“לא הרבה היו אומרים את מה שהייתי אומר למאמן כאוהד צעיר ביציע”

נוב 13, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הפועל תל אביב רשמה ניצחון שני העונה כשגברה בבית 62:67 על הפועל חולון. כעת, הבאנו את התגובות של השחקנים והמאמנים של הקבוצות בסיום.

מאמן הפועל תל אביב דני פרנקו פתח במונולוג: “אני חושב שבמשחק הקודם באנו עם הרבה מאוד רצון אבל מאוד-מאוד-מאוד לחוצים. שחקנים מנוסים ואיכותיים מהוססים מאוד, בלחץ, רוצים לנצח, חושבים יותר מדי, וזה מוביל לקיפאון. זה נותן המון-המון כוח לקבוצה השנייה וזה מה שקרה במשחק הקודם. אני יכול להגיד שהיום בחדר ההלבשה עוזר המאמן שלי עידו לויט הכין דקה וחצי תקציר על הכדורסל שלנו בעיקר בצד ההגנתי במחצית השנייה נגד גליל והראינו את זה בחדר ההלבשה. זה איזשהו מסר מסוים. אנחנו לא קבוצת ההגנה הכי גדולה בליגה ועם הנתונים הכי גדולים בליגה, והתחלנו את העונה הזאת לא כמו שאנחנו רוצים. יש לנו שחקנים שאנחנו מאוד אוהבים, חלק גדול מהם התחיל את העונה הזאת במצבים גופניים כאלה ואחרים, חלק יותר מוכנים וחלק פחות מוכנים, אבל גם רוצים, כן חיוביים ועובדים יוצא מן הכלל. ואז הדברים לא מסתדרים לך כל כך, וזה איזשהו בילד אפ שקורה בקבוצות שהן תחת אור הזרקורים, קבוצות עם קהילה גדולה ועם קהל גדול. צריך להגיב לדברים האלה עם שיקול דעת ואורך רוח.

“אני שמח שאחרי הפסד כל כך כואב ביום שני הצלחנו במקום להתבכיין על זה ולהיכנס למרות שחורות ללכד את השורות, לדחוף את השחקנים להגיע היום ולהילחם על המגרש בלי לחשוב יותר מדי, בלי להסס, בעיקר עם נחישות ופשוט לבוא לשחק כדורסל. משחק יפה – אחרי שהפסדנו את המשחק הקודם או עם התחושות בבטן והרצון שלנו לנצח – לא יכל להיות היום. הייתה מלחמה, אני מאוד-מאוד גאה בשחקנים, אני מרגיש אותם ביום-יום. הרבה מאיתנו מאוד-מאוד מלוכדים וכן ביחד. זו סיטואציה שקורית בקבוצות כאלה, צריך לדעת להתמודד עם זה, לא לחפש מי אשם ומה אשם, אלא לנצל את הימים האלה ואת ההפסדים המאוד-מאוד-מאוד-מאוד כואבים האלה, אני לא יום-יומיים במשחק והיה פה הפסד טראגי, כדי לצאת מחוזקים. אני חושב שבכלל כמערכת מרמי (כהן, היו”ר) ומטה עשו עבודה יוצאת מן הכלל בשבוע הזה ואני שמח שהשחקנים ידעו להחזיר על המגרש בכדורסל ובלחימה בעיקר בשביל הקהל שלנו שנתן בנו אמון היום ומילא את האולם הזה, הייתה פה אווירה מדהימה, זה מגיע גם להם. הבילד אפ של הציפיות שכל שנה יש פה מחלחל לכל הכיוונים, ומגיע גם להם שבסופו של דבר יראו קבוצה לוחמת ומנצחת ובעיקר מול קבוצה איכותית כמו חולון. מפה והלאה צריך לרדת לקרקע ולהתכונן למשחקים הבאים”.

המאמן המשיך: “לפני לא מעט שנים אימנתי בהפועל חולון, גדלתי שם גם בתור שחקן כדורסל והייתי ביציע – אני אחדש לך – אחד מאלה בשער 4 בחולון בפינה של הספסל, מה שהייתי אומר למאמן לא הרבה גם פה היו אומרים. אז אני אומר את האמת, גדלתי שם, הייתי בירושלים והייתי 10 שנים בהפועל תל אביב. אני מכיר את זה ואני מבין הכל. להגיד שהמקצוע הזה כיף? אל תאחל לילדים שלך, אבל יש לנו חיידק מסוים. בחולון פעם אחת יצאתי אחרי משחק וכל הקהל מלווה אותך לאוטו עם קללות. היו”ר של חולון אז אמר ‘תקשיב, אל תיתן להם לא להוריד אותך על כתפיים ולא להוריד אותך על כתפיים כי בעוד חודש ייקחו אותך על כתפיים לאוטו’. ניסיתי להימנע מזה בחודש הבא שלא ירימו אותי על הכתפיים, זה או היה למות או שייקחו אותי על הכתפיים לאוטו אחרי ניצחון גדול שעשינו על הפועל ירושלים. על זה אני מדבר 13 שנים אחורה. עברתי מספיק דברים, להגיד לך שזה כיף גדול? לא. מצד שני, אני מאמן כדורסל טוב מאוד, כמעט לכל קבוצה שהגעתי עשינו דברים מדהימים או היסטוריה קטנה, ואני לא שוכח גם את זה. אנחנו מתעסקים עם בני אדם, ולבני אדם לפעמים מעבר לשמות שיש להם על הגופיות יש חיים. העבודה שלי היא לנסות לתחזק את כולם, להביא את כולם לבוא למשחק ולהבין שהם בני אדם, ויש לא פחות לחץ על כל מי שמצפה מהם ורוצה מהם. ואז פתאום הפעולות הכי פשוטות בעולם לא מסתדרות להם.

