“כשראיתי את דוראנט מחטיא בחימום אמרתי לעצמי שאפשר לנצח”: אייק אירבו בראיון מיוחד

אפר 28, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Dov Halickman


לקראת פיינל פור הליגה הבלקנית והפלייאוף בליגת העל, אתר “ספורטס רבי” ערך ראיון מיוחד עם כוכב הפועל גליל עליון, אייק אירבו. השחקן דיבר על איך הוא התאהב בכדורסל, הקריירה שלו מעבר לים, והפעם ההיא בקיץ האחרון שהוא ניצח את נבחרת ארה”ב – הדרים טים. הפודקאסט המלא מצורף.

השחקן סיפר על איך זה לגור בישראל:

“מאוד יפה לגור פה. אנחנו ליד נהר הירדן, לפעמים אחרי אימון אני ועוד חלק מהשחקנים הולכים לאזור שם לנוח. ממש יפה פה.”

על הצלחת גליל עליון העונה עד כה:

“אנחנו פשוט נצמדים לתוכנית המשחק. לכל אחד יש את התפקיד שלו. ברק וכל הצוות עושים עבודה נהדרת. למזלנו הם מובילים אותנו בדרך הנכונה עם ניצחונות טובים.”

Ike Irogebu – Photo Credit: Dov Halickman

אירבו דיבר על התרומה של אבישי גורדון להצלחת הקבוצה:

“זה מעולה. אבישי תמיד אומר לי למה לצפות כמה ימים לפני משחק וממש לפניו. הוא שיחק בליגה הזאת והוא קלע מצוין. הוא מכין אותי היטב מבחינת מה לצפות בהתקפה ובהגנה. הוא והצוות מסייעים לנו מאוד להצליח.”

על הגישה של הקבוצה:

“בכנות, עבורנו אנחנו באים בגישה שלנו לכדורסל כל אחד בצורה קצת שונה, אבל האנשים פה מעולים אז זה עוזר לנו להיות עם כימיה טובה על הפרקט. וזה קרדיט לצוות המקצועי במובן הזה.”

Barak Peleg: Photo Credit – Dov Halickman

השחקן נשאל מי השחקן עם יכולות ההטבעה הכי מרשימה:

“לואיס תלוי ביום הוא הדאנקר הכי טוב בקבוצה.”

לקראת הפיינל פור של הליגה הבלקנית:

“בכל הזדמנות לשחק יותר מפעם אחת בשבוע זה אידיאלי לנו. לא שמעתי על הליגה הבלקנית לפני, אבל זה אתגר טוב עבורנו, כי זו עוד תחרות. סגנון הכדורסל שונה בליגה הבלקנית לעומת ליגת העל בישראל. זה עוזר גם לשחקנים הצעירים ללמוד עוד שיטות בהן ניתן לשחק כדורסל. אנחנו רוצים לסיים את העונה שלנו בליגה הבלקנית על הצד הטוב ביותר.”

אירבו סיפר על אוהדי גליל עליון:

“האוהדים שלנו כאלה מגניבים. אנחנו נעלה להתחמם ולא יהיו אוהדים אבל ברגע שמכריזים על החמישייה הפותחת כל האולם מלא. ברגע שהמשחק מתחיל האולם מלא. האוהדים שלנו נוסעים בכל המדינה כדי לתמוך בנו. כשאני בסופר האוהדים באים אליי ומחזקים אותי ואת השחקנים האחרים בקבוצה. אני עושה את השופינג בעיקר בקריית שמונה.”

Hapoel Galil Elyon – Photo Credit: Basket.co.il

על התקופה שלו בישראל עד כה:

“למדתי הרבה על מדינת ישראל. ראיתי כמה יפה אילת. ההורים שלי הגיעו במרץ לראות את ירושלים. זו מדינה יפה. כל פעם בכמה זמן אסע עם חבריי לקבוצה לתל אביב, כי יש לי חברים מהקולג’ שם כמו פרנק בארטלי. תל אביב היא כמו אל איי, הרבה אנשים. ירושלים היא כל כך מיוחדת עם ההיסטוריה העשירה בעיר הזאת.”

על ההתאהבות שלו בכדורסל:

“כדורסל היה הספורט השני שלי. הייתי יותר בתוך הכדורגל בהתחלה. יש לי אח גדול ואח קטן. אנחנו קרובים בגיל. כולנו שיחקנו כדורגל. ההורים שלי רשמו אותנו לשחק כדורסל. אמא שלי אמרה יום אחד, כל אחד מכם לכו לפינה בבית, תרשמו איזה ספורט תרצו לשחק וכולנו רשמנו את המילה כדורסל. הייתי בערך 8-9 כשזה קרה. תמיד אהבתי כדורסל. אתה יכול לשחק עם קבוצה או לעבוד על המשחק שלך לבד.”

