לטובת שומרי השבת: ציוני השחקנים של נבחרת ישראל בהפסד לבוסניה

אוג 19, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: פיב”א

נבחרת ישראל הפסידה אמש (שישי) 86:77 לבוסניה בפולין במשחק במסגרת חצי גמר טורניר טרום מוקדמות האולימפיאדה ובכך סיימה את דרכה בקמפיין. כעת, עם צאת השבת, הגיע הזמן של אתר “ספורטס רבי” להעניק ציונים לכל אנשי הנבחרת שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי


ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

חמישייה

רכז: יפתח זיו – 6

לא היה מדויק בזריקות שלו מהפתיחה והמשיך לזרוק למרות זאת בעיקר בסופי שעון, אך לפחות חטף כדור אחר כדור בהגנה והצליח להוציא את יוסוף נורקיץ’ מאיזון, מה שהחזיק מעמד רק במחצית הראשונה. סיפק את הסל הראשון שלו בתחילת המחצית השנייה, ובאופן כללי חילק מסירות טובות במהלך הרבע השלישי, שבו הוא סיפק את כל הנקודות שלו. גם השתלט על ריבאונדים בשני צידי הפרקט. עשה עבירה לשלוש זריקות עמוק בתוך הרבע הרביעי, מה שהראה לאיזה כיוון המשחק הזה הולך. סיים עם מספר גבוה של אסיסטים.

קלע: ים מדר – 8

מסר היטב בפתיחה והיה במקומות הנכונים כדי לחטוף כדורים בהגנה. היה יחסית שקט בכל הנוגע לנקודות ברוב המחצית הראשונה, אך הצליח לקלוע סלים עמוק בתוך כל אחד משני הרבעים הראשונים, כולל שלשה גדולה עם הבאזר של סיום המחצית הראשונה. החזיר את היתרון לנבחרת בשלב מוקדם של המחצית השנייה, והמשיך לספק סלים נפלאים מבפנים. לצד זה, איבד כדורים. צלף שלשה חשובה בשלב מוקדם של הרבע הרביעי.

סמול פורוורד: עוז בלייזר – 8

צלף שתי שלשות מוקדמות והוסיף עוד אחת ברבע הראשון. גם תרם בהגנה בעזרת הקשיחות המוכרת, כולל חסימה במהלך הרבע הרביעי. היה פחות מדויק מבחוץ ככל שהמשחק הלך והתקדם, אך כן הצליח להשאיר את הנבחרת בחיים עם שלשה במהלך הדקה האחרונה.

פאוור פורוורד: נועם אביבי – 5

עלה בחמישייה באופן מפתיע, והתקשה לתרום למעט מספר פעולות הגנתיות טובות במהלך הרבע השלישי. נכנס לבעיית עבירות.

סנטר: רומן סורקין – 9

היה אקטיבי מאוד בפתיחה כשלקח ריבאונד, החטיא שלשה, סיפק חסימה מפלצתית בהגנה וקלע את כל 5 הנקודות הראשונות של ישראל, כשבסך הכל הוא היה חתום על 7 מתוך 10 הנקודות הראשונות של נבחרתו. השתלט על ריבאונדים בהתקפה, אך סבל מדקות שבהן הכדורים שלו לא נכנסו. סיפק הטבעה פשוט מפלצתית ביד אחת אחרי כדרור כדי לפרוץ את הסכר באמצע הרבע השני, והוסיף עוד סלים כדי לנגוס בהפרש. סייע בהחזרת היתרון לנבחרת בתחילת המחצית השנייה, כשהוא מסר בחוכמה למדר, וצלף שלשה פנויה בהמשך. הוסיף חדירה נפלאה מול נורקיץ’ במהלך הרבע הרביעי, ומייד לאחר מכן סיפק הטבעה סופר מפלצתית כדי לנגוס בהפרש. שוב היה הטוב ביותר מבין שחקני הנבחרת, בעוד משחק פשוט הירואי שלצערו נגמר בהפסד. צבר עבירות במהלך ההתמודדות, ובעקבות זאת היה צריך להיזהר בהגנה. רשם סטטיסטיקה של 28 נקודות ו-9 ריבאונדים.

Roman Sorkin – Photo Credit: FIBA

ספסל

נתנאל ארצי – 4

כמו תמיד נלחם על הפרקט, אך לא היה מדויק בזריקות שלו.

בר טימור – 3

הקפטן פתח עם אסיסט לסל נפלא של סורקין, אך בשאר הזמן פשוט לא הורגש מספיק, כשהוא לא היה בכיוון בזריקות שלו למעט סל אחד עמוק בתוך הרבע הרביעי.

גבי צ’אצ’אשווילי – 5

השתלט על ריבאונד התקפה עם הבאזר של סיום הרבע הראשון, אך החטיא, והמשיך להתקשות בכל הנוגע לסיומת בצבע. עשה פעולות הגנתיות טובות בתחילת הרבע הרביעי, כולל חסימה.

ללא ציון: יאיר קרביץ ורועי פריצקי (לא שיחקו מספיק)

מאמן: אריאל בית הלחמי – 6

פתח עם אביבי בחמישייה במקום ארצי, והזיז את בלייזר לעמדת הסמול פורוורד. ראה את נבחרתו פותחת את המשחק בצורה טובה בסך הכל, אלא שבתחילת הרבע השני חלה ירידה חדה. ניסה חמישייה עם סורקין וצ’אצ’אשווילי, אלא שהוא נאלץ לקחת עוד פסק זמן, ולמרות שנוצר פקק בצבע מבחינה התקפית נבחרתו הצליחה לנגוס בהפרש. היה פעיל מאוד על הקווים, כולל רגע של טירוף באמצע הרבע השלישי. לקח פסקי זמן בעקבות הדקות הרעות של נבחרתו במהלך הרבע השלישי. משום מה השתמש בקרביץ יותר רק בשלב מתקדם של המשחק. לא שיתף את רועי הובר. נתן המון דקות למדר וסורקין כיאה לחשיבות המשחק. מסיים טורניר בכורה שבו הוא עשה יותר מהמצופה, כשאפשר לפתח תקוות ברגע שהוא יקבל את השחקנים הבכירים שנעדרו.

Ariel Beit Halachmi – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!