“בסופו של דבר, לגבי כל הדיבורים: 1 – אני רגיל לזה, 2 – אני בתוך תוכי יודע מה אני יכול לתת לקבוצה והייתי בהמון סיטואציות גם בירושלים בסדרה של הפסדים וגם כשהייתי פה היום המון דיבורים ולחשושים. השקט ששידרו פה לשחקנים ומצד שני הדרישה לבוא ולהמשיך את אותה מחצית שנייה שהייתה פה נגד גליל עליון חלחל למטה. ממהלכים נכונים ומפעולות נכונות קורים דברים טובים, זה אף פעם לא מבטיח ניצחון כמו שהיה פה, אבל זה כן נתן לשחקנים שלנו להגיע כמו שצריך. המצב שלי אף פעם לא מטריד אותי יותר מדי, יש היום מבצעים מדהימים וטיסות לאירופה ב-9 דולר. לא בא לי לטוס לחופש. אני אוהב את המקום הזה, באמת חשוב לי שהקבוצה הזאת תצליח. יש לנו הרבה עבודה לעשות ומה לתקן ולשפר, אנחנו לא מאוזנים בכלל. אנחנו מנסים 24/7 לעשות משהו נכון. הניצחון נותן לנו מרחב נשימה בשביל לעשות מהלכים שייקחו אותנו בסופו של דבר לאן שאנחנו רוצים להגיע, הליגה ארוכה עם כל הכבוד לסטרס שיש לפני זה”.

שחקן הקבוצה עידן זלמנסון סיפר: “אחרי ההפסד הקודם זה היה נורא קשה, התבאסנו ביום שאחרי, אבל האמת שידעתי שנגיע למשחק הזה כמו שצריך כי עבדנו קשה באימונים וגם לא דיברנו יותר מדי. הבנו איפה אנחנו נמצאים ומה צריך לעשות, היום לא ויתרנו, בסוף היינו בסיטואציה שהיינו בשבוע שעבר אבל השחקנים התעלו הגנתית קודם כל, בהתקפה לא נכנס לנו כל כך אבל זה לא משנה ברגע שאנחנו עומדים ככה בהגנה. אני פשוט גאה בשחקנים ובצוות. אני חושב שהיריבה נתנה לנו סוג של דרייב. המאמנים עשו עבודה טקטית ממש טובה, איך שהגענו למשחק הראינו הרבה אגרסיביות, אם נמשיך את התהליך הזה בהגנה זה גם יעזור לנו נורא בהתקפה. איך ממשיכים את זה? זה תלוי בנו, להגיע במחשבה נכונה למשחק ולהבין שאף אחד לא ייתן לנו הנחות וניצחונות בחינם, צריך לעבוד בשביל זה. בכל מועדון שיש בו הרבה מאוד רגש מהקהל יש תחושה של לחץ אבל בשביל זה אנחנו משחקים כדורסל”.

מאמן הפועל חולון מאוריציו בוסקאליה סיכם את ההפסד: “זה היה משחק קשוח והמשחק הרע שלנו הגיע בגלל שהפועל תל אביב שמה המון לחץ על הפרקט. הסקור היה נמוך כפי שהם רצו. 62 נקודות עם 27 אסיסטים מהצד שלנו. להפועל היו 55 ריבאונדים ולנו 28. החטאנו הרבה זריקות פנויות ואמרתי שאין צורך למהר. הייתה לי רוטציה רעה עם החמישיות שהצבתי מול ההגנה שלהם, הייתי יכול לעשות עבודה יותר טובה. אנחנו חייבים ללמוד, שיחקנו משחק מושלם כאן בקדם העונה. היינו צריכים את האנרגיות שלנו והייתה לנו את אותה בעיה נגד ירושלים”.

Mauricio Buscaglia – Photo Credit: Dov Halickman

שחקן הקבוצה ניב משגב אמר:”החטאנו הרבה זריקות פנויות מההתחלה, אם היינו קולעים עוד 4-5 שלשות זה היה אחרת. הם עשו ניצחון חשוב ובאו להילחם על החיים שלהם, לא היינו שם לעשות את העצירות בסוף בהגנה. אני לא חושב שלא פתחנו לא טוב את המשחק, אני חושב שאם עוד כדורים היו נכנסים הדברים היו נראים אחרת. נשתפר לקראת המשחק הבא. האם חשבנו יותר על קלוז’? חד משמעית לא, אנחנו עבדנו על הפועל בימים האחרונים ולא דיברנו על קלוז’. זה (המשחק נגד הפועל תל אביב) משחק מאוד חשוב לאוהדים לנו”.

Niv Misgav – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!