחק שלי. היחסים שלנו טובים והם הולכים להשתפר במהלך השנים״.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


העתיד של הוושינגטון וויזארדס מעבר לעונה הנוכחית עם הג’נרל מנג’ר טומי שפרד והמאמן סקוט ברוקס לא ברור כשהם נכנסים לחודשים האחרונים של החוזה שלהם, יחד עם הסבלנות של בראדלי ביל שעומדת במבחן, אבל אבדיה נשאר המוקד של הארגון לשנים הבאות והוא עובד בהתמדה כדי להיות ראוי לכך. בעיצומה של מגיפה שנמשכת כבר שנה זה מתקבל על הדעת ומובן מאליו לא להיות סבלני, אבל אבדיה אפילו לא שרט את המשטח ועדיין לא מבין עד כמה הוא יכול להתפתח כשחקן NBA.

״אני מתחיל להתרגל לכל דבר, מתחיל להתרגל לכמות המשחקים, לקצב, לפיזיות, אבל בסופו של יום, אני חושב שאני מסתגל די מהר ועובד מאוד קשה. אני רק מקווה להמשיך להשתפר״, אבדיה חשב על על ההתאמה שלו לקבוצת ה-NBA אחרי שהצטרף ממכבי ת״א. 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!