לא פייר: הויביירג ודנמרק חגגו בישראל

מרץ 24, 2021 | כדורגל ישראלי

על ידי Moshe Halickman

רגע אחד שהתרחש בדקה ה-62 אמר הכל. אנדראס כריסטנסן מצ’לסי, בלם במקור, לקח כדור ועשה ככל העולה על רוחו בדריבל מוצלח מול הגנת ישראל, וכל זה בנוסף לתצוגה הגנתית נהדרת שלו. זה היה הסיפור של הנבחרת המארחת בבלומפילד: חסרת אונים, מבוהלת ומבצעת יותר מדי שגיאות בהגנה.

דנמרק היא המודל הנכון לאיך נבחרת צריכה להיראות. מסודרת, יודעת מה היא רוצה מעצמה ובעיקר הכל מגיע עם תכל’ס. מבט על ההרכב שלה מציג את פערי הרמות: 10 שחקנים משחקים מחוץ לדנמרק כשכל אחד מהם גם משחק ב-4 הליגות הבכירות באירופה. מעבר לכך, רק שחקן אחד משחק בתוך דנמרק: אותו שחקן הוא יונאס וינד, שכבש ובישל בדרך לניצחון 0:2 של הדנים. בישראל, לעומת זאת, רק מונאס דאבור משחק בבונדסליגה, בעוד ש-4 שחקנים עדיין משחקים בארץ. כל הנתונים האלה מייצגים את פערי הרמות המובנים שנראו על הדשא, אך שני השערים נבעו מטעויות הגנתיות של ישראל.

Monas Dabbur – Photo Credit: IFA


השער הראשון של דנמרק הגיע מכדורגל טהור. פייר אמיל הויביירג, שרושם עונה מצוינת במרכז השדה של טוטנהאם באנגליה, שלח בדקה ה-13 כדור ארוך שאותו וינד נגח אחורה ומרטין בריית’ווייט סיפק דריבל גדול, היטל באיתן טיבי האיטי וסיים עם הכדור ברשת. בכלל, הויביירג חגג במרכז הקישור, חילק מסירות אדירות מהפתיחה, סיכל בין השאר מתפרצת של ערן זהבי והוכיח למה הוא אחד הקשרים הטובים ביותר בפרמייר ליג העונה. לפני המשחק התרגשתי לראות אותו מקרוב, והוא מצידו לא אכזב עם משחק נהדר בשני צידי המגרש.

נעבור לדבר על הכובשים של דנמרק. וינד בן ה-22 לא יישאר עוד זמן רב בליגה הדנית, כאשר סביר להניח שהוא יבצע את קפיצת המדרגה מקופנהאגן לקבוצה בכירה יותר. וינד ניצל בדקה ה-67 ניסיון הרחקה נוראי של חאתם עבד אלחמיד בתוך רחבת ישראל בדרך לכבוש את השני של דנמרק. עם יכולת כזאת של וינד, סביר להניח שבקרוב ההרכב של דנמרק יהיה 100% מלא בשחקנים שלא משחקים במדינה.

גם מרטין בריית’ווייט היה ענק. מי שזלזל בבריית’ווייט וטען שהוא לא מתאים לרמה של ברצלונה קיבל שיעור בצניעות, כאשר שחקן הכנף היה סופר דומיננטי ואף השחיל כדור בין הרגליים של אלי דסה שלא הצליח להתמודד עם הפיזיות של הנבחרת הדנית. יתרה מזאת, דסה סבל לא רק מבריית’ווייט אלא גם מיואקים מיילה, כאשר המגן השמאלי הדני היה מאוד קשוח מהרגע הראשון. חשוב לציין גם את המגן הימני הדני, דניאל ואס, שהיה מעולה כמעט בכל פעולה שביצע. הכוכב כריסטיאן אריקסן לא היה צריך לתת משחק גדול כדי שדנמרק תנצח. בית ספר לכדורגל תוצרת הנבחרת של המאמן קספר היולמנד.

Eran Zahavi – Photo Credit: IFA


בצד של ישראל, אין הרבה מה להוסיף. שלישיית הבלמים לא התאימה לרמה; כבר דיברנו על אלחמיד וטיבי, אבל חשוב לציין גם את ג’ואל אבו חנא ששיחק במקום ניר ביטון הפצוע והוחלף כבר במחצית. לפחות דור פרץ סיפק דקות טובות כשעבר מהקישור להגנה במהלך המחצית השנייה, אך זה לא הספיק. המאמן וילי רוטנשטיינר צריך לשקול מעבר לקו של ארבעה שחקני הגנה, שכן ריבוי הבלמים עושה בעיקר נזק לישראל. שינוי שיטה במשחקים הקרובים נראה הכרחי במיוחד, בטח במקרה שביטון לא יהיה זמין, ולמען האמת, גם אם הוא יהיה כשיר הדבר חיוני. קמפיין מוקדמות מונדיאל 2022 רק החל, וזו לא הפתיחה שעליה חלמה ישראל, עם בעיטות לא מדויקות של זהבי והתקשות של דאבור. מנור סולומון לא הצליח להגיע לאזורים האהובים עליו בהתקפה, וכך לישראל לא היה סיכוי לכבוש שער. למרות ההבדלים הברורים בין הנבחרות, ועצם העובדה שקשה מאוד לצפות מישראל לעלות למונדיאל, את השערים שספגה המארחת מול אוהדיה ניתן היה בכל זאת למנוע. חבל.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!