ליאור ליפשיץ על השיחות הקשות בקריירה, המחקר על זריקות פנויות והעצות של כספי

דצמ 7, 2023 | פודקאסט

על ידי Moshe Halickman


פודקאסט הכדורסל הישראלי של אתר “ספורטס רבי” בשם “התשיעית באירופה” בהשתתפות הכתב משה הליקמן יוצא עם פרק מספר 105, שבו מתארח לא אחר מאשר כדורסלן העבר ליאור ליפשיץ, שכיום משמש כמאמן מנטאלי מצליח. הפרק, שנפתח עם ההתמודדות של ליפשיץ עם המצב, השאלה איפה זה פוגש אותו באופן אישי והעבודה שלו בתקופה הזאת, נמשך עם תחילת הדרך שלו בעולם הכדורסל אחרי ששיחק טניס, הוויתורים הגדולים שעשה, חיסרון הגובה והמודל לחיקוי. לאחר מכן, ליפשיץ דיבר על העלייה לבוגרים, הזכייה במדליית הכסף באליפות אירופה עם נבחרת העתודה ב-2004 וההישגים של הנבחרות הצעירות שאיתן הוא עובד בשנים האחרונות, החוויה לשחק תחת עודד קטש בהפועל גליל עליון, התקופה באוקראינה, הזכייה בגביע המדינה עם הפועל חולון והעונה בהפועל ירושלים.

ליפשיץ כמובן הרחיב על המעבר לעולם האימון המנטאלי וההכשרה לכך, בנוסף לשאלה האם היה לו מודל לחיקוי בתחום והאומץ שמגלים בשנים האחרונות ספורטאים כמו סימון ביילס, נאומי אוסאקה, ריקי רוביו, אורי קוקיה ותומר גינת. ליפשיץ גם התייחס להתפתחות של התחום בארץ וההליכה של עוד מאמנים בעקבותיו, השאלה איך נראית פגישה עם ספורטאי, המחקר שהוא עשה על זריקות פנויות, ספרו “מתגבר על עצמי” והתכנים האחרים שהוא מעביר. ליפשיץ גם תיאר איך נראה יום בחייו ודיבר על ההצלחות שלו בתחום האימון המנטאלי, ולאחר מכן התייחס למקרים אקטואליים בכדורסל הישראלי: ההצלחות של דני אבדיה וים מדר, הקושי לשחק בתקופת מלחמה, ההתעלות של רפי מנקו מול אלבה ברלין, הראיונות שעשה עם נועם יעקב ובן שרף, החטאת העונשין של דני וולף בגמר העתודה והניצחונות האישיים של קורן ז’ורנו וליאור קררה, כשהוא גם הביע את דעתו על הגישה הייחודית של אלכסנדר דז’יקיץ’.

ליפשיץ גם ענה האם הוא צופה בכדורסל בזמן הפנוי והאם הוא מעדיף לצפות באן.בי.איי או ביורוליג, מי השחקן הכי טוב ששיחק איתו ומי השחקן הכי טוב ששיחק מולו, העצות של עומרי כספי בנוגע לספר שלו, המאמן שהכי השפיע עליו והתגובות הכי מרגשות שהוא מקבל, בנוסף למשהו מעניין שלא יודעים עליו ודעתו על הכדורסל הישראלי כיום. לסיום, ליפשיץ ענה על שאלות חברי קהילת ספורטס רבי, שיתף את החלום שלו והביא סיפור מיוחד מהשנים בכדורסל לטובת “פינת סיפור”: איזה טיפ מפתיע הוא קיבל בעת שהתאמן באופן אינטנסיבי?

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!