לאומית: שלשת ניצחון השאירה את נהריה בחיים, הקלעים הבולטים בפנים

אפר 26, 2022 | כדורסל, לאומית

על ידי Moshe Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל

סדרות חצי הגמר ממשיך לנפק דרמות, והערב הן הגיעו לשיא. עירוני ‘גשם’ נהריה ידעה שהפסד יגמור לה את העונה מוקדם מהצפוי. על אף הפציעה, יוגב אוחיון שיחק וגם היה אחראי למהלך המנצח של המשחק. הביתיים כבר הובילו ביתרון דו ספרתי ברבע השני, אלא שלאט לאט הקבוצה של שרון אברהמי חזרה למשחק וגם נטלה את ההובלה. בחצי הדקה האחרונה האורחים איבדו כדור קריטי והחטאת עונשין של קורן ג’ורנו קבעה 64:63 לקרית אתא. בהתקפה החשובה של המשחק יוגב אוחיון מצא את תומר כהן שקבר שלשת ניצחון שהכריעה את תוצאת המשחק.

מחזור הסיום של הבית התחתון נערך הערב ובו נקבע כי מכבי אשדוד ירדה לליגה הארצית. הדולפינים גברו בבית על אליצור איתו אשקלון 78:98, והיו חייבים לקוות כי הפועל ר”ג גבעתיים תפסיד בבית למכבי מעלה אדומים. האורדונים עשו את העבודה גם כן וניצחו בזיסמן 76:94. הקבוצה של מתן חרוש נשארת עונה נוספת בליגה הלאומית אחרי חמישה ניצחונות בבית התחתון בו הפסידה רק לעירוני רעננה.
מנגד מכבי אשדוד נפרדת מהליגה הלאומית בה שיחקה שנתיים בלבד.

עירוני ‘גשם’ נהריה – עירוני ‘ירח סוכנות לביטוח’ קרית אתא 64:66 (1:2 בסדרה לעירוני ‘ירח סוכנות לביטוח’ קרית אתא)

העלייה של יוגב אוחיון לחימום, החדירה אמונה בחבריו שפתחו נהדר את המשחק והובילו 6:12. שלשה של עמית ראובן ונקודות בצבע של אמין סטיבנס קיזזו את הפער, והלוח הראה 18:20 לביתיים לאחר הרבע הראשון. האורחים פתחו לא טוב את הרבע השני וקלעו 2 נקודות בלבד ב-5 דקות מול 14 של הביתיים שעלו ליתרון שיא 20:34. דווקא כאן, הסגולים נעצרו ועם דקות טובות בהגנה של עירוני ‘ירח סוכנות לביטוח’ קרית אתא הלוח הראה 30:37 בלבד במחצית. הקבוצה של שרון אברהמי התקיפה את הצבע בפתיחת הרבע השלישי וקיזזה את הפער ל-40:44. שתי הקבוצות נתקעו בהתקפה, אך הראשון לשבור את הבצורת היה אמין סטיבנס. הפורוורד עשה מה שרק רצה בצבע ועם חדירה של עידו דוידי ושלשה של שלו לוגשי המהפך הושלם – 52:46. המותחן נמשך גם ברבע האחרון ושלשה של עידו דוידי קבעה 57:53, 4 דקות לסיום. המשחק המשיך להיות קשוח ואגרסיבי – 60:57 לאורחים, 2 דקות וחצי לסיום. הלחץ דיבר והשחקנים של שי סגלוביץ’ החטיאו גם ממצבים נוחים, עד שיוגב אוחיון חדר ועם זריקות עונשין הקטין ל-63:61, 40 שניות לסיום. דאסטין תומאס העניש את האורחים מהקריות על איבוד כדור – 63:63, חצי דקה לסיום. קורן ג’ורנו דייק בזריקה אחת מהקו, ובצד השני תומר כהן קבר שלשה אדירה אחרי אסיסט של יוגב אוחיון – 64:66, 4 שניות לסיום. קרית אתא יצאה מפסק זמן והלכה לעידו דוידי שהחטיא ושלח את נהריה לחגוג.

הרבו לעירוני ‘גשם’ נהריה: ניב אוזן (6/11 לשלוש) 18 נק’, סטפון בראנץ’ 14 נק’, דאסטין תומאס 11 נק’, תומר כהן (2/6 לשלוש) 8 נק’, אופק בן יעקב 7 נק’.

הרבו לעירוני ‘ירח סוכנות לביטוח’ קרית אתא: אמין סטיבנס (6/13 לשתיים) 20 נק’, עידו דוידי (4/5 לשתיים) 16 נק’, עמית ראובן 12 נק’, שלו לוגשי 9 נק’, גור לביא 6 נק’.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!