ליאור אליהו על הסיפורים שמאחורי הבחירה בדראפט וההגעה למכבי, ההתמודדות עם הפרסום, ירושלים וסורקין

אוק 30, 2023 | פודקאסט

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: פיב”א


פודקאסט הכדורסל הישראלי של אתר “ספורטס רבי” בשם “התשיעית באירופה” בהשתתפות הכתב משה הליקמן יוצא עם פרק מספר 100, שאליו מצטרף כמראיין נוסף הפסיכולוג רונן יעקובסון ושבו מתארח לכבוד ציון הדרך החגיגי לא אחר מאשר ליאור אליהו, אחד הכדורסלנים הישראלים הגדולים בכל הזמנים. הפרק, שנפתח עם ההתמודדות של אליהו עם המצב במדינה, השאלה איפה זה פוגש אותו באופן אישי והחוויה לשחק בתקופת מלחמה כפי שעשה בצוק איתן ובעמוד ענן, בנוסף לתחושות של הזרים. לאחר מכן, אליהו סיפר איך הוא התחיל לשחק כדורסל ומי היה עבורו מודל לחיקוי, כשהוא גם התייחס להגעה עם נבחרת העתודה לגמר אליפות אירופה אחרי שלפני כן הוא לא זומן לנבחרות הצעירות. אליהו כמובן דיבר על זריקת הגויאבה, גילה מה באמת היה צריך לקרות בדראפט שבו הוא נבחר, סיפר על החוויה להתאמן עם יאו מינג וחשף את סיפור ההגעה המרתק שלו למכבי תל אביב.

אליהו גם דיבר על המשחקים מול קבוצות NBA כמו סן אנטוניו ספרס, פיניקס סאנס וקליבלנד קאבלירס של לברון ג’יימס והחוויה לשחק תחת פיני גרשון, הביא את סיפור הפגישה שלו עם מראט סאפין והרחיב על התקופה בבאסקוניה: הזכייה באליפות ספרד, החיים במדינה זרה ודושקו איבאנוביץ’, בנוסף לדעתו על יפתח זיו בגרנאדה. אליהו כמובן התייחס לחזרה למכבי ת”א ולהגעה לגמר היורוליג כשחקן מרכזי, דיבר על ההתייצבות השנייה בליגת הקיץ, ההגעה להפועל ירושלים והאליפויות ההיסטוריות, שיתוף הפעולה עם אמארה סטודמאייר, דעתו על ירושלים כיום, הבעלות של מתן אדלסון והמעבר של יובל זוסמן.

אליהו גם דיבר על השנים בנבחרת ישראל, היורובאסקטים, השחקנים הבכירים שלא הגיעו לנבחרת בקיץ האחרון וסוגיית המתאזרח, בנוסף לפרישה השקטה שלו ולדעתו על דני אבדיה. אליהו התייחס בגילוי לב להתמודדות שלו עם הפרסום לאורך השנים, שיתף את דעתו על מכבי ת”א כיום ורומן סורקין יחד עם סוגיית הקליעה מחוץ לקשת, דיבר על הדברים שהוא עשה בתחום הנגרות עבור הגן של הבן של גיא פניני והתייחס למעבר שלו לעולם האימון. אליהו גם הביא משהו מעניין שלא יודעים עליו, גילה איך נראה יום בחייו ומהי התגובה הכי מרגשת שהוא קיבל, כשהוא גם סיפר על הקשר שלו לכדורסל הישראלי כיום ודעתו על הענף, בנוסף לשאלה האם הוא רוצה להיות פרשן. אליהו גם ענה על שאלות חברי קהילת ספורטס רבי, ולסיום הביא סיפור מיוחד מהשנים שלו בכדורסל לטובת “פינת סיפור”: איך סיכוי של 50% לניצחון הפך להפסד ב-50 הפרש?

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!