אירבו למד באותו קולג’ שבו למד קליי תומפסון. על כך אייק סיפר:

“קליי הביא את גביע האליפות לקולג’. הוא שיחק והגיע למשחק וישבנו ודיברנו. הוא אדם מגניב. הוא הגיע לאימון שלנו. לראות אותו זורק פנים אל פנים זה מדהים לראות איך הוא עושה את זה בפועל. הוא אדם מדהים.”

Klay Thompson – Photo Credit: Wikipedia

אירבו דיבר על העונה שלו בג’י ליג:

“בכנות, בעונה הראשונה שלי לא ידעתי למה לצפות, ופשוט ניסיתי לשחק הכי טוב. הג’י ליג פקח לי את העיניים. אתה משחק נגד שחקנים טובים ואתה רואה איפה אתה נמצא. זו הייתה עונה טובה. אני זוכר שהיה לנו צוות שחקנים טוב עם מאמן נפלא שנמצא כעת כחלק מהפליקנס ב-NBA.”

על התקופה שלו בליטא:

“כשעברתי ללייטקבליס זה היה שונה לחלוטין. המאמן היה טוב שם אבל מלבד כדורסל לא היה מה לעשות שם. הייתי בתוך הכדורסל כל הזמן. אחרי אימונים הייתי בדירה ואני מסתכל על הקירות והקירות מסתכלות עליי. לאמלו בול לא היה בזמן שהייתי שם בליטא.”

הכוכב של גליל עליון התייחס לתקופה שלו בגרמניה וצרפת:

“התקופה שלי בגרמניה לא הייתה המיקום הכי טוב בטבלה עם המאמן על הכיסא החם עם רקורד זוועה. המערכת שלו הייתה טובה אבל לא היו לו את השחקנים המתאימים. צרפת הייתה טובה, הקצב היה מהיר. אני הייתי יותר בנוח עם השיטה שם. יש להם הרבה גבוהים שם. זו הייתה חוויה מגניבה בצרפת.”

על היכולות שלו:

“עבורי אני ידעתי מה אני יודע לעשות. הייתי צריך מקום שייתן לי לעשות את זה. בגליל נותנים לי את ההזדמנות הזאת להיות עם הכדור בידיים ואני אדאג לשאר. רק הייתי צריך את ההזדמנות לעשות זאת.”

Ike Iroegbu – Photo Credit: Basket.co.il

“על הפרקט אני קליל ורגוע. אני מאוד מהיר ויודע להריץ התקפות מעבר. אני חושב שיכולות המסירה שלי הן אנדרייטד. זה איך שבניתי את המשחק שלי. להיות טוב בכמה דברים מגוונים. אז על הפרקט אני מביא הרבה דברים ואני אתלטי אז אני יכול לשמור.”

על הניצחון שלו יחד עם נבחרת ניגריה נגד נבחרת ארה”ב – הדרים טים:

“בקיץ כשהייתי עם נבחרת ניגריה ניצחנו את הדרים טים שהיו עם קווין דוראנט. זה היה מצחיק להיות עם הסקאוט ולדבר על לילארד, ביל, טייטום, דוראנט ובאם בעמדת הסנטר. והם מדברים על מה הם יודעים לעשות. ואני חושב לעצמי – אנחנו מכירים אותם מספיק טוב כבר, כולנו רואים כדורסל. הקבוצה שהייתי איתה בנבחרת הייתה הכי מוכשרת שהייתי חלק ממנה. כל מי שעומד מולי אני אתמודד מולו. אני מסוגל להיות ברמה של כל קבוצה בליגה הישראלית.”

“התחממנו באותו משחק ואני מסתכל על היריבה, נבחרת ארה”ב. ראיתי את דוראנט מחטיא והזכרתי לעצמי שכולנו בני אדם ושאפשר לנצח אותם. אמרתי לעצמי שאפשר להשיג ניצחון מולם.”

epa08917945 Brooklyn Kevin Durant EPA-EFE/JASON SZENES

אייק סיים את הראיון עם כמה מילים לקראת המשך העונה בכל המסגרות:

“אנחנו צריכים פשוט להמשיך במה שאנחנו עושים. להיצמד לתוכנית של ברק, ולדחוף את עצמנו קדימה בכל יום ויום.”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!