לילה עם כוכב: על אחד ההישגים הגדולים אי פעם של ספורטאי ישראלי

פבר 15, 2024 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Eitam Abramovich

ההופעה של דני אבדיה היא לא יוצאת דופן, הוא מסוגל לספק את המספרים והיכולת הזו עוד פעמים רבות בהמשך הקריירה ובדעה שלי גם יכל לנפק את שיא הקריירה הזה בשלב מוקדם יותר. אבל מה בעצם השתנה משחקן שזורק שאריות זריקות, לא מקבל המון זמן כדור ולא מספיק אגרסיבי לשחקן הכי טוב בוושינגטון ולמי ששלב אחרי שלב, צעד אחר צעד – הופך לפרנצ׳ייז פלייר, טייק שלי על הזריחה הגדולה של דני אבדיה בתקופה האחרונה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

דני אבדיה בארבעת המשחקים האחרונים: 28.3 נקודות, 11.5 ריבאונדים, 3.8 אסיסטים, 61.5% מהשדה – כאשר ב-20 המשחקים האחרונים הוא צולף שלשות ב-50% (!!) לצד נתוני הגנה טובים מאוד. רבים לא היו מאמינים לפני שנה, שנתיים או אפילו חודשיים שדני אבדיה יעמיד, אפילו בסטרץ’ כזה קצר – מספרים כאלה. מספרים של שחקן מוביל לכל דבר ועניין. תקרת הזכוכית שהצבנו לדני התנפצה הלילה ומייד אחריה נבנה במרחק עצום תקרה חדשה – ויש תחושה שעכשיו, טורבו רק יגביר מהירות.

אם קופצים חזרה לצעדים הראשונים של הפורוורד הישראלי ב-NBA מוצאים שחקן הססן יחסית שנראה שקצת מפחד לקחת לאחרים את הזריקות או את זמן הכדור וזה היה הדבר שפגע בהתפתחות הראשונית של אבדיה בליגה. שחקנים אולי היו נעלמים, ואחרי כמה משחקים לא טובים – היו נמחקים מהרוטציה. אבל כאן, מגיע הקרדיט לוויזארדס שמעולם לא ויתרו על דני ועל האפשרות להוציא ממנו את המיטב, והקרדיט העצום הוא כמובן לדני בעצמו – שחיכה בסבלנות להזדמנות הנכונה להסתער, והוא באמת – בטיימינג אדיר קפץ על ההזדמנות ולקח אותה בשתי ידיים, על דבר אחד כבר אין ספק; לדני אבדיה יש אופי מנצח.

Deni Avdija – Photo Credit: Neil Dalal

בתקופה האחרונה, דני אבדיה הפך לאחד החודרים לסל הטובים ב-NBA. הוא משתמש בגודל שלו בכדי להעיף ממנו שומרים נמוכים ונחותים פיזית ממנו בכדי להגיע לטבעת וכשהוא כבר מגיע לסף הטבעת – אין סיכוי לעצור אותו, הוא מסיים חזק, משחרר את הכדור בגובה נכון ועושה את הדברים ביעילות, וברגע שהוא ייצב גם את הקליעה לשלוש – הוא שחקן שקשה מאוד לשמור, כבר לא הילד שאפשר לשים שחקן מוביל עליו כדי שינוח בהגנה…

הלילה, יש רבים ששואלים “וושינגטון ניצחה?” ואומרים “לא שווה כלום אם הקבוצה הפסידה”, אז בואו נספר שהוויזארדס במשחקים האחרונים לגמרי במשחק, הם תחרותיים יחסית והמשחקים הם לא גארבג’ טיים – בטח לא המשחק הלילה. אז במקום לזלזל, אפשר גם לצפות ולהבין מה באמת קרה, ההישג של אבדיה הלילה הוא עצום, מהגדולים אי פעם של ספורטאי ישראלי.

לסיכום, בשלב מסוים, קריירת ה-NBA של אבדיה יכלה לקרוס. היו סטרצ’ים לא טובים, אך ייאמר לזכותה של וושינגטון שהיא מעולם לא ויתרה.

וגם דני ידע מה הוא שווה וחיכו לרגע שזה יתפרץ – במשחקים האחרונים והלילה – זה קרה.

הלילה התחילה מחדש קריירת ה-NBA של דני, עומד להיות משהו אחר ממה שהתרגלנו אליו.

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!