“למדר יש ‘סוואגר’ שצריך כדי להצליח ב-NBA”: הניתוח של כתבי אוהדי הסלטיקס

ספט 1, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

פורסם ב-12 ביולי 2021

ים מדר מעורר המון עניין לא רק בישראל, אלא גם בארצות הברית ואפילו במדינות אחרות. כדי להמשיך להביא זוויות מיוחדות בספיישל ים מדר, פנינו אל מספר כתבים באתרי אוהדים של הבוסטון סלטיקס, שהסכימו לחלוק את דעתם על העתיד של הרכז שנבחר בדראפט 2020. היה מעניין מאוד לשמוע מה היה לכתבים להגיד על השחקן השני בפרויקט “עכשיו תורי”, והאם הוא יגיע בקרוב לאן.בי.איי. יש לציין שמדר גם אמור לשחק בליגת הקיץ.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts ואל תשכחו לדרג אותנו באפליקציות הפודקאסטים

לעוד כתבות בנושא זה:

מאמנו הראשון של מדר: “היו הצעות מהקבוצות הבכירות בארץ”. יורם אביסרור בראיון

“למדר יש ‘סוואגר’ שצריך כדי להצליח ב-NBA”: כתבי אתרי אוהדי הסלטיקס מדברים

מאמנו האישי של מדר: “ים מדר הוא אחד מאחד”. ברדוגו בראיון

“הוא דפק קונצרט וקלע 61 נקודות”: סיפור מיוחד על ים מדר

קמרון טבטבאיי, שהוא בין השאר מנחה הפודקאסט “סלטיקס לאב” וכתב ה”סלטיקס האב”, אומר על מדר:
“אני חושב שלים יש יכולות כדי להצליח באן.בי.איי. אבל ייתכן שהכי חשוב, אני חושב שיש לו את הקשיחות. אהיה מאוד סקרן לראות איך הוא ייראה עם הסלטיקס או עם קבוצת הבת שלהם בליגת הפיתוח במיין. לבוסטון יש מספר בחורים צעירים על הספסל שיצטרכו דקות. זה אולי ייקח עוד שנה לפני שים יהיה בדרך לשהות קבועה בארצות הברית, למרות שטרייד יכול להשאיר את הכל פתוח לרווחה”.

Yam Madar – Photo Credit: Dov Halickman

ג’סטין קווין, חבר בפודקאסט ה”סלטיקס לאב” וכתב ב”דה סלטיקס ווייר”, מנתח:
“זה תמיד קשה להעריך כיצד פרוספקט יהיה כשהוא עושה את הקפיצה אל האן.בי.איי מליגות אחרות, אבל קשה להסתכל על העונה של מדר בליגת העל הישראלית ולא להתרשם. הקליעה שלו הייתה דאגה גדולה, אבל הוא השכיב את זה לישון ואפילו הפך את זה לנקודה פוטנציאלית של חוזק, הוא מציג ראיית משחק טובה והוא מנוע גבוה עם ה’סוואגר’ שהוא יצטרך כדי להצליח באן.בי.איי.

“כפי שהקבוצה בנויה עכשיו, אני לא בטוח שהסלטיקס יביאו אותו אליהם, כאשר יהיה להם גארד אחד או אפילו שני גארדים שיהיו אופציה שלישית שהם מחזיקים בזכויות עליהם או שיהיו להם שחקנים תחת חוזה שמתחרים על דקות מאוד מעטות. אבל, אני גם לא מצפה ששני הגארדים האלה (טרמונט ווטרס וקארסן אדוארדס) יהיו עם הקבוצה בתחילת העונה, וזה מאוד אפשרי שגם אף אחד מהם לא יהיה. אפשר לטעון שהסלטיקס יצטרכו יותר פליימייקינג מאשר שיש להם אפילו איתם, ומדר יכול להתברר כאופציה הכי טובה מתוך שלושת השחקנים לאור הגודל שלו והתקרה הפוטנציאלית. אז כל עוד מהירות המשחק לא תכניע אותו, אני חושב שלהיות גיבוי סולידי זאת לא תוצאה מוגזמת בשבילו.

“זה נדמה שאוהדי בוסטון אוהבים אותו מאוד, ושיש להם ציפיות מדודות אך אופטימיות לגביו. אני לא בטוח ב-100% שהטיימינג הוא נכון עבורו להגיע מהצד של הסלטיקס מבחינת הסגל, אבל אני חושב שזאת אפשרות מאוד ממשית, תלוי בצורה שבה דברים יתפתחו כשלוקחים בחשבון את כל הכישרון שיש”.

Yam Madar – Photo Credit: Dov Halickman

טומק קורדילבסקי, מייסד אתר האוהדים של הבוסטון סלטיקס בפולין ובעל ערוץ יוטיוב מצליח שנושק אל עבר רף ה-50,000 מנויים, ביצע למידה משמעותית מרחוק על מדר:
“צפיתי כמעט בכל דקה של ים מדר בליגה הישראלית בעונה שעברה, ואני מאמין שיש לו סוג כישרון שמתאים לרמה של האן.בי.איי. הוא מגניב עם הכדור, יש לו תחושה מעולה וטאץ’ ליד הטבעת, והוא הציג קליעה הרבה יותר משופרת לשלוש. אלה יהיו המפתחות להצלחה שלו באן.בי.איי, אבל הדבר הכי חשוב זה שהוא אמור להיות מסוגל לאחוז בדקות שלו הודות להגנה מתקדמת. זה נדמה שהוא מוכן לשחק בארצות הברית בעונה הבאה, והסלטיקס בוודאות יאהבו כמה חזק הוא משחק בצד ההגנתי, במיוחד לאור העובדה שהמאמן החדש אימה יודוקה ממוקד בלהוציא את המיטב מהשחקנים הצעירים בסגל של בוסטון. הרבה אוהדים של הסלטיקס חושבים גבוה עליו כשחלק מהם אפילו כבר משווים את ים לטוני פארקר. אני לא יכול לחכות לראות איך הוא יהיה באן.בי.איי. כל עוד הוא ימשיך לשחק עם חדות, מדר יכול להיות חתיכה נאה ברוטציה עבור בוסטון, לפחות”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!